Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Chamak mnie urzekł w całości. Pięknie go pokazałaś :D Sam w sobie jest zachwycający.
Inne oczywiście również, bo jak powtarzam - piękna nie sposób nie zauważyć :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Hybryda ;:oj niesamowita ;:173
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Martada pisze:
Sulcorebutia arenacea
Obrazek
No to tak kwitnie.....
Moje 2 sztuki to robią się coraz tłuste i kwitnąć nie chcą.....
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

;:oj ale ślicznotki, teraz to na pewno nie zasnę ;:215
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Choróbsko jakieś od Młodej złapałam i to paskudne jakieś bo niby zwykłe przeziębienie ale mam wrażenie ogólnego rozbicia już któryś dzień z rzędu...nic mi nie idzie...myślenie też bo czuję się ciągle jakby mi mózg pulsował także wybaczcie, że nie na bieżąco ale nie mniej szczerze bardzo dziękuję za odwiedziny :D
D-avi-D pisze:No i gdzie te gymno ?
A bo ja Ci wiem gdzie jest reszta??? W tłum się wmieszały...chyba...a że ostatnimi czasy foliowanie OSB uskuteczniałam tym łatwiej im poszło bo przy okazji poustawiałam "po nowemu" i sama nie bardzo wiem co-gdzie mam.
D-avi-D pisze:Może i cudnie ucierniony ferocior, ciekawy "mazanense" i ładny lumbrerasense - ale dlaczego tak mało ?
;:120 No wiesz. Obfociłam takie piękności z nadzieją, że jakość przysłoni ilość ale jak widzę nie tędy droga i tym sposobem omamić się nie dasz :wink:
No dobra... to kolejne ( te co mi się udało znaleźć :lol: )

"Imion" ma jak nie przymierzając hiszpańska księżniczka ale kwiatek ładny taki pudrowy
Gymnocalycium riojense ssp. paucispinum v. guasayanense CH 1000
Recreo, Catamarca, Argentina 230m
Obrazek

G. carminanthum
Obrazek

I dwa różne Gymnocalycium castellanosii
CH 1241 Argentina La Rioja West of Solca, 809m
Obrazek

Drugi bez numerka ale z dopiskiem- dl. trny- i rzeczywiście jakiś taki najeżono-roztrzepany...kwiaty też... ale pylniki ma szałowe ;:oj
Obrazek

Danusiu, Aniu, Honoratko, Agnieszko...ta Sunrise to mi się kojarzy z wypindrzoną na imprezę damessą...dlaczego ja o niej tak nieładnie? Ano po godzinie na słonku czar pryska, płowieje i cały urok diabli biorą...i to taki zwyklaczek wtedy.
annaoj pisze: Lobiwie to już chyba staruszki? ;:oj
Asiu kobietom się podobno w metrykę nie zagląda(przynajmniej nie nazbyt dokładnie :lol: ) ale fakt maluchy to nie są, ja bym je określiła nomen omen w kwiecie wieku...bo dokładniej nie dociekałam.
hen_s pisze:Znów piękne rośliny i kwiaty czyli to co lubię i czego tu oczekuję. Super.
Henryku wychodzi na to, że upodobania mamy mocno zbieżne...tylko czemu niektóre kaktusy nie chcą się podporządkować?... uparciuchy i tyle.
blabla pisze:Rozumiem, że to ta roślinka na pierwszym planie po środku? Generalnie pasuje na L.jajoiana.
Tomku tak zasadniczo to na pomarańczowo-czyli wcześniej pokazane- kwitły dwie skrajne w doniczce.
Ta środkowa(dokładnie ta o którą pytałeś) zakwitła tak oto:
Obrazek

Obrazek
jest czerwona i śliczna nie w sensie żeby poprzednie kwiatki były gorsze ale znaczy się mam w korytku urozmaicenie kolorystyczne :tan i pewnie co za tym idzie... odmianowe.
Jeszcze jedna pozostaje barwną zagadką ale rozumiem, że to nie wpłynie jakoś drastycznie na określenie gatunku...za co Ci baaaardzo serdecznie(choć z poślizgiem) dziękuję ;:196
onectica pisze:Zdecydowanie było warto! Świetny jest!
Lucynko to zdanko pasuje jako usprawiedliwienie mojego uporu w dążeniu do zdobycia rzeczonego :)
sokolica pisze: Ferox cudny! Teraz ja będę Ci zazdrościć, bo swojego spaliłam tak, że została kupka cierni
O kurtka na wacie...to on taki łatwopalny ;:202 idzie pod szczególną obserwację wobec tego...i albo będzie ustawicznie podtapiany...albo wjazd pod stałą cieniówkę do kompanii denudatków,damsików, mezopotamików itp...chociaż z drugiej strony tam szanse na piękne cierniuchy maleją...ale dzięki za cynk ;:196
sokolica pisze:Bliźniaki fajne Prawie jak nie gymno.
A takich cudaczków była calutka kuweta...do wydłubywania śrubokrętem ;:306
Gaga1960 pisze:Super ciernie G. ferox
Grażynko :wit dzięki ten pokazany mnie również się podoba ale...to jeszcze nie to czego ustawicznie szukam...ideał stoi u Dubena w kolekcji i robi u mnie za wzorzec absolutny.
piasek pustyni pisze:Chamak mnie urzekł w całości. Pięknie go pokazałaś Sam w sobie jest zachwycający.
Inne oczywiście również, bo jak powtarzam - piękna nie sposób nie zauważyć
Różniaste są motywy, które powodują, że coś mam a ten konkretnie gości u mnie dlatego, że póki co nie odnaleziony w naturze(czego Tomkowi szczerze życzę ;:304 )
Trochę przeniosło się w tym wypadku moje zamiłowanie do ogrodowych... a właściwie przyrodniczych rzadkości w typie azalia pontyjska, zawilec wielkokwiatowy czy wawrzynek główkowaty i pomimo iż są piękniejsze odmiany wyselekcjonowane przez człowieków to u mnie te właśnie traktowane są szczególnie. Ale to już temat nie w tym dziale bo nijak ich pod kaktusy ani sukulenty podciągnąć się nie da...chociaż akurat wszystkie wymienione lubią mieć dość sucho ;:224
Phacops pisze:No to tak kwitnie.....
Moje 2 sztuki to robią się coraz tłuste i kwitnąć nie chcą.....
Kamilu w końcu kiedyś się przecież "paść" przestaną i zakwitną...a tak na marginesie to wczoraj "coś" mi wypikowało kilka sulek z doniczek na zasadzie pojemniki osobno, substrat osobno a roślinki pokotem na trawniku...wrrrrr...a ja nie mogę natenczas długo z głową schyloną do dołu bo zatoki mi się zapaliły...
jorkis pisze: ale ślicznotki, teraz to na pewno nie zasnę
Marzenko ;:168 mam nadzieję, że jednakowoż dobrze Ci się spało....może to próżność łechtana :wink: ale miło mi czytać że się cierniste podobają :D

Na zakończenie zdał by się jakiś kwietny akcent i może dziś dla odmiany nie kłujący... żeby nie było, że nie doceniam... pięć minut dla mojego(a właściwie mężowego bo gabinet) południowego parapetu...
Doniczka młodzieży z sadzonek liściowych...rodzic przechodzi w tym roku bunt poprzesadzeniowy i kwitnienia odmówił ;:14
Graptopetalum bellum (Syn: Tacitus bellus) "Cassiopeia"
Obrazek

Ciężko idzie to otwieranie kwiatków u mojej Frithia pulchra ale jeden przydybałam
Obrazek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Kurcza, u Ciebie też kwitnie Grapto... ;:145
Trudno, nie teraz to innym razem zakwitnie, bo ten mój się chyba ususzył już na dobre.
Pocieszam się Waszymi kwitnieniami, bo są piękne. A pozostałych u Ciebie moc taka, że hej. Ślicznie tu ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Kobieto - teraz to padłam!
Po pierwsze - jajoianka obłędna!

po 2. - zakochałam sie w gymnolu ;:223 - to już szczyt szczytów. :roll:
Martada pisze: Obrazek


Obrazek



Graptopetalum bellum (Syn: Tacitus bellus) "Cassiopeia"
Obrazek
i bardzo ładne to ujęcie!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

annaoj pisze:Graptopetalum bellum (Syn: Tacitus bellus) "Cassiopeia"
Obrazek
Ach, więc to takich 'przodków' ma moje Graptopetalum!! Perełki!! <qrcze, że nie ma cmokającej emotki ;> tu by się zdała idealnie!>
Mam nadzieje, że będzie do nich podobne! :tan

A jajoianka - tak! - obłędna! ;:oj

Zdrowia życzę! Bo ktoś musi fotografować to, co kwitnie, a potem wklejać i pokazywać, gdzie trzeba ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Wspaniałe rośliny, wspaniałe ich kwiaty, wspaniałe fotki. Brawo! ;:138
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Tylko chwalić takie fotki ubarwione ;:138 kwiatuszki cacuszka ;:180
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Meir
100p
100p
Posty: 199
Od: 17 maja 2013, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Martada pisze:Choróbsko jakieś od Młodej złapałam i to paskudne jakieś bo niby zwykłe przeziębienie ale mam wrażenie ogólnego rozbicia już któryś dzień z rzędu
Powiem ci że teraz łatwiej o przeziębienie. Był jeden dzień chłodny i siedziałam na przeciągu i mam mega katar -,-
Martada pisze:Danusiu, Aniu, Honoratko, Agnieszko...ta Sunrise to mi się kojarzy z wypindrzoną na imprezę damessą...dlaczego ja o niej tak nieładnie? Ano po godzinie na słonku czar pryska, płowieje i cały urok diabli biorą...i to taki zwyklaczek wtedy.
Lampucera znaczy się? xD Uwielbiam twoje skojarzenia ;]

Piękne kwiaty Marto :) Wszystko przezacne!
Szkoda, żeśmy się na wystawę w Warszawie nie umówiły, bym przynajmniej przylukała was z daleka, rękę podała. Może kiedy ;]
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Obrazek
R E W E L A C Y J N Y ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Kaktusowy zakątek Marty cz.2

Post »

Gymnocalycium castellanosii bez numerka jest idealny ;:167 - ma według mnie jeden z najpiękniejszych kwiatów u gymno.
Lobivka prześliczna - jedna z moich ulubionych ;:167
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”