Moje Kaktusarium - slam

Awatar użytkownika
slam
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2012, o 06:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Moje Kaktusarium - slam

Post »

Witam, przedstawiam moje ostatnie dzieło :) Kilka odmian kaktusów + Adenium w donicy 60cm śerdnicy, heh, nudziło mi się :)

Obrazek

Obrazek
Fan Bonsai
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje Kaktusarium

Post »

A co to jest to białe na wierzchu? Wygląda na żwir marmurowy, czyli podnoszący pH.
Ale wygląda to ekstra ;:333
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje Kaktusarium

Post »

ciekawa kompozycja, chociaż zapewnienie odpowiednich warunków wszystkim roślinkom na raz może być dość trudne :)
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Tradycyjne czepianie się o żwirek marmurkowy ale cóż :D Lepiej go nie stosować.
To ja się przyczepię jeszcze Pana Skośnookiego z wędką :D Z naturalnym środowiskiem kaktusów chyba nie ma nic wspólnego :D
A tak pomijając czepianie się to kompozycja wygląda fajnie. Jak wszystko trochę podrośnie będzie jeszcze ciekawsza :)

Zmodyfikował bym tą kompozycję następująco:
- zamiast żwirku marmurkowego żwirek krzemionkowy albo jakiś inny byle pH obojętne było
- zamiast chińczyka narąbany meksykaniec śpiący pod kaktusowym drzewkiem :D
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje Kaktusarium

Post »

abaddon1986 pisze: - zamiast chińczyka narąbany meksykaniec śpiący pod kaktusowym drzewkiem :D
:;230 to chyba jakiś Indianin
Awatar użytkownika
slam
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2012, o 06:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Ten żwirek marmurkowy to Grys, kupiłem to w ogrodniczym ;:174 ale przyznam szczerze, nie myślałem jak w tym będą rosnąć rośliny, po prostu widziałem kiedyś coś takiego w podobnych kompozycjach i spodobało mi się. Mam nadzieję że roślinki przetrwają, dbam zawsze o wszystko co mi rośnie w domu i na zewnątrz, więc myślę że nie będzie problemów. W donicy jest warstwa ziemi do kaktusów zmieszana z wiórami kokosu i lekko korą, na górze ten grys, może będzie dobrze :) Zresztą jeśli zauważę że dzieje się coś nie tak z roślinami, to zlikwiduję to i pomyślę nad innym materiałem :) Dzięki że się troszkę podoba i również za cenne rady :) Wszelkike sugestie mile widziane, to moje pierwsze dzieło, więc jeszcze sporo się nauczę :)

Aha i faktem jest że ten rybak nijak nie pasuje do kaktusów, ale moja się uparła, poza tym nie miałem nic innego :)v Jak kaktusy podrosną, to zmienię kompozycję :)
Fan Bonsai
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Wiesz, kompozycja jest bardzo ładna, na dzień dzisiejszy wyglada rewelacyjnie, :uszy spokojnie mogłaby być ozdobą jakiejś wystawy. Tylko wiesz, kaktusiki rosną i z czasem zacznie się walka o swoje terytorium, jedne zaczną się "powiększać" inne wyciągać z braku słońca i to głównie o to chodzi ;:3
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Grys zmieni odczyn podłoża na zasadowy. Poza tym kokos i kora to tak niespecjalnie nadają się dla kaktusów.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Warto również wspomnieć, że w takim podłożu MUSZĄ znaleźć się składniki mineralne - gruby piach i/lub żwirek kwarcowy (stanowiące ok. 70% podłoża). Ogólnie nie rozumiem idei takiego sadzenia roślin i żeby nie wiem jak mnie torturowali nie posadziła bym kilku roślin razem.
Awatar użytkownika
slam
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2012, o 06:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Dziękuję za cenne rady,jak pisałem to moje pierwsze doświadczenia z kompozycją, w ziemi jest też piach dodany był do ziemi dla kaktusów. Wiem że ( mam nadzieję ) z czasem rośliny się rozrosną, ale 1. kaktusy nie rosną szybko, 2. nie będę trzymał tej kompozycji kilkunastu lat :) jeśli coś złego zacznie się dziać z roślinkami, to odrazu przerobię kompozycję, zmieniając ziemię i dodając odpowiednich składników. Chciałbym jednak by roślinki się przyjęły i ładnie podrosły w tej donicy. Mam jeszcze takie małe pytanko, czy braki odpowiednich minerałów i gorszy odczyn pH, mogę trochę zmienić przez odpowiednie nawożenie roślin? Na codzień zajmuję się drzewkami typu Bonsai i z nimi nie mam nigdy żadnych problemów jeśli chodzi o glebę, pH, czy składniki mineralne, raz na jakiś czas profilaktycznie nawożę rośliny odpowiednim nawozem, ale szczerze to nie wiem jak to się będzie miało do kaktusów, dlatego pytam.
Fan Bonsai
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Nieee...no proszę Was. Ja rozumiem kiepskie podłoże, nieodpowiedni żwirek, ale kto powiedział że jakiś skośnooki nie może zabłądzić wśród kaktusów? :shock:
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje Kaktusarium

Post »

slam pisze: (...) Na codzień zajmuję się drzewkami typu Bonsai i z nimi nie mam nigdy żadnych problemów jeśli chodzi o glebę, pH, czy składniki mineralne, raz na jakiś czas profilaktycznie nawożę rośliny odpowiednim nawozem, ale szczerze to nie wiem jak to się będzie miało do kaktusów, dlatego pytam.
to może pokażesz nam jakieś typowo "bonsajowe" Twoje kompozycje :?: bo jeśli ta kompozycja jest jedną z wielu, to będzie co podziwiać :)
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje Kaktusarium

Post »

Właśnie :tan
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”