Górale z Andów - blabla cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Wszystko zależy od poziomy zabawy. Tomek jest na poziomie SUPER EXPERT :) Na tym poziomie nie ma cheatów ani innych udogodnień. Piękna kolekcja wymaga dużo pracy.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Kaktusy nie są, wg mnie, wymagające przy przesadzaniu. Mnie zabija skala zjawiska a nie poziom jego komplikacji.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Pisząc poziom miałem na myśli liczbę roślin :) Masz piękną kolekcje i nie ma wyjścia co jakiś czas trzeba kilka roślin przesadzić. Ja na wiosnę muszę przesadzić 200-300 do doniczek 10x10 bo po przesadzeniu do nowego podłoża rośliny powariowały :)
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze:Kaktusy nie są, wg mnie, wymagające przy przesadzaniu.
Jakby na to nie patrzeć samo się nie zrobi ;:138
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Moje rośliny dość często przesadzam, bo to w większości przypadków małe siewki, które jeszcze nie kwitną. Mi zależy na szybkim ich wzroście, by zaczęły dawać kwiaty. Wtedy już nie będę musiał ich tak często przesadzać, bo na dalszym wzroście kwitnących roślin mi już nie zależy. Przyczyna bardzo prosta: brak miejsca. Zatem liczę na to, że za jakiś czas tego przesadzania będzie mniej. Byle tylko kolekcja zaczęła kwitnąć pełną mocą.

Zrobiłem podsumowanie tego sezonu: http://www.lobivia.pl/!forum/09/link000.html To oczywiście nie wszystko, co kwitło tylko to, co udało się sfotografować. Zależało mi na zdjęciach roślin, które do tej pory nie kwitły, by móc w miarę możliwości skompletować cały rodzaj Lobivia na zdjęciach, oczywiście wszystkie gatunki i główne odmiany. Mam teraz przez zimę napisać numer specjalny Świata Kaktusów o lobiwkach. Póki co zdjęcia już mam. Teraz trzeba jeszcze coś o nich poopowiadać.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Kaktusy przepiękne ;:215 Zdjecia perfekcyjne, wszystko podpisane. Czułem się jakbym przeglądał encyklopedie. Świetna robota :D ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Twoje przygotowanie i przebieg prac wyglądają bardzo fachowo i nie sądzę, aby miały Ci zająć całą zimę :-) Nie wiem czy zima będzie taka krótka w tym roku, czy planujesz i nasze kaktusy przesadzić, bo z takim tempem pracy to spokojnie dasz radę :;230 :;230
Co do podsumowania kwiatów roku, to już sobie stronę do ulubionych dopisałam pod nazwą - encyklopedia lobivek :-) Wszystko w jednym miejscu :-)
A na numer specjalny czekam z niecierpliwością i już się cieszę :heja :heja mam nadzieję, że to będzie spory zalążek długo przez nas wszystkich wyczekiwanej książki... :tan :tan
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Wydaje się, że przesadzanie jednak potrwa dłużej. Przez 3 tygodnie przesadziłem 7 skrzynek kaktusów a pozostało mi ich jeszcze 30. Czyli w tym tempie mam jeszcze jakieś 3 miesiące przesadzania przed sobą. Zatem są spore szanse, że do wiosny zdążę.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Z przyjemnością obejrzałem zdjęcia. Po takich pokazach lista nabytków mi się rozszerza. :D
Trafiły na nią:
Lobivia_arachnacantha_TB510.1
Lobivia_chrysantha_TB388.1
Lobivia_grandiflora_v_herzogii_TB425.3
Lobivia_saltensis_v_zapallarensis_TB700.1 - bombowy kwiat

Tomku czy kwiaty Lobivia tegeleriana v puquiensis TB257.1 otwierają się szerzej? Mam taką roślinę i kwitła mi podobnie jak na Twoim zdjęciu. Tzn chodzi mi o poziom rozwarcia. Zdjęcia niestety nie zrobiłem, bo zajrzałem do roślin jak wróciłem z pracy i stwierdziłem, że zjem obiad i wrócę z aparatem. 20 minut później ta lobivka była już zamknięta. ;:174 Zawiązał się nawet owoc, który wyrzuciłem jako "nieczysty" gatunkowo. Dopiero później doczytałem, że te rośliny są samopylne.

Przesadzanie, przesadzaniem, a czy planujesz tej zimy wyprawę za ocean?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Lobivia tegeleriana otwiera kwiaty nocą. Wtedy są one dostępne w pełnej okazałości. Rano zaczynają się zamykać. To dość nietypowe jak na lobiwki ale ten gatunek ma wiele nietypowych cech mocno różniących go od pozostałych lobiwii. To jedna z przyczyn utworzenia kiedyś rodzaju Acantholobivia.

W tym roku za ocen nie lecę. Mam roczną córkę na pokładzie a moja żona ponownie jest w ciąży. Kolejny maluch pojawi się w domu czerwcu. Prawdopodobnie będzie to chłopiec. Zatem w tym sezonie w Andy nie wybieram a i wypad w styczniu 2018 stoi pod dużym znakiem zapytania.

Co do L.arachnacantha to przypomnij się na wiosnę. One mają mnóstwo odrostów. Chętnie części z nich się pozbędę.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Bardzo piękne maluchy z cudnymi kwiatami. Najbardziej wpadła mi w oko Lobivia chrysantha TB388.1 - cudowna.
Gratulacje w związku z powiększaniem gromadki małych kaktusiarzy. Za parę lat będzie więcej par rąk do przesadzania :wink:
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Nie wiem ,który raz z kolei oglądam fotki lobiwek,ale co oglądam to stwierdzam ,że piękniejsze ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
liakhvi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 maja 2015, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Wspaniała kolekcja... Czuję, że mój kaktusowy nałóg dopiero się zaczyna... ;)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”