Kaktusowy zakątek Marty cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Też mam podobne odczucia. :wink:
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

czarny pisze:Śliczna lofcia. Też mam kilka sztuk, niby każda inna, ale jakoś dla mnie wszystko wygląda identycznie ;)
hen_s pisze:Też mam podobne odczucia. :wink:
I ja też... dlatego jest nn bo te wszystkie var. mnie przeraziły ;:202 jak zaczęłam szukać do czego toto jest podobne.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Martada pisze:Ja nie umiem podlewać cudzego substratu!!!
Dość oryginalne, choć widać, że szczere, wyznanie :;230

czarny pisze:niby każda inna, ale jakoś dla mnie wszystko wygląda identycznie ;)
Bo im charakter dopiero z wiekiem wyłazi, ale za to jak! :wink:

Martada pisze: dlatego jest nn bo te wszystkie var. mnie przeraziły ;:202 jak zaczęłam szukać do czego toto jest podobne.
Nie poddawaj się! Jeżeli nie możesz ugryźć tego od tej strony, to może spróbuj z drugiej - możesz stwierdzić czym 'toto' na pewno nie jest. Po wykonaniu iluś takich operacji zostanie Ci już tylko jedna możliwość ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

No kiedyś chciałem wgryźć się w temat, ale... williamsii od diffusa przy dużym szczęściu może trafię (bo ponoć wszystko inne to variety, a raczej formy tych dwóch gatunków) i powyższą bym typował na klasyczną williamsii, jednak generalnie kajzerka zawsze pozostanie kajzerką i nawet pół włosa za typ nie dam ;)

Ciekawsze strony:
http://www.magicactus.com - jakiś pasjonat ciekawie opisuje wszystko na temat lofek, trochę o interpretacji klasyfikacji.
http://www.kadasgarden.com/Lophophorachart.html - diagnoza różnicowa.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

onectica pisze:Martada napisał(a):
Ja nie umiem podlewać cudzego substratu!!!

Dość oryginalne, choć widać, że szczere, wyznanie
Lucynko no bo jak inaczej to zinterpretować i wyrazić ;:24
Może pecha mam, że mi te nie przesadzone często cyrki odstawiają.
Czasami delikwenta daje się uratować a zdarza się że nie i odlatuje ;:118 gdzieś w kaktusowe zaświaty.
A przecież wszystkie mają takie same warunki... no chyba, że deszcz z nieba wybiórczo spada... bo jak ja podlewam to z grubsza jak leci, równo i po całości.
onectica pisze:Bo im charakter dopiero z wiekiem wyłazi, ale za to jak!
Kłaczkami ;:306
czarny pisze:Ciekawsze strony:
http://www.magicactus.com - jakiś pasjonat ciekawie opisuje wszystko na temat lofek, trochę o interpretacji klasyfikacji.
http://www.kadasgarden.com/Lophophorachart.html - diagnoza różnicowa.
Marku pierwszą znam i to właśnie pod jej wrażeniem przestraszona tymi var-ami posta pod Twoim i Henryka napisałam.
Druga stronka ;:oj to dla mnie nowinka i ;:180
czarny pisze: [...] powyższą bym typował na klasyczną williamsii, jednak generalnie kajzerka zawsze pozostanie kajzerką i nawet pół włosa za typ nie dam ;)
Myślę, że nie ma potrzeby fryzury narażać.
To na 99,99% jest L. williamsii bo jest samopylna, kształt owoców się zgadza i tak ją podpisuję.

Małe sulki mam wybrakowane pod względem rzepek to szukam gdzie indziej pocieszenia.
Przy okazji przesadzania taka pietrucha a może pasternak ;:173
Echinocereus pulchellus
Obrazek

Oraz gymno, zawieruszył się i w sumie go jeszcze nie pokazywałam...i też rzepiaty jakby ktoś pytał ;:209
Gymnocalycium berchtii
Obrazek
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

onectica pisze:Nie poddawaj się! Jeżeli nie możesz ugryźć tego od tej strony, to może spróbuj z drugiej - możesz stwierdzić czym 'toto' na pewno nie jest. Po wykonaniu iluś takich operacji zostanie Ci już tylko jedna możliwość
To coś w stylu im krowa dłużej stoi tym większe prawdopodobieństwo że się położy

berchtii pierwsza klasa ;:215
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

O! Gymnocalycium berchtii naprawdę robi wrażenie. Takie rośliny to ja lubię! ;:oj

Również Twój Echinocereus pulchellus to wspaniała roślina a rzepa jest bardzo pokaźna. :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

banditoo pisze: To coś w stylu im krowa dłużej stoi tym większe prawdopodobieństwo że się położy
:;230 :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Bardzo ładny g.berchtii :)
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

I ja jestem zachwycona Gymnocalycium berchtii ;:333

A na tego echinocereusa już dawno się "zasadzam" dlatego tak mnie w oczy ukłuło, gdy go ujrzałam ;:oj

Piękna rzepa i ;:63 za całokształt.
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Gymlaczki zawsze są superowate,ale zaskoczył mnie Ecinocereus,że taka mała roślinka a ma taki duży korzeń ;:oj
nie mam takich kaktusików,więc to moje zdziwienie ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Cała przyjemność po mojej stronie i ;:196 dla Was

Jacku :wit ja kiedyś oparskam monitor czytając Twoje posty ;:306

Uwaga :idea: literkowo dzisiaj będzie bo mnie rozpęknie ze złości na samą siebie ;:161

Postaram się krótko(jak się uda :twisted: ) o tym...jak przez chwilowe olśnienie narobiłam sobie zajęcia na calutki i stosunkowo długi listopadowy wieczór.
Lat temu kilka nie pamiętam kiedy i gdzie wyczytałam na jakimś forum, że do zasłaniania zbyt dużych dziur w doniczkach ktoś stosował między innymi siatkę tynkarską taką z włókna szklanego.
Natenczas była mi ta informacja zbędna więc przeniosła się do zasobów w pamięci trwałej.

W ubiegłym sezonie nabyłam kilka kaktusów od Roberta i od Konrada(teraz już nie jestem pewna od kogo go mam) i między innymi Echinocereus pulchellus var scharpii z ładną rzepką.
Z powodu tejże osobnik nie mieścił mi się do żadnej przyzwoicie małej doniczki w której nie wyglądałby na zagubionego.
W końcu po długich poszukiwaniach znalazłam coś co rozmiarem przypasowało gdyby nie to, że ceramiczna, okrągła i z ogromnym dziurskiem(tak na oko ze 40% dna)
Chyba jeszcze dobrze nie zaczęłam myśleć ;:14 czym to zatkam jak mnie natchnęło z tą siatką :evil:
Zresztą to i tak miało być tymczasowe bo docelowo to pisany mu był plastikowy kwadraciak.

No i właśnie kilka dni temu uznałam, że dość tej prowizorki, gościa z doniczki wybiłam i ...usiadłam

Wszystkie korzenie oczywiście poprzerastały tą siatkę (złożoną na cztery pieczołowicie przeze mnie) ale i poplątały się przy tym niemiłosiernie... ba, ale żeby to tylko tyle...
... rzepa to przerosła a precyzyjniej będzie "to" wrosło w rzepę.
Korzenie bym ciachnęłą bez mrugnięcia ale buraka ;:202
Osprzetu użytego nawet nie będę wymieniać.
Mozolnie nitka po nitce powycinałam i powyciągałam co się dało a że zajęcie dość bezmyślne to mózg sobie przypomniał o innych zatykaczach dziur doniczkowych: gazeta, ręcznik jednorazowy,skorupki doniczek .... cokolwiek byle nie siatka :evil:

Uwolniony Echinocereus pulchellus subsp. sharpii San Roberto
Obrazek

... jak dla mnie mógłby rosnąć zielonym do dołu :lol: a nie myślałam, że przez jeden sezon coś takiego sobie uprodukuje...

No i może dla jakiej takiej równowagi w bilansie gadania i pokazywania to kolejny gymno, którym się jeszcze nie pochwaliłam:
Gymnocalycium monvillei v steineri LF 95 Mina Paula
Obrazek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

No...Zabrzmi to brutalnie, ale się pocieszyłam, że nie tylko ja wymyślam sobie zajęcia. Tyle, że Ty wykazałaś się rozsądkiem, bo przynajmniej zarezerwowałaś sobie wieczór, a ja głupia z tymi eszeweriami ... "eee, tyle czasu, zmieszczę się..."
Niemniej ubawiłam się czytając Twoją opowieść, choć pewnie nie było to Twoim celem.
Najważniejsze, że pięknie to się skończyło, choć też zachodzę w głowę, jak takie maleństwo mogło tyle pary dać w takie piękne korzonki..."Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie..." ;:306
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”