Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Ale piękne okazy wybrałaś na sesję ;:oj Ty myjesz te gymno przed zrobieniem zdjęć? Takie czyściutkie, zadbane :D Piękne!
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

jak zwykle piękne zdjęcia ;:333
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Miło mi, że się podoba :D

Piotrek akurat Ty lubisz gymno, więc Ciebie nawet przekonywać specjalnie nie trzeba :wink:

turpis dziwne masz pory na obiad, patrząc pogodzinie wpisu :lol: Chyba, że będziesz zazdrościł do jutra.

Dawid osobiście nie rozumiem, jak można uznać że gymnole są takie same. Ale jak ktoś za nimi nie przepada, to i się im nie przygląda :wink:
Podrósł trochę, kolor niestety wrócić nie chce. Na szczęście ciernie pozostają niezmienione. Wszystkie wybarwiały się na początku wiosny (jakikolwiek termin to oznacza :lol: ), a teraz gdy żar się leje z nieba, nie chcą. A przecież przy takim nasłonecznieniu chyba powinny szybciej łapać kolorki :?
Btw, gdzie Twój wątek? :twisted:

Heniu ja te pajęczyny obrywałam ile się dało. Niestety najczęściej nie dało się w całości. Coś zawsze zostawało. Ale pająk zwinął interes i od 2 dni nie mam pajęczyn.

Olu dzięki. A może powrócisz do zebrania choć małej kolekcyjki gymno? Wobec własnych zachwytów nie możesz przejść obojętnie :lol:

Marianie sama mam z tym problem :wink: Właściwie chciałam pokazać i takie z długimi cierniami i z krótkimi. I z zakręconymi i z prostymi jak od linijki. I chyba jednak za mało ich wybrałam do sesji.

Gosia, Marzena ;:196

Aga, Jacek nie oddam ;:185 Zresztą oboje macie za dużo kaktusów, więcej Wam nie trzeba :lol:

Mateusz wyrosłam z zabiegów pielęgnacyjnych kaktusów :lol: Tylko wydaje Ci się, że one takie czyste. Od chyba końca kwietnia stoją na zewnątrz. Tylko raz deszcz porządnie je obmył. I to było już dość dawno. Zakurzone są, jak mój wątek w czasie zimy.

Robert e tam, złudzenie. To efekt dużego zdjęcia. Na dużym lepiej widać, to i fota wydaje się być lepsza :lol: Ale dziękuję.

A żeby samych liter nie było to pokażę jeszcze coś zupełnie innego. Dziś ją wywlokłam z krańca zewnętrznego parapetu (chcąc sprawdzić, czy może ma choć pąka - nie ma) i tak mi się spodobała jej bujna czupryna, że ma swoje foto. Zostały mi już tylko trzy, ale tej to chyba nigdy się nie pozbędę.

Mammillaria pringlei

Obrazek


Edit: Nikt nie zauważył, ale pomyliło mi się z opisem jednej rośliny wcześniej. Pewnie dlatego, że stoją obok siebie. Zamiast G. gibbosum v. brachypetalum powinno być G. valnicekianum.
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Ładna ta twoja mamilaria. Już troszkę wyrośnięta i kwitnąć powinna.
U mnie...ale nie, bo książkę bym napisał, na czym to w tym roku paków nie ma. :cry:
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

W końcu pokazałaś coś na czym ja się (trochę) znam, więc raz mogę powiedzieć coś mądrzejszego... ale nie chcę :oops:
Taka już jestem tylko wzdychanie zachwytu mi w głowie.
Mammillaria pringlei wygląda świetnie - widać, że warunki w pełni jej odpowiadają. W ogóle się nie dziwię, że chcesz ją zostawić. Kształt i kolor cierni robią wrażenie ;:138 nie ma opcji... musi być na mojej liście "most wanted".


Do książki o tym co nie kwitnie a powinno i ja bym skrobnęła rozdzialik :evil:
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Mammillaria pringei ślicznie ucierniona nie dziwię się, że spodobała Ci się jej czupryna, jest cudna ;:215
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Ale piękna mammillaria ;:138 Ma super ciernie.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Do tej księgi nieurodzaju to i ja bym mogła się dopisać, choć nie z powodu zasuszeń, ale uporu roślin, które nie chcą wydać ani pąka. Paula, dzięki za zwrócenie uwagi, zjadłam literkę.

Chciałam poczekać aż otworzy cały bukiet, ale on chyba nie zamierza kwitnąć wszystkimi naraz i będzie mi dawkował po jednym co kilka dni. Kolejny zwyklak, ale bardzo go lubię:

Gymnocalycium anisitsii

Obrazek

Obrazek

Bardzo ładnie się rozwinął po południu, szkoda, że tylko jeden.

Obrazek

Obrazek


G. gaponii nadal kwitnie swoim ogromnym kwiatem:

Obrazek


O dziwo G. ritterianum dopiero dziś, po 13 dniach, się poddał. Ostatni tydzień był otwarty całą dobę, nie zwijał kwiata nawet na noc. A tu zapowiedź, że jutro będzie coś w ciekawym kolorze, chyba :lol:

Obrazek
AleksandraBdg

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Magdo!

I znów cuda! G.anisitsi ma śliczny kwiat! Z niecierpliwością czekam,aż otworzy się ostatni pokazany! Zapowiada się wspaniale.
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

A ja bym bardzo chętnie w celach edukacyjnych zobaczył wiążący się owoc, usychającą koronę w porównaniu do niezapylonego usychającego kwiatu... Ale powyższe zdjęcia świetne. :wink:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

sokolica pisze:O dziwo G. ritterianum dopiero dziś, po 13 dniach, się poddał. Ostatni tydzień był otwarty całą dobę, nie zwijał kwiata nawet na noc. A tu zapowiedź, że jutro będzie coś w ciekawym kolorze, chyba :lol:

Obrazek
Ależ Ty potrafisz budować napięcie!! Jutro pewnie będzie już pięknie, a ja nie będę mogła na bieżąco zaglądać na FO... :(
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Gymnocalycium spegazzinii v. major JN 102 ;:138 - najładniejszy ze wszystkich G. spegazzinii ;:108
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Post »

Piękna czwóreczka. Może uda im się zakwitnąć razem.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”