Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
efika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2014, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witaj Kasiu :wit
Grubosze super i inne badylaki również :D
Dopiero zaczynam na forum ale na pewno będę do Ciebie zaglądać bo jest naprawdę sympatycznie.
Z ostatnich wpisów o postępach, mnie najbardziej ujęła crassulka od Babci, niesamowita metamorfoza.
Czekam na nowe wpisy
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Kochani, dziękuje za miłe słowa.....moje roślinki same o siebie dbają....czasem moja kicia je dogląda gdy ja w rozjazdach koncertowych :) he he ...

Mam jednak straszny problem z mszyca włochatą ta wstrętna kleista i różową. Powinnam wszystko spryskac roztworem z denaturatu, ale.....ale jest takie słońce że sie boje, bo mi sie roślinki popalą....
Co robić? Może ktoś ma ciekawszy pomysł? Naszczęście paskudy zaatakowały rosliny w jednym pokoju pozostałe sa w neinaruszonym stanie.

Buziaki dla Was
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Podlać Bi58 jeśli szkodnik w dużej ilości roślin i bardzo zaatakował, jeśli mniej to wystarczy prysnąć Provado Plus AE Spray. Oba specyfiki to systemiki, wszystko co żeruje na łodydze, korpusie czy w korzeniach ginie. :twisted:
Awatar użytkownika
efika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2014, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Kasiu, a może tak: na jednym z "sukulentowych" blogów wyczytałam kiedyś przepis na naturalny oprysk składający się ze szklanki wody, soku z połowy cytryny i 3 ząbków czosnku. Taki oprysk ma być skuteczny na mszyce i inne szkodniki typu wełnowce, tarczniki. Może pomóc.
Pozdrawiam
Ewa
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Kasiu, masz bardzo ładne grubosze! Najbardziej spektakularna była przemiana tego grubosza od babci - ma teraz ciekawą formę i fajnie się zagęścił :)

Jestem także pod ogromnym wrażeniem muzyki, zwłaszcza, że altówka, to mój ulubiony instrument ;:224
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Dzięki za podpowiedzi - w sobotę będę próbowała coś z tym zrobić. Takie ładne rózowe, a jakie szkodne he he ...

Natalko, jeju mało kto wie co to jest altówka :D Dzięki . Ogromny ;-* dla Ciebie
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

witajcie,
potrzebuję pomocy.....mam tyle gruboszków, że chętnie się nimi podziele. Zajmuja wszystkie parapety i blaty szafkowe w róznych odmianach widocznych na niejednym zdęciu w moim watku. Ale jak zawsze jest ale......zaatakowały mocno mszyce te rózowe włochate. nie wiem jak się tego pozbyc hurtowo i jest tego masakrycznie duzo. Nie było mnie troszke w domku i.....sie rozszalały. boje sie, że Crassulki tego nie przeżyją. czym je ratowac?
pozdrowionka
kasia
Awatar użytkownika
hanka101
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1345
Od: 31 mar 2013, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

:wit
pokazałabyś jakieś zielone piękności ;:108

próbowalaś może, któregoś ze sposobów podanych przez Forumowiczów na pozbycie się mszyc - też mam ten problem a tych metod/specyfików nie znam. Więc jestem ciekawa Twojej opinii :D

Pozdrawiam
Pozdrowienia Hania
Zapraszam do mojego wątku: Cz. 1 i Część 2
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witajcie, czy ktos tu jeszcze mnie pamięta?
U mnie tak wiele się dzieje i baaaardzo długo mnie tu nie było.
Moje grubosze mocno sie przebrały. Z racji koncertowej nieobecnosci mocno się zniszczyły.
Niebawem wstawię fotki i mam nadzieje, że pomożecie mi je uratować :)

Przeprowadziłam sie ostatnio z bloku na 4 pietrze gdzie było im zdecydowanie za goraco. Na balkonie miałam 50-60 stopni - blacha obity. strasznie.
Teraz juz domek, normalne słońce i temperatury.

Chciałabym, ze straszaków jakos poprowadzić, aby zgrubnialy im pnie i stały sie stabilniejsze i nie takie wiotkie. Za każdą Wasza radę juz dzisiaj dziękuję.
Pozdrawiam ciepło i....mam nadzieje, że jeszcze mam tu jakiś przyjaciól mimo długiej nieobecności :):):):)
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Oto pierwsza tura. na razie jeszcze u mnie w pracy, bo wyprowadzalam sie na raty.


Obrazek

Obrazek

A miałam też pierwsze w zyciu kwitnienie Echino,na pozegnanie starego mieszkania


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Musisz go zdecydowanie przesadzić.... Ma za małą donice.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Tak jest, zajme sie tym niebawem. Ale zakwitl. I to wlasnie od Cie b ie super.
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

HELLOŁ :heja :heja :heja :heja :wit :wit :wit

CHCIAŁABYM ożywić mój wątek i zaprosic wszystkich ponownie do wspolnych rozmów. Moje crasulki i ja bardzo Was potrzebujemy :D

chciałabym dzisiaj zaprozentowac te które twietdze, że sa najmocniejsze :P i miałam je na czas przeprowadzkowy w pracy. Powoli wynosze do domu na słoneczko do ogrodu :) Oby im sie poprawiło.
Jednakze moze powinnam cos zrobić, przyciąć, doniczki zmienic, ziemie, moze jakiś nawóz czy odżywka? Jak myslicie?

W weekend wrzuce te które już w ogrodzie rosną.
Niestety, nie pozostały mi juz żadne hobity, golumy itd. Pozostal i jakoś się jeszcze trzyma RED HORN. Wszystko wycieła mi ta włochata rózowa paskuda mszyca. Nie mogę sie jej pozbyc po przeprowadzkach. Przez zime dosłownie grubosze były oklejone ich slinką i wszystkim co wydzielają. Strasznie nie korzystnie skończyły po zimowaniu na strychu. Może cos doradzicie na te małe paskudy. Denaturatem boje sie ich traktować ze wzgledu na sloneczko.

Mam nadzieje, że nie gniewacie sie za tak długa nieobecność i zagościcie tu ponownie :D Pozdrawiam
Kasia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”