Moja kolekcja - pawel060

Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

bebos pisze:Zdecydowanie za dużo słońca! Gdybyś mógł je zabrać do mieszkania i postawić na 2-3 tygodnie obok(!) okna - zobaczyłbyś jak się zmienią! Żaden z okazów nie wygląda na taki, którego liście byłyby martwe - brąz to efekt UV. Możliwe też, że im podłoże nie pasuje - ja tym większym daję mniej mineralne - które oczywiście wcześniej sterylizuję w piekarniku! Co jakiś czas podlewam biohumusem.
też uważam że to nadmiar światła, o ile liście nie wysychają nie jest to szkodliwe , ale hamuje wzrost , czasami taki kolor to też problem z korzeniami w wyniku przelania.
Awatar użytkownika
pawel060
200p
200p
Posty: 243
Od: 12 kwie 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

Ten rok uważam za testowy dla mojej kolekcji. Chciałem sprawdzić czy moje warunki zimowania się sprawdzają i czy będą kwitły. Nie jest źle, bo Gymnocalycia, które zakupiłem w roku ubiegłym- 12szt. zakwitło 7szt, w większości wieloma kwiatami. Pozostałe nie wiem czy jeszcze zakwitną. Oprócz tego 3 szt. z innych rodzajów. Uważam to za całkiem dobry wynik i pewnie poszerzę kolekcje o nowe gymno.

Dodam, że w tym sezonie żadnych roślin nie kupowałem ;:oj Ale chyba czas jeszcze nadrobić zaległości. Będą to raczej haworsjie, bo to one strasznie mi się podobają. Mam nadzieję, że znajdę odpowiednią metodę uprawy dla nich i nie będę miał problemów :)

Gymnocalycium mihanovichii, przykład jak różne mogą być kolory kwiatów.
Czyżby ten większy zmienił się pod wpływem słońca, czy może to jakiś inny czynnik o tym decyduje?

Obrazek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

To starość. :D
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

Dodam, że w tym sezonie żadnych roślin nie kupowałem ;:oj Ale chyba czas jeszcze nadrobić zaległości. Będą to raczej haworsjie, bo to one strasznie mi się podobają.

Podziwiam wytrzymałość ... żeby do końca lipca wytrzymać i nie kupić kaktusa. Gratuluję silnej woli. ;:333
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
pawel060
200p
200p
Posty: 243
Od: 12 kwie 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

Wytrzymałem, żeby sprawdzić co u mnie chce rosnąć, czy może czas pomyśleć o innych rodzajach :)
Awatar użytkownika
pawel060
200p
200p
Posty: 243
Od: 12 kwie 2011, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moja kolekcja - pawel060

Post »

U mnie jak na razie nic nie kwitnie, ale pąki są i niektóre już lada dzień powinny się otworzyć :)

Jak byście mieli ochotę czasem zajrzeć na mój blog z fotkami to zapraszam LINK
Tematyka głównie przyrodnicza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”