Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Dobrze, że jesteś z powrotem :wit

Skoro masz rośliny na powietrzu, to podlej Bi58.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

hen_s pisze:Horrory nam opowiadasz po długiej nieobecności... ;:202
Takie straty... Szkoda roślin. Uważam, że dobra chemia by pomogła na pewno.

Trudno, życie toczy się dalej, roślin nie brakuje - będą więc u Ciebie nowe, też ładne i ciekawe. Liczę, że je tutaj zobaczę. :)
Heniu, witaj, a co myślisz o tych na zdjęciach? co powinnam z nimi zrobi? Może cos poprzecina? rosna w góre a teraz przydałoby sie, aby miały troszkę pieńka :) i nie były takie wiotkie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to Crassula ovata - ta od babci, która już kiedyś była ładnie przycięta. Coś ja zapuściłam i.....kolejne cięcie jej niedługo zafunduję :) Ale póki co właśnie ja wystawiłam zasiliłam i czekam az się zrobi sztywniejsza :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ot wszystkoco mi pozostało i mam nadzieję, że uda mi się uratować przed tymi włochatymi paskudami.
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

onectica pisze:Dobrze, że jesteś z powrotem :wit

Skoro masz rośliny na powietrzu, to podlej Bi58.
dziękuję :)
a czy wystarczy podla raz? czy jeszcze opryska tym? i czy moze sta po tym na słońcu crassulka?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Na gruboszach się nie znam więc z przycinaniem nie pomogę.

Bi najlepiej się podlewa, nie pryska. Najlepiej 2x w sezonie, wiosną (czyli teraz) oraz na jesieni. Co siądzie na korpusie rośliny czy na korzeniu - pada. I o to chodzi.

Przez kilka dni do wyschnięcia substratu sugeruję aby rośliny nieco cieniować.
Awatar użytkownika
Karta
100p
100p
Posty: 182
Od: 12 lip 2016, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Duża kolekcja gruboszy o ładnych liściach :) Najbardziej wpadła mi w oko Solana.
Faktycznie warto popracować nad pieńkami. Teraz wydają się być zbyt chude i delikatne w stosunku do wysokości roślin. Za to jak już nabiorą ciałka będzie na czym oko zawiesić.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

rosna w góre a teraz przydałoby sie, aby miały troszkę pieńka :) i nie były takie wiotkie
dużo światła to podstawa , nic tego nie zastąpi
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Rany tyle pięknych crassulek przed światem schowanych Widać jak się w słonku grzeją Jak będzie cieplej to się same zbiorą :)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Crassule zrobiły się filigranowe gdyż rosły wcześniej w ciemniejszych warunkach. To są małe sztuki stąd ich przyrosty są wiotkie-nie to co starsze osobniki rosnące wolniej stąd odrazu grubsze na przyrostach. Możliwe iż masz zbyt zatorfione podłoże przez to będzie im albo za sucho albo za mokro. W każdym razie czekaj i jak bym się wstrzymał z takim strzyżeniem.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Karta pisze:Duża kolekcja gruboszy o ładnych liściach :) Najbardziej wpadła mi w oko Solana.
Faktycznie warto popracować nad pieńkami. Teraz wydają się być zbyt chude i delikatne w stosunku do wysokości roślin. Za to jak już nabiorą ciałka będzie na czym oko zawiesić.
Cześć :)
bardzo dziękuję, zakochalam się wlaśnie w tych kolorowych liściach. Solana urokliwa, chociaż nie łatwa w pielęgnacji podobnie jak i variegata. Jest delikatniejsza, bardziej łamliwa i podatna na taką chorobe co zjada w środku i robi sie miękka. Wełnowce raczej je nie lubią. miałam je na wszystkim ale ominęły właśnie wariegaty i solanę mimo, że stały razem w jednej kupie. Gdyby było zapotrzebowanie na odnogę :P to sie znajdzie :D

-- 29 maja 2017, o 09:31 --
hen_s pisze:Na gruboszach się nie znam więc z przycinaniem nie pomogę.

Bi najlepiej się podlewa, nie pryska. Najlepiej 2x w sezonie, wiosną (czyli teraz) oraz na jesieni. Co siądzie na korpusie rośliny czy na korzeniu - pada. I o to chodzi.

Przez kilka dni do wyschnięcia substratu sugeruję aby rośliny nieco cieniować.
Mój drogi, tak własnie zrobię :) Jak na razie potraktowalam te małe paskudy woda z wężą pod cisnieniem i zmyłam, ale sądzę, ze bez hemi za chwileczkę wrócą :P:P także zasugerowane Bi niebawem zastosuję :)

-- 29 maja 2017, o 09:32 --
ejacek pisze:
rosna w góre a teraz przydałoby sie, aby miały troszkę pieńka :) i nie były takie wiotkie
dużo światła to podstawa , nic tego nie zastąpi
Jacku, masz na pewno rację, nareszcie mam mozliwość i teraz stoją na słoneczku na podwóreczku, wiaterek, deszczowka i słońce mam nadzieje, dadza radę. Po wystawieniu podlałam je raz nawozem do kaktusów moze sie troszke wzmocnią :D

-- 29 maja 2017, o 09:33 --
cokolwiek pisze:Rany tyle pięknych crassulek przed światem schowanych Widać jak się w słonku grzeją Jak będzie cieplej to się same zbiorą :)
Basieńko, mam ogromną nadzieje, że własnie tak będzie :) Podziwiam zawsze Crassulki Iwonki - Raflezji i mam nadzieje, ze bedzie mi dane kiedys mieć podobne, chociaz z jedna tak porządnie gęsta i uformowaną :D
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Phacops pisze:Crassule zrobiły się filigranowe gdyż rosły wcześniej w ciemniejszych warunkach. To są małe sztuki stąd ich przyrosty są wiotkie-nie to co starsze osobniki rosnące wolniej stąd odrazu grubsze na przyrostach. Możliwe iż masz zbyt zatorfione podłoże przez to będzie im albo za sucho albo za mokro. W każdym razie czekaj i jak bym się wstrzymał z takim strzyżeniem.
Mój drogi ziemia gotowa do kaktusów i drenaz z kreamzytu na spodzie. Moze powinnam je przesadzic w coś innego lub dodawac czegos do podlewania? Co radzisz?

dzisiaj takze moje kaktusy. Miałam ich niewiele, ale te które sie ostały prezentuję jeszcze przed kwitnieniem. Nazw oczywiscie teraz nie pamiętam. Do szczęścia brakuje mi jeszcze leczniczego Aloe Vera i wiecej odmian Crassuli Aborescense np. Blu Wave, ktora ma pieknie pofalowane liscie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Ja myślę, ze najważniejsze, czego teraz potrzebują to słońce, no i ---patyczki do podpierania. :)
Możesz je spokojnie przywiązać. Ja tak robiłam gdy kształtowałam "pieńki".
A grubosza 'Lemon' to chyba nie znałam.
Czy te, co pokazałaś to Twoje wszystkie? Bo nie wiem koło których moich mam pobiegać z nożyczkami? :;230
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Tak Iwonko, tyle mi sie zaledwie ostalo. Walcze z welnowcami. Oczywiscie mam dwie czy trzy lemon inaczej solana. Ja tez pobiegam z nozyczkami obys miala kolejna slicznotke. A ja juz sie nie moge doczekac jak ja zobacze za pare lat u Ciebie
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Nie wiem, czy ta ziemia pod kaktusami nie za bogata jest.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”