Kaktusy Rafała

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafale - u mnie teraz łatwo nie miały, jak w październiku dostały podlanie z Bi58, tak do tej pory siedzą o suchym pysku, ale przy zimnym oknie. Dziś, jako że założyliśmy klub to wypada je jakoś choćby przejrzeć, to wzięłam i poprzesadzałam co niektóre. Efekt: gotowe do wiosny, strat nie odnotowałam mimo, że moja najmłodsza kotka się po nich swego czasu przeszła wszerz i wzdłuż, i tylko pogubiły się nazwówki. Znów się uśmiechnę do Konrada o podpisy. Natomiast nie zeschły się żadne, ale to zasadniczo już nie maluchy, tylko takie no, "wisienki" - które, jak to nasz Tomek mawia, powinny przetrwać zimę bez picia. I wygląda na to, że przetrwały.
U mnie z kolei jest inny problem: o ile zawiązują pąki, o tyle szybko je zamykają, i swego czasu nawet zebrałam nasiona :;230 ale nie rozwinęły tego kwiatka. Albo nie przyłapałam, bo przecież to ulotne chwile są. Zobaczymy może w tym sezonie, niemniej jest to rodzaj naprawdę godny uwagi.
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Ja swojego kiedyś kupiłem... O ile nie polecam sam kupować w markecie to akurat te notki jako jedne z nieliczych warto. Po prostu są duże jak na swoją cene. Co prawda potem muszą schodzić wydmuszki. Mój po 3 latach ma może bardzo podobną masę jak go kupiłem natomiast inną formę.

Poza tym dla porównania jak wygląda 30 letni okaz
Obrazek
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

:wit

Phacops
Phacops pisze:Mój po 3 latach ma może bardzo podobną masę jak go kupiłem natomiast inną formę.
Wiadomo byl tuczony na mase warunki swietlne tez pewnie mial takie sobie trafil do Ciebie naturalna dieta , sloneczko i ma prawie jak w domu :D
A przeciesz wlasnie o to nam chodzi by wygladaly jak najbardziej podobnie do tych rosnacych w naturalnum srodowisku ;:108
30 letni okaz budzi szacunek :shock: Piekny gratuluje ;:215
Gdzies czytalem ze Notocactus powinno sie zimowac okolo 3 miesiace Ktos tak robi? Ja traktuje je jak reszte zimno sucho do kwietnia. Efekty mam zadowalajace ale moze dalo by rade lepiej?

Piasek pustyni
piasek pustyni pisze: Efekt: gotowe do wiosny, strat nie odnotowałam
Milo slyszec ze ,,wisienki,, maja sie dobrze a moze dalo by sie wyprosic jakies zdjecie ow wisienek ;:218
piasek pustyni pisze:U mnie z kolei jest inny problem: o ile zawiązują pąki, o tyle szybko je zamykają, i swego czasu nawet zebrałam nasiona ale nie rozwinęły tego kwiatka. Albo nie przyłapałam,
Swego czasu mialem spora Frailea pumila co roku wytwarzala mase pakow przez moze 5 lat doczekalem sie chyba 2 kwiatow.
Frailea potrafia wytwarzac nasiona nie kwitnac i wydaje sie ze moja opanowala to do perfekcji ;:306 Prawdopodobnie nie przylapalas kwiatka bo go nie bylo :lol:
Na potwierdzenie pokaze tego leniucha
Frailea pumila

Obrazek


Obrazek


A teraz wiadomosc organizacyjna dla klubu ,Frailea od Konrada,, Kto jest za tym by zaprosic Konrada do klubu ;:306
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Pare nie pokazywanych roslinek

Echinofossulocactus erectocentrus COMON

Obrazek

Mammillaria saboae ssp. haudeana

Obrazek

Mammillaria longiflora w tamtym sezonie przedziorek mi taka zezarl :evil:

Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Ja jak najbardziej jestem za....zaproszeniem Konrada do klubu :D
Nowości ciekawe takich nie mam .M saboae widzę już ładna kępka.
Jeśli chodzi o notki to ja w tym roku dwa zimuję w mieszkaniu,poprzedniej zimy były w piwnicy i nie kwitły ,zobaczę co będzie tej wiosny po zimowaniu w mieszkaniu.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Ja tam notokaktusy traktuję jak całą resztę i nie mam problemów z kwitnieniem :wink:
Echinofossulokaktusy mają coś takiego w sobie, że dla mnie wszystkie wyglądają tak samo :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Kwesta warunków.... Ja tego echino podlewałem w zasadzie nawet rzadziej od reszty. Z tym że butla mająca sporą pojemność zapewniła większy bufor wody. Co i tak na nie wiele się zdawało bo kilka dni i już sucho było. Pozostałe to zawsze jeszcze tam deszcz podlał a tu nie bardzo było jak. Po prostu zwiększenie dobowej amplitudy dało swoje. Sezon rozpoczął się miesiąc wcześniej jak i trwał miesiąc dłużej jesienią.

Można by nawet zrobić eksperyment..... polać solidnie jedynie na wiosnę i jesienią po 1 razie..... a tak latem nic.

Notki to kiedyś o tym czytałem że się je wcześniej wybudza. Coś nawet w lutym. Mój mimo ze w tym okresie ma już wystarczająco ciepło to jednam mu się nie spieszy. Te widywane w sklepach mają o wiele cieplejsze warunki w których zapuszczają paki. Mój kupiony miał pąki i kwitł w maju..... Jak zimuje go na oknie chłodnym słonecznym i widnym z bezpośrednim słońcem to kwitnie jakoś dopiero w czerwcu to tak w środku. Czasem powtarza kwitnienie w końcu lata jeśli na początku za wiele nie pokazał.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze:A teraz wiadomosc organizacyjna dla klubu ,Frailea od Konrada,, Kto jest za tym by zaprosic Konrada do klubu
nolina pisze:Ja jak najbardziej jestem za....zaproszeniem Konrada do klubu
;:306 :;230 ;:306
a to dobre, chwilę mnie nie było a tu jakieś kluby powstają :wink:
co do frailejek to może po południu im słońca brakowało? U mnie stoją co roku w sumie inaczej ale zawsze staram się żeby po południu miały chociaż trochę słońca, niektóre nawet dopiero po południu ok 13-14 łapią słońce i wtedy się otwierają :)


Obrazek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Piękne żółtki! ;:oj I zazdroszczę Ci Konradku ich kwiatków, bo u mnie też jest jak mówisz, łapią słońce od rana do tak około 15...A jeszcze kwiatka nie ujrzałam, choć nasiona były. Ha, lubię takie nietypowe roślinki :;230
Rafale, co do zdjęcia, to jeszcze dziś postaram się umieścić u siebie, aby u Ciebie swoimi nie śmiecić. Niewiele zresztą tam widać, bo są na zimowisku na balkonie już, ale owinięte i opakowane i dostępu do nich nie mam. Zdjęcie jednak jakieś tam jest... :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Witam po krotkiej nieobecnosci ;:7


Nolina
nolina pisze:Ja jak najbardziej jestem za....zaproszeniem Konrada do klubu
Ok no to przeglosowane przyjety :;230
nolina pisze:Nowości ciekawe takich nie mam .M saboae widzę już ładna kępka.
Dzięki mam taka cicha nadzieje ze .M saboae pusci choc jeden kwiat w nadchodzacym sezonie. Nie ukrywam sprawilo by to mi sporo radosci.
nolina pisze:eśli chodzi o notki to ja w tym roku dwa zimuję w mieszkaniu,poprzedniej zimy były w piwnicy i nie kwitły ,zobaczę co będzie tej wiosny po zimowaniu w mieszkaniu
Jestem ciekaw eksperymetu. O ile dobrze pamietam to z tym zimowaniem notokaktusow to chodzi o to by korzenie nie zaschly przez te 6 misiecy standardowego zimowania bo roznie bywa z ich odbudowywaniem. Jak moj Notocactus submammulosu stracil korzenie to dwa sezony dochodzil do siebie.

Wisnia897
wisnia897 pisze:Ja tam notokaktusy traktuję jak całą resztę i nie mam problemów z kwitnieniem
Ja w wiekszosci przypadkow tez nie ale mam Notocactus herteri juz chyba z 8 lat i kwiatu sie nie doczekalem :evil: ogolnie mam 10 Noto cos tam kwitna ale wiem ze dalo by rade lepiej.
wisnia897 pisze:Echinofossulokaktusy mają coś takiego w sobie, że dla mnie wszystkie wyglądają tak samo
Owszem sa masakrycznie trudne do odrozroznienia ale sa ludzie ktorzy jakos to robia. Ja oczywiscie do nich nie naleze :lol:


Phacops
Phacops pisze:Notki to kiedyś o tym czytałem że się je wcześniej wybudza. Coś nawet w lutym.
To chyba czytalismy to samo :D

Popiolek69
popiolek69 pisze: to dobre, chwilę mnie nie było a tu jakieś kluby powstają
Jak to sie mowi kota nie ma myszy harcuja :)
O takich kwiatow sobie i klubowiczom bym zyczyl jak wlasnie dolaczonym przez Ciebie obrazku ;:108

Piasek pustyni
piasek pustyni pisze:Rafale, co do zdjęcia, to jeszcze dziś postaram się umieścić u siebie, aby u Ciebie swoimi nie śmiecić.
Ja bym tego smieceniem nie nazwal widzialem te zdjecie to by bylo urozmaicenie mojego watku. Rosliny zadbane i sporo wieksze od tych moich niech Ci zdrowo rosna ;:215
Pozdrawiam Rafał
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Z ukorzenianiem N. subammulosus mam podobne doświadczenia. Przejęłam ze dwa egzemplarze od znajomych, prawie odkorzenione i trzeba mi było naprawdę cierpliwości, żeby się ponownie ukorzeniły. W kwestii kwitnienia, to z kolei nie słucha mnie N. buiningii, ani razu nie miał kwiatu. Ale pozostałe kwitną, aż miło :D Może to jakiś notokaktusowy spisek, za dużo szczęścia by było, gdyby wszystkie kwitły ;:306
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

;:7

Wisnia897
wisnia897 pisze: z kolei nie słucha mnie N. buiningii, ani razu nie miał kwiatu.
O witam w klubie moj tez nie kwitnie. Pokarze dziada to mu moze wstyd bedzie :D

Obrazek

Dzis beda kaktusy kulki jedne z moich ulubionych :D

Puna bonnieae

Obrazek

Tephrocactus geometricus

Obrazek

Mammillaria humboldtii v.minima

Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Same rarytaski :D
Też mam Tephrocactus geometricus skubaniec w tamtym sezonie zaczął tworzyć kulkę i ją zasuszył :oops:
Ciekawe co mu się nie podobało :wink: może w tym roku da radę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”