Mały sucholubny zbiorek II - sokolica

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Dzięki Magda :D
U mnie wygląda trochę lepiej ,śnieg leży tylko na tarwnikach ;:oj
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Zatracić się można w Twoich Gymnocalycium! A Tephrocactus geometricus, jeden z niewielu kaktusów które sobie zostawiłam, po zeszłorocznym pobycie na balkonie też dostał takich plam/nalotu - nie wyglądają ani na poparzenie, ani na chorobę, ale zwykłą "brzydotę" - tyle zniosę, licząc na przyrosty, tyle że niestety też przestał u mnie rosnąć - przez rok - nic! zupełnie nic! Przesadzając go wiosną/latem rozluźnię mu bryłę korzeniową, oczyszczę ją tak, jak robię to haworcjom - jak nie zareaguje, odda miejsce liściastemu sukulentowi :wink:
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

To wcale nie jest śmieszne! ;:202
- popieram, ale aury świątecznej, spodziewałem się innej :( , przecież to już od tygodnia zgodnie z kalendarzem wiosna i ;:3 winno gościć u nas.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Magda, piękna pogoda za oknem ;:306 dobrze, ze chociaż na parapecie coś się zaczyna dziać ;:108
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Hobbit świetnie się prezentuje a za gymno trzymam kciuki. Na Scilla violacea nie narzekaj, bo śliczna jest, mimo że trochę wybujała (u mojej teściowej zostały po zimie same cebule, które nie dają oznak życia)!
AleksandraBdg

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

I ja przyszłam popodziwiać!
Hobbita kapitalny ;:333 I jak szybko rośnie... :shock:
Gymnocalycium ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Dziękuję za odwiedziny.
Beatko a może mamy z jednego źródła tego geometricusa i jednak przywlokły się nam z jakąś chorobą? Chociaż Ty piszesz, że przestał rosnąć, tymczasem mój jest w stanie identycznym, jak w dniu zakupu (chodzi o wielkość, nie plamy).

Żałuję, że otworzyłam już kolejną część, zupełnie nie mam co pokazywać :? Nie przypuszczałam, że do tej pory będzie zima i wśród roślin niewiele będzie się działo. Rok temu o tej porze już miałam kwiatki.
Więc żeby utrzymać wątek przy życiu pokażę dlaczego pozbyłam się sukulentów. Z całego buszu zostały mi w zasadzie już tylko aloesy, które pomimo niewielkich walorów estetycznych, po prostu lubię. Ale żeby one były jakieś wyjątkowe, czy rosły szybko, albo ładnie, to już powiedzieć nie mogę. Nie mam jak zimować sukulentów, to i wyciągają się jak gimnastycy na drążku :? Jedynie ten z ukorzenionej odnóżki ok 8cm, wyrósł w półtora roku na przeszło 30cm krzak.

Obrazek

Tego mam od naszej Dagi. Jak na blisko dwa lata ten przyrost jest niewielki. Ciągle siedzi w tej samej doniczce.

Sierpień 2011
Obrazek

Dziś
Obrazek


Tygrysi po zakupie pokrój miał ładny:

Obrazek

Dziś straszy swoimi wydłużonymi i wąskimi badylami:

Obrazek


Dlatego, sukulentom podziękowałam za współpracę (lub jej brak). Miejsce po nich oczywiście zagospodarowane. Min. takimi roślinkami:

hoja jennifer - nie potrafię zrobić zdjęcia, żeby było dobrze widać śliczne unerwienie. Liściory długości dłoni ;:oj

Obrazek


hoja pentaphlebia

Obrazek
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Sukulenty typu aloes trudno zimować, żeby zachowały przyzwoity wygląd. U mnie na strychu jest widno ale zimno, w piwnicy temperatura ok ale znowu ciemno.
Moje nie wyglądają najlepiej, straciły kolor, ale z doświadczenia wiem, że wyniesione na dwór po pewnym czasie wrócą do życia ;:108 więc czekam na wiosnę ;:3
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Podobnie jak Ty ale kilkanaście lat wcześniej aleosy ze swojej kolekcji wyrugowałem. Tylko ze wzlędu na ich imponujące rozmiary bo rosły u mnie nieźle. Ale i tak je lubię. U kogoś. :wink:

Natomiast bardzo podoba mi się Twoje ukierunkowanie poboczne na hoje - czyli parapetowce mamy identyczne. ;:173
Po cichu liczę, że jak Cię kiedyś zarosną że świata widzieć nie będziesz (bo z czasem to jest bardzo prawdopodobne) to coś w moim kierunku wyrzucisz. ;:204

Dziś pokazałaś superową hoja cv. Jennifer - jeszcze jedna pozycja w moim notatniku poszukiwanych... :)
hoja pentaphlebia też z tych ładnych, żeby nie było... :D
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Śliczne Hoye. Co do Aloesów to strasznie mi się podobają pomimo ich szybkiego wzrostu :)
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Takiego jak Ty aloesa to i ja mam-urósł wielki w górę i w szerz, a poza tym z dużego wytworzyły się odrosty, które mają korzenie :shock: I jeszcze jednego w doniczce do oddania, choć ładne, to dość kłopotliwe. W ogóle dlaczego ja dopiero teraz tu dotarłam ;:218 Czekam na rozwój wydarzeń z G. baldanium :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

Paula15 pisze:W ogóle dlaczego ja dopiero teraz tu dotarłam ;:218 Czekam na rozwój wydarzeń z G. baldanium :D
Ponieważ tu nie ma po co zaglądać ;:306 Jak widać o kaktusach prawie zero postów :lol: Słońce pilnie poszukiwane.
G. baldianum na razie dzielnie znosi zimę i życie w cieniu. Póki co, wszystkie 11 pączków jest na miejscu. Tylko takie jakieś uśpione.
Nie rosną. Mam nadzieję, że kilka z nich jednak zdecyduje się rozwinąć. Na bukiet to jakoś nie liczę. No, chyba że chce mnie zaskoczyć.

Kasia dziękuję.

Heniu dziękuję, że mi dobrze życzysz. Jak mnie hoje zarosną... Czyli tak za 5 lat :lol: O ile dam sobie z nimi radę tyle czasu. Cv jennfer akurat wyraźnie chce rosnąć. Idą kolejne liście. Także będę o Tobie pamiętać jak będzie możliwość cięcia :uszy

Aga jak ja je na dwór wyniosę, to pewnikiem nie będę miała co do domu zabrać ;:306 Trzeba jeszcze ten swój "dwór" mieć. Ale będę to miała na uwadze, gdy zaczną mi przeszkadzać :lol:
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mały sucholubny zbiorek II

Post »

sokolica pisze:Żałuję, że otworzyłam już kolejną część, zupełnie nie mam co pokazywać Nie przypuszczałam, że do tej pory będzie zima i wśród roślin niewiele będzie się działo. Rok temu o tej porze już miałam kwiatki.
Aż mi się przykro zrobiło :( Magdo nikt chyba nie spodziewał się, że ta przebrzydła zima tak się u nas zagnieździ ;:14

A ja po cichutku tu zaglądam. W hojach to jestem zielona więc się nie wypowiadam. Aloesy oddałam szwagierce bo były już ogromne a mnie miejsca szkoda.

Kaktusowe kwiatki jeszcze się rozwiną na tym wątku i sądząc po roślinkach będą bardzo ładne ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”