[Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

ODPOWIEDZ
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Jako następne przedstawiam trzy inne gatunki Gymnocalycium:

- G. mihanovichii - około 6 letnia forma bezchlorofilowa (tutaj z pąkiem, ale pąk zasechł i odpadł):
Obrazek

- G. monvillei - kupione w tamtym roku, zdjęcie robione zaraz po przyniesieniu do domu dlatego jeszcze we wstrętnej ziemi:
Obrazek

- G. baldianum - 3 letnia roślina, kupiona z kwiatem, potem miała jakiś problem z korzeniami, prawdopodobnie z mojej winy :oops: , po odcięciu wierzchołka i ukorzenieniu ma się dobrze, w tym roku uraczyła mnie pąkiem ;:138 , niedługo pewnie będę prezentować Wam jej kwiat:

3 lata temu:
Obrazek

i aktualnie:
Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oraz jeszcze jedno porównanie,
"Stary" Echinopsis multiplex, którego straciłam:
Obrazek

... i to co z niego pozostało na tym świecie... na szczęście odrost ukorzenił się bez problemu i jest zdrowy, tylko jakoś powoli rośnie:
Obrazek
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

I kolejni podopieczni:)

Kolejny Echinopsis w kolekcji - Echinopsis subdenudata:
Obrazek

Inny gatunek Notocactus - Notocactus graessneri:
Obrazek

Oraz wg mnie bardzo ciekawa opuncja - Opuntia erinacea:

- zaraz po kupnie:
Obrazek

Obrazek

- aktualnie (prawdopodobnie straciła korzenie w wyniku żerowania wełnowców i zaczęła więdnąć) - ukorzeniony człon:
Obrazek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Wszystkie ładne ;:333
- G. baldianum - 3 letnia roślina, kupiona z kwiatem, potem miała jakiś problem z korzeniami, prawdopodobnie z mojej winy :oops: , po odcięciu wierzchołka i ukorzenieniu ma się dobrze, w tym roku uraczyła mnie pąkiem
no to teraz trzeba na niego uważać z podlewaniem
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

To G. baldianum, jak się okazało potem miało też wełnowce, które w pewnym stopniu też się pewnie do tego przyczyniły.
Zresztą, kilka roślin miało wełnowce i w ten sam sposób zareagowałam, ukorzeniając wierzchołki pędu. Niestety, nie tylko w marketach, ale i w kwiaciarniach, gdzie wydawałoby się, że coś takiego nie może mieć miejsca, zdarzają się rośliny od razu z "gratisem". Tego "gratisu" na pierwszy rzut oka nie widać, dopiero po jakimś czasie jak rośliny więdną "nie wiadomo czemu" lub jak już zaczyna się rozłazić po domu, dowiadujemy się, że posiadamy wełnowce....

EDIT:
Wczoraj dowiedziałam się o istnieniu takiego gatunku/podgatunku: http://www.cactus-art.biz/schede/GYMNOC ... asense.htm

Ta noc była nieprzespana... ;:219 ;:130
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Nowa choroba będzie? :) Gymnokalicja to bardzo fajne kaktusy. Mam w posiadaniu tylko baldianum właśnie ale chętnie wzbogacił bym się o większą ilość :) Niestety z racji tego, że co za dużo to niezdrowo to na razie choroba na gymniaki nie przejdzie w bardziej zaawansowane stadium :wink:

Noc przespana jednak? :D

EDIT:

Tak swoją drogą ciekawa sprawa... Gdzieś wyczytałem, że formy bez chlorofilowe nie kwitną tylko tworzą makabryczną ilość odrostów. U Ciebie widzę, że mihanovichii puściło pączka więc ciekawe jak to w końcu jest :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Najgorzej jest jak zacznę oglądać inne kolekcje...wpadnę w kaktusowy cug i .... ;:185 jest nie dobrze...
Ja również nie za bardzo mogę sobie pozwolić na rozbudowę kolekcji...Dawniej, miałam "fazę" na zbieranie czego popadnie i upychanie dosłownie jeden na drugim mimo ostrzeżeń innych...bez przewiewu, ściśnięte na parapecie poddały się chorobie grzybowej... :/
Teraz już inaczej podchodzę do tematu. Ale póki człowiek się nie przekona na własnej skórze, a raczej na skórze swoich kaktusów to różnie to jest :oops:
Sztuką jest utrzymać kilka roślin i zapewnić im dobre warunki, niż nawlec multum roślin i potem je "zamęczyć".
Aczkolwiek nie powiem, że jak podglądam kaktusy innych, to nie dostaję ślinotoku ;)

Wiem, wiem....dziwny ten Gymnol, nie dość, że tak długo żyje, tworzy odrosty, to w dodatku wydał pąk, choć nie zakwitł. Lata temu, przed nim, też miałam chyba dwa takie szczepieńce, to nie przetrwały one dwóch lat - obumierały.

Hehe, choroba już jest, czasem ma okresy remisji, czasem się nasila....ale sam przyznaj, że ciernie tego Gymnola z linku przecudne....achhhh ;:130
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Gymniaki ogólnie są fajne :) 90% z nich ma ciekawy wygląd i bardzo fajne kwiaty :) Ten z linka nie do końca do mnie trafia ale o gustach się nie dyskutuje ;:209
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

G. monvillei i E. subdenudata - cud, miód i orzeszki!
Widziałem dużo bezchlorofilowych z kwiatami, wiec to nie jest wybryk. Jednak jeśli później wytworzą odrosty, do czego są skore, to i o kwitnienie trudniej.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Spy, dziękuję za odwiedziny i słówko :)
Może kwitnący bezchlorofilowiec to nie wybryk, wkońcu wszystkie kaktusy kwitną :) ale wydaje mi się, że to dosyć rzadkie zjawisko?

abaddon, co racja to racja :) a mnie ten Gymnol urzekł cierniami ;:202
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

A oto kolejne i ostatnie zarazem sukulenty, inne niż kaktusy, z mojego zbioru:

- Faucaria tuberculosa:
Obrazek

- Escheveria setosa (prawdopodobnie):
Obrazek

- Haworthia attenuata:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Inez pisze:A oto kolejne i ostatnie zarazem sukulenty, inne niż kaktusy, z mojego zbioru:

- Faucaria tuberculosa:
Obrazek
ta Faucaria wyglada jak roslina owadożerna z otwartą paszczą i zębami na owada :D
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Dokładnie! :) a jej nazwa zwyczajowa brzmi "Tygrysia paszcza" :)
Widziałam, że pięknie kwitnie, a ja już kolejny rok czekam aż ona uraczy mnie swoimi kwiatami. Może w następny sezon.... ;:130
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Inez] Galeria moich kaktusów i sukulentów.

Post »

Inez pisze:Wczoraj dowiedziałam się o istnieniu takiego gatunku/podgatunku: http://www.cactus-art.biz/schede/GYMNOC ... asense.htm
Patrz co znalazłem na A.: kaktusy-gymnocalycium-achirasense-v-orientale-i2476599832.html :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”