Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Bardzo ładny i praktyczny regalik ;:215 a największą jego zaletą są właśnie te półeczki z brzegami.
Nie potrzeba dodatkowych kuwet i wszystko pięknie wygląda.
A doniczuszki z astraczkami pięknie się w niego wpasowały.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Po raz kolejny bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak liczne i przemiłe wizyty! Wasze wsparcie jest dla mnie szalenie ważne, bo przecież moja połowa to najwięcej marudzi, że cały balkon zajęty i nie ma się gdzie ruszyć. Jakby spędzał tam całe dnie...Jest gdzie usiąść, wypić kawkę, i ten no...z kawką wiadomo co pasuje, a jeszcze jakieś tam marudzenia muszą być. Ale zasadniczo też jest zadowolony, więc to najważniejsze.
nyskadu pisze:Prawdziwy profesjonalizm zawitał ;:138 bardzo ładnie prezentują się wszystkie rośliny ;:215
Serdecznie dziękuję Agnieszko!
KwiAnna pisze:Ale Ty jesteś uporządkowana ;:180 Wszystko ma swoje miejsce w szeregu ;:138
Rośliny pogrupowane i wszytstko ładnie udokumentowane ;:215
A jak tam Twoje melocactusy?
Aniu - raz kolejny dziękuję za wizytę. Co do melaczków, to już Konrad odpowiedział, a i ja wspominałam, że kilka innych roślin poszło w bardzo dobre ręce i jeszcze lepszą opiekę ;:108 Konrad skromny, więc się nie odzywał, ale ja jestem pewna, że roślinki u Niego będą rosły wspaniale.
popiolek69 pisze: Żyją i klimatyzują się na Lubelszczyźnie :twisted:

I z pewnością bardzo im tam dobrze ;:306 A ja jeszcze raz korzystając - wirtualnie uściskam Cię Konradzie za wspaniałe roślinki ;:168
raflezja pisze:Ale ładniutkie!
Dobrze, że kaktusy tak wolno rosną.
A jaka jest odległość pomiędzy półkami w nowym regale?
Iwonko - dziękuję za wizytę i już odpowiadam: odległość między półkami to 45 cm. Ich szerokość i odległość zapewniają dostęp słońca dla każdej roślinki. Mają też otwory do przymocowania do ściany, ale tutaj takiej potrzeby nie było. Dlatego jak wymierzałam co ja potrzebuję, to mnie zatkało, że taki gotowiec jest. Jesienią będzie stojakiem dla doniczkowych.
kospe pisze:Porządek musi być i jest, bardzo praktyczne półki i co równie ważne jeszcze wolne miejsca są ;:333 To stan krótkotrwały zapewne ... :wink:
Robią wrażenie astraki- masz ich trochę i oczywiście euforbiowate bardzo ładnie się reprezentują :wit
Piotrze - witaj pierwszy raz u mnie, dziękuję serdecznie za wizytę! Wolne miejsca są, ale wiesz - frajlejki rosną - już niektóre muszę przesadzić, z wysiewu astraczków też coś tam rośnie, to i się w jakimś czasie zapełni... ;:oj
annaoj pisze:Świetny ten regał, zwłaszcza, ze nie trzeba dodatkowych korytek. I kaktusy prezentują się na nim wspaniale!
Ile ta przyjemność jeśli mogę zapytać?
Asiu - dziękuję serdecznie! Cała przyjemność wraz z przesyłką kurierską kosztowała mnie 58 zł (taniej niż bym miała jechać do Gdańska). Bezpośrednio w Ikei kosztuje on 35 zł. Nazywa się dokładnie ten regał "Hyllis", więc jak masz ten sklep gdzieś w okolicach, to ja bym poleciała nawet boso ;:306 Można znaleźć w ofercie internetowej:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... ery=hyllis
Na stronie pokazano te półki przymocowane tym rantem do dołu, ale my zamontowaliśmy (my - ładnie brzmi ;:224 ) właśnie tak, aby woda nie spływała. W zasadzie estetycznie nie ma z tym problemu.
Mam nadzieję, że nasz Moderator nie pogoni mnie za swoistą reklamę, ale naprawdę do kaktusów czy innych kwiatów to jest moim zdaniem bardzo fajna rzecz.
Gaga1960 pisze:Bardzo ładny i praktyczny regalik ;:215 a największą jego zaletą są właśnie te półeczki z brzegami.
Nie potrzeba dodatkowych kuwet i wszystko pięknie wygląda.
A doniczuszki z astraczkami pięknie się w niego wpasowały.
Również dziękuję, Grażynko! Właśnie dlatego uważam, że jest niemal stworzony dla roślinek. Pewnie twórca miał co innego na myśli, ale mnie się wszystko kojarzy z kwiatami, więc nic dziwnego, że to od razu wołało: "kup mnie" ;:306
Wielkie dzięki każdemu z osobna za wizyty! Miłego dzionka życzę bardzo serdecznie! ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Porządek i ładne roślinki to to co tygryski lubią najbardziej ;:65

Tylko na jednym zdjęciu widać, że to jakiś środek miasta czego wcześniej nie zarejestrowałem - to gdzie ta szklarnia będzie :shock:
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Przepraszam za takie pytanie - czy Ty jesteś mężatką ;:88 Jeżeli tak, to masz bardzo wyrozumiałego męża. Gdybym ja tak zabudował okna, to już bym spał na wycieraczce albo w piwnicy :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Marku - trzymaj kciuki i dopinguj, to za dwa trzy lata sam z Rodzinką przyjedziesz i się przekonasz ;:306
A póki co, to rzeczywiście centrum, i to w dodatku, jak to mówią: ścisłe ;:304
Bogdanie - witaj w moich progach ;:180
Tak, jestem mężatką i dzięki mojej połowie wynalazki typu półki okienne, szklarenki i regał to dzięki Jego chęci majsterkowania ;:173 Ale fakt, szczęściara jestem ;:306
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Chciałam Ci jeszcze raz podziękować za roślinki. Teraz szczególnie za Tricolora i Dwarfa - rosną jak szalone, a Tricolor jest coraz bardziej wybarwiony. Miło się patrzy, że coś tak ochoczo rośnie w górę, gdy inne się lenią. Te od Ciebie pewnie do końca sezonu podwoją swoje rozmiary. Pamiętasz? Przysłałaś mi maluszki, a tu od jakiegoś czasu ruszyły i niemal co tydzień rodzi się nowa para listków.
Obrazek
Obrazek
Przepraszam, ale z komórki ciężko o sensowne zdjęcie.
piasek pustyni pisze:Ta odrobina słońca jednak wystarczyła, by otworzył się mój prezent od Dzieci - Chamaecereus hybr.:

1. Obrazek

2. Obrazek


Wybaczcie tę ilość zdjęć, ale po prostu tę roślinę mam po raz pierwszy, a intensywność tego koloru i kwiecia spowodowała, że nie mogłam od niej oczu oderwać.
Jest piękna! Niesamowite jest gdy niepozorna roślina kwitnie tak rajsko. Kaktusowe są magiczne - niby takie nic a jak pojawi się kwiat to ciężko oczy oderwać. Szkoda tylko, że nie kwitną co miesiąc ;:145

Tak poza tym, masz Ty jeszcze miejsce na balkonie by usiąść i podziwiać? Ja codziennie siadam i obserwuję zmiany u moich. Czasami tak całymi minutami się gapię jak zahipnotyzowana i rozmyślam, gdzie kiedyś uszczyknę, gdzie pozwolę rosnąć i tak dalej.
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Marlenko! Szalenie miło mi się zrobiło, gdy to zobaczyłam - dziękuję ;:196 Oby dalej rosły zdrowe, bo nic w tym przypadku tak bardzo nie cieszy jak fakt, że cieszą oczy nowych właścicieli. Życzę Ci tego placyku, o którym wspominałaś u Iwony, z całego serduszka ;:168
Na balkonie nie tylko mam gdzie usiąść, ale i postawić kawkę, o tym no... ;:209 nie wspominając. Dla eMa to się liczyło najbardziej ;:306
I serdecznie dziękuję za wizytę i tak sympatyczne zdjęcia ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

:wit
WOW ale zaszalałaś z regałami ;:138 ;:138 ;:138 Kupiłaś czy produkcja domowa :?:
Zawartość też oczywiście rewelacja ;:138
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Piasku, chyba nie uwierzę aż nie zobaczę to rzekome miejsce na kawę. Musisz mieć spory balkon.

Naprawdę bardzo mnie cieszy, że tak odbiły bo właśnie planuję by były to w przyszłości większe egzemplarze. Szczególnie na wysokość. Takie nie na parapet a na podłogę.
Coś w tym kierunku, tylko nawet wyższe:
http://www.houseofplants.co.uk/Resource ... men400.jpg
Zobaczymy, zobaczymy.
Dziękuję za wspólną radość ;:168
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

piasek pustyni pisze: tylko bardzo nie chciałabym zostać źle zrozumiana, że pokazuję cały czas te same roślinki. Usprawiedliwiam, że przynajmniej w innych aranżacjach ;:306
Ale tam! Wymysliłaś sobie interpretację! ;:124
Miałam na myśli to, że koniecznie musisz nam pokazać, coś zakupiła, żebyśmy (my=na przykład ja) mieli z czego ściągać na przyszłość :wink:


piasek pustyni pisze: Tak więc "wyrobiłam" się ze wszystkim jeszcze przed wakacjami, z czego jestem zadowolona.
No to gratulacje, możesz być z siebie dumna ;:333
Ja, żebym pękła, co zresztą nie zamierzam, bo głupio mogłabym wyglądać ;), to nie dam rady, więc czekam na urlop. A to już tuż-tuż :tan
W tym roku egoistycznie ograniczę malowanie ścian na rzecz innych zabaw - tych piaskownicowo-kaktusowych :D

piasek pustyni pisze:półki okienne, szklarenki i regał to dzięki Jego chęci majsterkowania
a jeszcze mnożarki, inkubatory, doświetlania 'i etcetera'!
I nie dość, że to wszystko robi, to jeszcze nie pyskuje :!: Faktycznie szczęściara ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Ale mnie mobilizujecie, doceniacie, odwiedzacie - dziękuję po raz kolejny ;:138
hanka101 pisze:Kupiłaś czy produkcja domowa :?:
Kupna oczywiście :D
marlenka pisze:Piasku, chyba nie uwierzę aż nie zobaczę to rzekome miejsce na kawę. Musisz mieć spory balkon
Nie jest duży, ale i nie mały, rzekłabym: w sam raz na trzy foliaczki-szklarnie, mini skalniaczek i regał.
Stolik na kawę się już nie mieści, do stawiania kawy - jak nazwa wskazuje - służy balustrada ;:306
Ale na rzeczoną kawę zapraszam zawsze i niekoniecznie przy okazji ;:333
marlenka pisze:Naprawdę bardzo mnie cieszy, że tak odbiły bo właśnie planuję by były to w przyszłości większe egzemplarze. Szczególnie na wysokość. Takie nie na parapet a na podłogę.
Życzę tego również. Ach, i duma mnie też ogarnęła z Pachyphytum compactum, jak go zobaczyłam u Ciebie na blogu. Ładnie przyrasta, i o to chodzi, więcej urósł u Ciebie niż mój skrawek u mnie ;:306 Naprawdę cieszę się i niech dalej rosną zdrowo!

Lucynko - a ja Tobie zazdroszczę tego urlopu "tuż tuż". Ja niestety do sierpnia na jedyne 10 dni muszę czekać w skwarze i tęsknocie ;:145
onectica pisze: W tym roku egoistycznie ograniczę malowanie ścian na rzecz innych zabaw - tych piaskownicowo-kaktusowych :D
Myślę, że to słuszne postanowienie ;:215
onectica pisze: a jeszcze mnożarki, inkubatory, doświetlania 'i etcetera'!
I nie dość, że to wszystko robi, to jeszcze nie pyskuje :!: Faktycznie szczęściara ;:173
A tak, zapomniałam ;:306 O arcydziełach nadmiernie żywiołowych nie wspomnę :;230
I w tym względzie naprawdę jestem szczęściara - jak większość z nas, jeśli nie wszystkie :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

Mój też mnie wsparł, dzięki M mam fajne półeczki w szklarence, no i... szklarenkę :) .
Co my biedne bez tych facetów byśmy poczęły? :wink:
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Meksyk, Afryka, Madagaskar i inne - piasek pustyni cz.2

Post »

No właśnie, Ewo, zdaje się, że...poczęłyśmy ...Niegdyś :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”