Zbieranina Wiśni

Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Bardzo ładnie już wyglądają, wyprowadziłaś je "na ludzi" ;:333 .
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Szczepki bardzo ładnie się przyjęły ;:108 Niech nadal tak pięknie Ci rosną ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Zdecydowanie wypiękniały ;:333 A za rok, to... ;:224
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

... to może i zakwitną :-) bo one kwitną :-) i to bardzo urokliwymi kwiatuszkami :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Po pierwszym przymrozku zimy nie widać, ale u mnie lokalnie trwają ostatnie wykopki, kukurydza znika z pól, czyli chyba już teraz coś poważnego się kroi.
Jestem w trakcie oczyszczania szklarni , ale niektóre agawy jeszcze tam pobędą.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Basia, Piotr, Lucy, dzięki :D
Grażyna, a to one nie muszą być przypadkiem w miarę stare, żeby zakwitnąć?
Jacek, nie znam się na agawach, ale na pewno wiesz, co robisz, wierzę na słowo 8-)

Napisałam kiedyś komuś na wątku, że chowam rośliny na zimowanie po pierwszym przymrozku, przez zapowiadanym drugim przymrozkiem (który zazwyczaj oznacza już w miarę stałe ochłodzenie). I tak też w tym roku, zgodnie z tą zasadą, wczoraj na zimowisko powędrował ostatni kaktus.
Dzisiaj spadł pierwszy śnieg ;:218 (takie byle co z deszczem, ale śnieg to śnieg :wink: ).

Pokuszę się o króciutkie podsumowanie sezonu.
W "składzie" gatunkowym ilościowo przodują rośliny z rodzaju Gymnocalycium (ok. 1/5 całej zbieraniny), w drugiej kolejności grupa Parodia-Notokaktus-Eriocactus, potem mammillarie i rebucjowate. Dziwnym trafem jakoś dziwnie dużo sukulentów (tych co nie są kaktusami) przybyło mi w tym sezonie. Jakoś tak tu jeden, tam jeden i się nazbierało...
Z całej brygady kwitła niecała połowa, ale to głównie z powodu tego, że w tym roku adoptowałam troszkę siewek i małych, młodych, niekwitnących jeszcze egzemplarzy. W przyszłym roku spodziewam się nieco więcej kwitnień. Ale za to rebucje i ajlostery zakwitły wszystkie, co do jednej :wink:
I na koniec dzisiaj właśnie wspomnienie kwitnącej na żółciutko (sulko)rebucji. Życzę wszystkim miłego wieczoru :wit
Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Śliczny żółciutki kolor na dzisiejszy wieczór ;:215 . Nie wiem, o co chodzi z tymi kolorami, ale jeszcze niedawno nie znosiłam żółtych kwiatów, a teraz sama kupuję rośliny typu L. aurea.
Śniegu ( nawet z deszczem) nie zazdroszczę. Jedyne pocieszenie to to, że po jesieni i zimie jest wiosna i żaden, nawet najważniejszy polityk tego nie zmieni.
Ten " dziwny traf" to i mnie prześladuje :) , właśnie czekam na nowe sukulenty- nie kaktusy.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Już podsumowanie sezonu? ;:173 Ale chyba nie znikniesz z forum i pojawisz się dopiero wiosną ;:216
Ślicznie kwitnąca rebucja ;:215
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Ja swoje już dawno schowałem, niestety pogoda nie pozwoliła mi na ich dłuższe trzymanie na zewnątrz.
Cieszę się, że 1/5 to gymnole :D Wydaje mi się, że coraz mniej ich jest na forum.
Bardzo ładne żółte kwiaty... ;:138
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Crassulki bardzo lubię, fajnie Ci przyrosły i ładnie uformowałaś ;:333 wspomnieniowe kwiatuszki urocze, taki widok zawsze poprawia mi nastrój :D ja też się cieszę, że 1/5 Twojej zbieraniny to gymnole, szkoda, że niektórzy gymnofile tak rzadko się odzywają i pokazują swoje rośliny... ;:173
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Piękne kwiatuszki wspomnieniowe... małe słoneczka ;:oj a grubosze też lubię, mam ich kilka :;230
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Basiu, ja generalnie nie lubię różowego, ale jak mi taki Echinocereus morricalli zakwitnie to zupełnie o tym zapominam :D
Piotr, raczej nie zniknę, będę Was męczyć przeglądem sałaty i wspomnieniami kwitnących kaktusów ;:170
Dawid, mam takie wrażenie, że w tym roku trend lobiwiowy się wykształcił i stanowi pewnego rodzaju zagrożenie dla gymnoli :wink:
Lidia, że niby ja mało gymno pokazuję ;:224 ? No cóż, bo moje nie zawsze są reprezentacyjne ;:131
Aga, kilka, taaa... ;:170 ;:306

W tym roku, zazdroszcząc Agnieszce kosmitów, adoptowałam na próbę kilka ceropegii. A konkretnie trzy. Na dzisiaj ostały się dwie:
C. dendiculata ssp. brownii oraz C. woodsi. Trzecia, C. sandersonii, odmówiła współpracy, chociaż na początku wydawało mi się, że pójdzie mi z nią najlepiej :roll: . Wydawałoby się, że roślinki po roku powinny być nieco większe niż w dniu zakupu, ale dendiculata oberwała nieco atakiem szkodników, więc stosowałam opryski i kilka razy ją przycinałam, bo inaczej miałabym długi patyk i kilka listków na końcu. Teraz troszkę odbiła i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. A woodsi wyglądała ostatnio na gęściejszą, bo była zaplątana wokół doniczki, teraz ją rozplątałam i będę robić zasłonkę :wink:

Obrazek Obrazek

Mieczysław pokazał ostatnio swoją trichodiademę, to i ja przy okazji pokażę swoją. Po drugim sezonie nadal nie wiem, co z nią robić, ale żyje, więc jakiś sukces jest :lol:
Trichodiadema concinnum
Obrazek
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

wisnia897 pisze:raczej nie zniknę, będę Was męczyć przeglądem sałaty i wspomnieniami kwitnących kaktusów ;:170
Pokazuj, pokazuj :D Ja bardziej lubię oglądać kujaki i wcale nie muszą być kwitnące ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”