Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Super zbiór! ;:333

I widzę takie których nie mam... I to mi się podoba... ;:173
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Piękny zestaw, Aleksandrze! Cuda... Były co prawda dla tych, co nie widzą, ale ja jeszcze zdążyłam tu zajrzeć ;:306
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

hen_s pisze:I widzę takie których nie mam... I to mi się podoba... ;:173
Któreż to? Jeśli tylko nie jest to C160, może coś zaradzimy :wink:. Zresztą, u siebie też masz pewne, których nie posiadam :D.
Akwelan_2009 pisze:Teraz już i ja mogę (wcześniej nie widziałem fotek) pooglądać ;:215 piękne kwiaty na roślinach, których nie mam i już niestety nie będę miał, ale mam gdzie zerknąć, żeby zobaczyć piękne kwiaty wytworzone przez naturę, przy wydatnej "pomocy" Opiekunów roślin ;:138 .
Czemu nie, zawsze można nabyć coś chamaecereusowego, czy to z wymiany, czy zamówieniem grupowym...
piasek pustyni pisze:Piękny zestaw, Aleksandrze! Cuda... Były co prawda dla tych, co nie widzą, ale ja jeszcze zdążyłam tu zajrzeć ;:306
Sobie jaja z człowieka robio...

Dzięki wszystkim za wizytę i miłe słowa :).
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Na szybko zrobiona przez siostrę telefonem fotka, jutro będą ładniejsze z aparatu.

Echinopsis 'Shades of Bourne'
Obrazek
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Echinopsis hybr. Shades of Bourne śliczny w kształcie i kolorze. Po prostu super!! ;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Piękność nad pięknościami i we wszystkim piękność ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

moritius pisze:Echinopsis 'Shades of Bourne'
- piękny kwiatuszek, wytworzony przez naturę, przy "pomocy" Opiekuna ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Dzięki wielkie za odwiedziny i miłe słowo :wink:.
Miały być fotki, fotek nie ma, warunki nie sprzyjały, a teraz znów nie ma mnie w domu to i do aparatu dostępu brak.
W tym momencie zastój, choć szykują się powtórki z kwitnienia, głównie u chamaków, choć i L31 zbiera się do poprawki.

Pobawiłem się w żniwa, czas najwyższy - na razie jeszcze jeden owoc dojrzewa (ale, w końcu udało się krzyżowanie C160, trzeci już chyba raz kwitła u mnie, ale w końcu jest owoc - i to z krzyżowania z 'Lincoln Gem', który to, nie dość, że produkuje dosyć mało pyłku, to jeszcze jest on dosyć kiepskiej jakości, nawet świeży, z tego co widzę), a ponadto jeszcze czeka mnie parę krzyżowań w tym roku. Nic nie wyszło z L155 x 'Lincoln Yellow Belly', owoc niby rozwijał się, ale w końcu zasechł i odpadł. Z pozostałych krzyżowań klęska urodzaju, w sumie wyszło chyba z 250-300 nasion z 6 owoców (większości nie liczyłem, bo teraz to już mi się nie chce, wiem tylko, że z samego 'Lincoln Favour' jest blisko 90). I tak, krzyżowania, które się udały: L31 x 'Lincoln Gem' (zadziwiająco dużo nasion, aż 2 :lol:, ale za to dorodne - mam nadzieję na 100% wschody, siewki są do utrzymania za wszelką cenę, chcę zobaczyć pokolenie F2 z nich kiedyś), 'Lincoln Favour' x L155, 'Lincoln Mirage' x L31, 'Lincoln Gem' x L31, 'Lincoln Blaze' x L155, 'Lincoln Yellow Belly' x 'Lincoln Warpaint'. Wysiew zaplanowany na ten tydzień, jak tylko wrócę do domu. Nie będę się z nimi cackał, bo z tego co widzę, to nie jest za dobra metoda :lol:. Najpóźniej w 2020 mają być na nich kwiaty :D. Wtedy będę kombinował z pokoleniem F2, a prawdopodobnie większość będzie na zbyciu, bo dlaczego by nie.

Z inszych inszości, kolekcja hybryd troszkę się powiększyła (jest tego aż 14 różnych roślin, nie spodziewałem się, że będzie tego aż tyle :D) - jak na razie fotek niet, czekam na doniczki, gdyż brakuje mi kwadratowych, a standardowe okrągłe fi 5 w których można kupić kaktusy kwiaciarniane są w tym momencie na wykończeniu. Te, które są obsadzone proszą się o tegoroczną wymianę, kruszą się w rękach.

Swoją drogą, będzie parę nasion Mammillaria gracilis x marksiana. Ciężko się to cholerstwo pyliło, ale efekt jest :D.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Ohoho! Ile tu literek dzisiaj! :wink:
moritius pisze:(zadziwiająco dużo nasion, aż 2 :lol:, ale za to dorodne - mam nadzieję na 100% wschody,
Jak Ci skiełkuje jedno, to będzie 50% - i tak nieźle ;:306

Do 2020 w sumie juz niedaleko. :wink: Ale mam nadzieje, że jakies fotki w międzyczasie się jednak pokażą? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Literków jak mrówków - biorę przykład z ww. :lol:. Fotki będą, oczywiście, ale bliżej czwartku/piątku.
onectica pisze:Ohoho! Ile tu literek dzisiaj! :wink:
moritius pisze:Jak Ci skiełkuje jedno, to będzie 50% - i tak nieźle ;:306
Będzie źle, gdyż koniecznie chcę zobaczyć rozszczep cech w pokoleniu F2, jak bardzo daleko mogą odbiegać cechy od obu roślin rodzicielskich :wink:.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Literki jak literki, tu bardziej tabliczka mnożenia :;230 Jako że czwartek niedługo, też czekam na fotki :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Opuntia microdasys v. albispina
Obrazek

Echinopsis 'Shades of Bourne[/i] (wg słów siostry zdjęcia nie oddają pełnego uroku kwiatu)
Obrazek
Obrazek
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Kwiat Echinopsis - przepiękny!! ;:oj ;:oj

Aczkolwiek jakkolwiek za opuncjami jednak nie przepadam, to i ona zakwitła ślicznie ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”