Kaktusowy zakątek Marty cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

piasek pustyni pisze: Zaraz padnę jak Przemek w deprechę, bo ... będę siać, i tym razem nie zamęt.
Żaneta zlituj się, depresje mieć będziemy jak się zdarzy klęska... urodzaju i staniemy przed problemem gdzie to wszystko postawić w sezonie i jak upchnąć na zimowisko :D
A palmy pierwszeństwa w sianiu zamętu odebrać sobie nie pozwolę co najwyżej mogę Ci się na piedestale posunąć by miejsce uczynić - zmieścimy się obie :lol:
czarny pisze:Ostatni mój koszmarny sen to taki, że mam dużo medio i ktoś mi wyjął nazwówki


Bynajmniej, jeśli tylko byłby spis tego co było, prawie wszystko dałoby się rozkminić. Jedynie problem z takimi samymi pozycjami z różnym numerkiem mógłby być.
Marku wiem ale ja naprawdę nie chcę jak ta huba wiecznie tylko i wyłącznie na Waszej wiedzy się paść, trzeba mieć jakieś minimum przyzwoitości :lol:
czarny pisze:Ale dla mnie to czysta przyjemność i taka kaktusiarska 'adrenalinka' ;)
hen_s pisze:Doradzam siać - to nie jest kara, to zabawa!
popiolek69 pisze:Co roku jak już zamówię nasiona to nie mogę się doczekać wysiewów i obserwowania jak to wszystko kiełkuje i powolutku sobie rośnie[...]
3x TAK :D

Skoro wysiewowo to może w niekonwencjonalny sposób pozyskane nasiona, z marketu budowlanego z podłogi, gdzie leżał sobie owocek. Ochroniarz zapytany czy mogę to sobie zabrać dostał obłędu w oczach wyartykułował jakby się miał udusić coś w rodzaju "yyhy", potwierdził skinieniem i chyba zaczął przypominać sobie telefon na pogotowie bo przez ułamek chwili zauważyłam przytłumiony błysk inteligencji.
Na panów z kaftanem nie czekałam tylko z godnością oddaliłam się w kierunku kas... i voila:
Poletko kontrolne z mamilarek- to co rosło po lewej stronie dla bezpieczeństwa własnego przepikowałam :D
Obrazek

Całkowicie beztrosko podeszłam do siania wielkanocnika(nasionka własne), garstka torfu nie parzona, nasionka bez zaprawiania rozsypane, żadnej chemii- w pełni ekologiczna uprawa w symbiozie nawet paproć mi tam wykiełkowała. Torebka strunowa jako rezerwuar wilgoci w powietrzu i podłożu.
I to jedyne moje siewki bez glonów...
Obrazek
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Bez dodatkowych zabiegów przy nasionach,a tak ładnie Ci wszystko porosło.
Nie dziw się Marto ochroniarzowi,że był zdziwiony tym,że ktoś zbiera jakieś " śmieci " z podłogi.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

To że zbiera śmieci z podłogi to jeszcze nic :wink: ale to że pyta się jeszcze czy może to zabrać to już jest dosyć dziwne dla zwykłego śmiertelnika :lol:
I ja melduję się w kolejnym wątku :wit
Na początku przeczytałem że zapisałaś się i uczęszczasz na spotkania PTMK . Czyż by na dodatek w Warszawie ?
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Sieweczki Mammillari wyszły Ci bardzo dobrze ;:138 a co do zbierania( śmieci) to na pewno każdy by się zdziwił ,
nie będąc w temacie,ale też bym chciał widzieć minę tego ochroniarza ;:306
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Te fotki to doskonała propaganda wysiewów - dużo skuteczniejsza i bardziej przekonywująca moim zdaniem niż słowa.
Przecież to takie proste, prawda? I każdy może! Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Panowie ;:180
Marianie, Leszku
Ja się temu człowiekowi nie dziwię.
Ja się tylko zastanawiam po jakim czasie go "puściło" :lol:
Bo jakie mogły być jego pierwsze słowa to się domyślam ;:173

Przemku witaj w tej części :wit
przemo1413 pisze:Na początku przeczytałem że zapisałaś się i uczęszczasz na spotkania PTMK . Czyż by na dodatek w Warszawie ?
W rzeczy samej ;:108
I polecam Tobie zrobić to samo bo warto :D
hen_s pisze:Te fotki to doskonała propaganda wysiewów - dużo skuteczniejsza i bardziej przekonywująca moim zdaniem niż słowa.
Ale tak już ten świat urządzony, że jednym lepiej wchodzi do głowy przez uszy a innym przez oczy no to ja bombarduję na oba sposoby :lol:
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Marto zaszalałaś.. Zagonek pełen wielkanocników naprawdę robi wrażenie ;:oj Nic tylko pogratulować ;:63
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

W rzeczy samej ;:108
I polecam Tobie zrobić to samo bo warto :D
W grudniu już się raczej nie będę pchał ..
Ale może moim postanowieniem noworocznym będzie zapisanie się do PTMK ( w końcu ... ) i w styczniu odwiedzę Wasze szeregi :D Kro wie ;:224 Tylko zastanawiam się czy mam wystarczającą liczbę kaktusów by móc się zapisać ;:170 bo u mnie raptem 5 sztuk na krzyż jest ;:108
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Marta - jestem pod wrażeniem! To na pewno wielkanocnik? To jakieś pole samosiejek chyba... ;:306
Piękny przykład zachęcający do działania na polu wysiewów.
No i zachęciłaś skutecznie - właśnie pędzi do nas zamówienie z nasionami...
Siedzę i gryzę palce. Co to będzie, co to będzie... ;:202
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Kurcze też się chyba coraz bardziej przekonuję do siania. Teraz tylko zakupić nasiona i czekać do wiosny.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Magdo dziękuję.
przemo1413 pisze:Ale może moim postanowieniem noworocznym będzie zapisanie się do PTMK ( w końcu ... ) i w styczniu odwiedzę Wasze szeregi Kro wie Tylko zastanawiam się czy mam wystarczającą liczbę kaktusów by móc się zapisać bo u mnie raptem 5 sztuk na krzyż jest
No i niech się stanie ;:108
A w sprawie liczby posiadanych to minimum nie ma, poza tym wiadomo, że nikt z nas nie dysponuje ilością większą niż 5 szt ;:170 a są tacy jak na forum co wcale nie mają :lol:
Przemku masz duuużo i ładne adenium zamydlisz tym oczy i braków w kolczastych nikt nie zauważy ;:306
piasek pustyni pisze:Co to będzie, co to będzie...
Żanetka umiarkowana panika wskazana, ręce się trzęsą i nasionka ładnie rozrzucone na substracie lądują :lol:
Henio siał sukulenty(sam dobrowolnie się tu na wątku przyznał )doradzi coś więcej niż ja bym mogła bo ich nigdy w ten sposób nie rozmnażałam.
Dawid, jak już zaczniesz to nie przestaniesz :D taka to frajda.
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Ale jakie Adenium ? Ja nie posiadam żadnego Adenium ;:185 Chyba coś Ci się musiało pomylić :wink: Mam tylko 5 kaktusików ;:170 ;:209 ;:306
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

To tym bardziej szybciutko się zapisuj.
Już tam dobre duszki z PTMK zadbają żebyś pustostanami nie świecił :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”