Kaktusy Rafała

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Mammillaria humboldtii v.minima
- piękna roślina, nawet bez kwiatów ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

;:7

Dzis beda szczepione :D


Mammillaria theresae

Obrazek

Pediocactus knowltonii

Obrazek

Wiosna będę probowal ukorzeniac zrazy nigdy takiej operacji nieprzeprowadzalem moze ktos z takim doswiadczeniem by cos podpowiedzial :?:
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Dzis zimowisko


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciag dalszy nastapi :D
Pozdrawiam Rafał
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Różne ciekawe rzeczy tu masz... Rzuciło mi się w oczy, że sporą część masz w okrągłych doniczkach :wink: Ale ja tak teraz u wszystkich patrzę po doniczkach, bo sama przechodzę z okrągłych na kwadratowe ze względu na brak miejsca :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Wisnia897
wisnia897 pisze:Różne ciekawe rzeczy tu masz...
Taki groch z kapustą :wink:
Co do doniczek to mam tak pół na pół ale idę w stronę kwadratów.
wisnia897 pisze:sama przechodzę z okrągłych na kwadratowe ze względu na brak miejsca
To nie rozwiązuje braku miejsca bo jak masz okrągłą doniczkę o średnicy 5cm i kwadratową o boku 5cm będą zajmować dokładnie tyle samo miejsca z tym że kwadratowe będą pojemniejsze a co za tym idzie będą potrzebowały więcej substratu który będzie wolniej wysychał niż w okrągłych nie mówiąc o kosztach. Ja zmieniam doniczki na kwadraty ze względów estetycznych :wink: poza tym te moje okrąglaki zaczynają się utleniać kruszą się w rękach.


Pierwsza ofiara u mnie tej zimy Pediocactus knowltonii zgnił :( szkoda mi go był bardzo ładny. Zrobiłem ratunkowe szczepienie ale nie liczę że się uda ;:185
Pozdrawiam Rafał
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Matematyka matematyką, a mi się w kwadratowych doniczkach roślin więcej mieści na stole :;230 Nie no, akurat to zwolnienie miejsca tworzy się dlatego, że okrągłe doniczki mam w przeróżnych rozmiarach, pozbierane byle skąd. Każda roślina rośnie sobie w doniczce o innej średnicy i nie zawsze się dało wszystko ładnie upchnąć. Kwadraty mam bardziej jednorodne wymiarowo więc mogę sobie wszystkie rośliny porządnie poukładać :wink: . Muszę przestać używać skrótów myślowych :;230

Szkoda Pediocactusa, na pocieszenie wiosną spraw sobie dwie nowe roślinki ;:108
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Wisnia897
wisnia897 pisze:okrągłe doniczki mam w przeróżnych rozmiarach
A to jednak masz racje zaoszczędzisz trochę miejsca :D Mój błąd myślałem że jak ja mam okrągłe praktycznie takie same to i inni też :oops:
wisnia897 pisze:Szkoda Pediocactusa, na pocieszenie wiosną spraw sobie dwie nowe roślinki
Tak zrobię dwie lub więcej :wink:

edit

Dziś zamykam sezon 2015 ostatnia partia z zimowiska


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Dziś zamykam sezon 2015 ostatnia partia z zimowiska
- nie pozostaje nic innego, jak zrobić "pierwszy krok" i "otworzyć" nowy sezon 2016 ;:306 . Masz przy czym "chodzić", już w zasadzie :wit rozpoczętym nowym sezonie 2016 roku.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Ciekawy zestaw, ładne zbiorówki :!:
Rafal44 pisze: poza tym te moje okrąglaki zaczynają się utleniać kruszą się w rękach.
też w czymś takim kiedyś sadziłem bo jak pamiętam było relatywnie tanie , ale to jak pamiętam były osłonki bez otworów w dnie i tak jak piszesz - kruszeją i rozpadają się , tym bardziej nie nadają się do sukulentów , które wymagają silnego oświetlenia , wyraźnie destrukcyjny wpływ mają na te naczynia promienie UV.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Rafal44 pisze:Mój błąd myślałem że jak ja mam okrągłe praktycznie takie same to i inni też :oops:
Wiesz, to była najekonomiczniejsza forma - doniczki pozbierane po innych roślinkach, np. wysadzanych do ogrodu :) Jakie były, takie miałam. Ale teraz się powoli wymieni i już będzie lepiej :wink:

Sezon 2015 zamknięty, nowy sezon otwarty i teraz czekamy już na słońce i dużo kwiatów ;:65 :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Fajny ten Twój groch z kapustą ;:215 Dużo ciekawych roślinek masz, szczególnie podobają mi się frailejki np. Frailea asterioides ;:108



Pozdrawiam Lidia
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Rafała

Post »

;:7

Aileen Dzięki cieszę się że trafiłem w twój gust :D

Wisnia897 To powodzenia w przesadzaniu i czekam na jakieś zdjęcie zbiorowe po przesadzeniu ;:333
wisnia897 pisze:Sezon 2015 zamknięty, nowy sezon otwarty i teraz czekamy już na słońce i dużo kwiatów
Ja tez czekam :D

Ejacek Dzięki
ejacek pisze:eż w czymś takim kiedyś sadziłem bo jak pamiętam było relatywnie tanie , ale to jak pamiętam były osłonki bez otworów w dnie i tak jak piszesz - kruszeją i rozpadają się
Zgadza się jak dobrze pamiętam to jedna kosztowała 50-60 groszy i zgadza się osłonki bez otworów. Pamiętam że rozgrzany metalowy pręcik rozwiązywał ten problem :) jak szacuje te doniczki mają 13 lat. Rośliny które w nich pierwotnie rosły nie przeżyły z mojej winy teraz były by to już całkiem ładne okazy :?

Akwelan_2009 Dzięki za powitanie w 2016 choć u mnie to nie takie proste :| Moje roślinki zrobiły juz ten pierwszy krok np. Turbinicarpus valdezianus i Turbinicarpus pseudopectinatus mają pąki Mammillaria pilispina kwitnie w najlepsze nawet o dziwo Parodia yamparaezii też ,zawsze robiła to latem. Zdjec nie pokażę bo w domu bedę dopiero w maju :evil: Tak wiec zapraszam w maju :D
Pozdrawiam Rafał
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy Rafała

Post »

Niezła kolekcja u Ciebie :)
Do sezonu już bliżej niż dalej ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”