Parapet Justy

obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Parapet Justy

Post »

Masz rację co do Buddy - dosyć ciekawa, również na mojej liście chciejstw jest :heja I zapewne w przyszłym roku sobie sprawię ;:224 Jak i parę innych crassulek jeszcze ;:215

Życzę owocnych poszukiwań ;)
Awatar użytkownika
JuToSt
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 29 paź 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Braniewo

Re: Parapet Justy

Post »

Szukam od dłuższego czasu ale niestety nigdzie nie mogę jej dostać a jest przepiękna ! Widziałam kiedyś , że można zamówić przez internet ale nigdy nie zamawiałam roślin poprzez serwisy internetowe i trochę boję się o ich życie podczas transportu ;-) Chociaż już tak jestem zdesperowana w poszukiwaniach Crassula buddha temple, że jak jej nigdzie nie dostane w sklepie to chyba się skuszę i zamówię ;-)


a może ktoś ma i chce pilnie sprzedać ;-) ;-) ;-) ;-)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parapet Justy

Post »

Ja mam, ale nie na sprzedaż.
Natomiast w wątku o pachypodium ktoś oferował P. lamerei na sprzedaż - zdaje się, że byłaś zainteresowana, to wspominam, jeśli jeszcze nie wiesz.
Natomiast dziwię Ci się, że nie chcesz kupować przez Internet. Większość z nas w ten sposób poszerza swoją kolekcję i jest to najzupełniej naturalne. Wymiana roślin z forumowiczami też się odbywa przez pocztę przecież. Sprzedawcy - sprawdzić których możesz choćby przez komentarze - mają już opanowaną sztukę pakowania roślin na czas transportu. Teraz raczej już na zakupy roślin nie pora, ja porobiłam ostatnie (kolejne: raczej), bo później już jest ryzyko zmarznięcia w transporcie, ale od wiosny znowu zacznie się polka z aukcjami, kupowaniem, wymianą, itp. To cały urok otrzymywania paczek (potem wyciągania cierni z palców, z powodu niecierpliwego odwijania roślin tudzież innych zachwytów). Większość z nas kupuje na all, więc nie powinnaś się niczego obawiać ;:108
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Parapet Justy

Post »

Ja również kupowałam roślinki przez internet ;) Czy to od forumowiczów tutejszych czy też z serwisu aukcyjnego ;) I wszystko było w jak najlepszym porządku :)

Ale teraz to już faktycznie troszkę może bym miała cykora zamawiać - ze względu na pogodę ;)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Parapet Justy

Post »

piasek pustyni pisze:Natomiast w wątku o pachypodium ktoś oferował P. lamerei na sprzedaż
Jak ja to przyuważę to zaraz usunę i jeszcze ostrzeżenie dam. Do tego typu tematów mamy wydzielone miejsce, właśnie tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=11
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Parapet Justy

Post »

Rzeczywiście, Tomku, jak zawsze pilnujesz porządku, między innymi za co bardzo Cię przecież cenimy. Nie ja oferowałam oczywiście, ale i nie pomyślałam. Po prostu pamiętałam tylko o tym, że Justyna chciała tę roślinkę i tylko na zasadzie skojarzenia postów o tym wspomniałam. :oops:
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
JuToSt
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 29 paź 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Braniewo

Re: Parapet Justy

Post »

Powiedzcie co mogło stać się przyczyną, że mój Fikus zaczął gubić liście a na kilku pojawiły się takie oto plamki jak na załączonym zdjęciu. dodam, że mam go już bardzo długo i nigdy nie gubił liści ! Czy przyczyną może być spryskanie liści ( niby naturalnym ) nabłyszczaczem do kwiatów ?

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie !
x-Cz-a

Re: Parapet Justy

Post »

Escheweria piękna, cudne kolory ma. ;:180 ;:180
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”