Zbieranina Wiśni

Zablokowany
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Pierwszy kwiatek - pierwsze koty za płoty. Teraz czekać na ;:3 i będzie więcej i więcej.
jandom1 pisze: :;230 a uważasz, że naprawdę wytrzymasz ? ;:306
Nadchodzi czas w którym wątki się wypełnią fotkami kwitnących kolorowo roślin. Napatrzy się, pójdzie po rozum do głowy i coś tam dopisze do listy chciejstw. Kupi jedną roślinę, a później zadziała efekt domina. :lol: ;:224
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Joanna, do ogrodu, to jedno, a kaktusy się liczą osobno! Inaczej już dawno przekroczyłabym limit, widziałaś mój remont ogródka na drugim wątku :D Poprzeczka zakupowa nie jest ustawiona wysoko, bo kupiłam w zeszłym roku sporo kaktusów i innej sałaty, więc nawet myślę, że trudno będzie dobić tej zeszłorocznej liczby. Ale nie zaklinam się na nic, bo wiadomo, coś ładnego się zobaczy i będzie po ptokach... :roll:
Lucy, trzymam kciuki - czuję, że Ci się przyda :lol:
Dziękuję wszystkim za wizyty i pozostawione wpisy.

Na balkonie już zielono, wszystkie tkaniny i osłony zdjęte:
Obrazek Obrazek

Mimo wszystko, nadal jest to ustawienie "robocze", z kilku powodów: cierpię na brak czasu w związku ze zmianą pracy, zmienił się nieco rozkład powierzchni balkonowej, pojawił się regalik (jakbyście mi w zeszłym roku powiedzieli, że będzie regalik na balkonie, to bym nie uwierzyła, ale jest) i stanął na miejscu dotąd zajmowanym przez kolumnowce, zimą przesadziłam kilka sztuk do większych doniczek...
Generalnie muszę zreorganizować rozkład sił roślinnych na balkonie, a do tego muszę się uporać z reorganizacją osobistego rozkładu dnia, stąd też ostatecznie wyjęłam tylko rośliny ze skrzynek i przełożyłam na podstawki "byle jak" - w końcu można by coś powoli podlewać, chociaż pogoda nie zachęca (dzisiaj był przymrozek).
Na szczęście rebucjowate się nie reorganizują i strzelają pąkami "jak głupie", więc spodziewam się jakiegoś pociesznego widoku gdzieś w połowie maja.

Trzymajcie się wiosennie ;:3
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Świetny widok - lubię dobrze zorganizowane roślinnie balkony. ;:333

Tylko z tym odkryciem całkowitym nie wiem czy się przypadkiem nie pospieszyłaś - u nas dzisiaj w nocy było -3 stopnie a na noce następne nie zapowiadają poprawy... ;:218
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Piękny widok ;:333
Uwielbiam Twoje olbrzymie kaktusy :D
Wszystko zaplanowane i doskonale poukładane :) Teraz tylko czekać na słońce ;:3
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Henryk, Cerro, na plus jest to, że ściana osłania rośliny od strony północnej, a przeważnie przymrozki idą stamtąd. Ściana oraz balustrada dużo u mnie dają i niejako osłabiają siłę przymrozków, dowodów na to osłabienie już doświadczyłam kilka razy. Ale i tak, oczywiście, na bieżąco śledzę prognozy pogody i jeżeli chłody, czy zagrożenie przymrozkami będzie się utrzymywało, to na pewno będę okrywać rośliny na noc :) . Nie mam za dużo czasu, ale na pewno nie zostawię roślin na pastwę losu :wink:

Piotr, dzięki, chociaż w tym roku będzie problem z taką ładną zbioróweczką jak ostatnio, bo kolumny rozproszone, rozstawione niejako "po kątach" :wink:

A ustawienie jest jak najbardziej robocze - część dużych roślin przysłania mniejsze i wszystkie rodzaje są wymieszane, a zazwyczaj staram się je w miarę możliwości zgrupować rodzajowo, no i każdy rodzaj ma swoją część balkonu, bo nie wszędzie pada tyle samo słońca ;:218 W tym roku regał + brak czasu = byle wszystkie wlazły do podstawek ;:131
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Mimo, że ustawienie ?robocze? to widok i tak piękny ;:215 kaktusy tym się nie przejmują, robią swoje :D Czekam na kwiatuchy rebucjowatych ;:65
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Może i ustawienie robocze, ale z praktycznego punktu widzenia chyba rozstawienie "taktyczne" dobre , bo bardziej ciepłolubne przytulone bliżej ściany , a już gdzieś czytałem o zbawiennym "efekcie ciepłej ściany" na kaktusy.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Tak tak wszyscy na to cierpimy Brak czasu to zmora dzisiejszych czasów Cudne kaktusiki Poukładane czy nie
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Henryk, wykrakałeś nieco - poranek później czekała mnie szybka ewakuacja całego balkonu do domu (nie tylko kaktusów). Znam ryzyko związane z hodowaniem kaktusów na balkonie, ale przynajmniej przez ostatnie 5-7 lat się nie zdarzyło, żeby taki awaryjny transport był potrzebny. Ale wszystko już wróciło do normy, strat w roślinach nie ma. Mam nadzieję, że obędzie się już bez większych niespodzianek.

Jacku, dzięki, staram się jak mogę. Gruson na pewno wyląduje bardziej z przodu (znaczy się dalej od ściany), ale jeszcze się cieniuje (magnificusem, ale zawsze). Przede wszystkim muszę tak je przestawić, żeby większe rośliny nie cieniowały mniejszych sztuk.

Lidio, Basiu, dziękuję również. Jeszcze trochę poczekamy, bo pogoda taka nieszczególna. Chmurno strasznie, pąki są, ale nie rosną.

W oczekiwaniu na ładną pogodę i kwiaty kaktusów, niespodziankę sprawiła hoja lacunosa 'Cikidian Java' - niespodziankę, bo mam ją ledwie od zeszłego roku, ponadto jest dość mała, rośnie w doniczce 6x6cm:
Obrazek

No i tyle, pozostaje nam nadal czekać na ładniejszą pogodę i rozkwitające pąki :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Żadne tam krakanie - my, bardziej zaawansowani wiekowo nazywamy to doświadczeniem. :lol:

hoja lacunosa Cikidian Java jak to ona - kwiatuszek bardzo subtelny ale ładniutki. ;:333
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Heniu, to doświadczenie to w tym roku wystawione jest na ciężką próbę... już dawno tak zimnej wiosny nie było... Można naprawdę wpaść w konsternację...
A na pocieszenie mamy śliczny kwiatek hoji ;:167 ;:167 dobre i to :tan :tan i oby do wiosny!!!
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

No właśnie, doświadczenie doświadczeniem, ale jednak głupio dać się wyrolować pogodzie. Ja znam swój balkon i na 99% wiem ile mogę, zawsze też bacznie obserwuję pogodę. Byłam przygotowana na ochłodzenie i przymrozki, w końcu w zeszłym roku też w kwietniu ścisnęło mrozem tak, że rośliny w ogrodzie pomarzły, a kaktusy stały wtedy na balkonie, jednak nie spodziewałam się, że będę zmuszona dokonać awaryjnego transportu do wewnątrz domu. Od razu też powiem, że mimo kiedy ostatnio prezentowałam kaktusy już jako trzymane bez osłon, to nocą rośliny były okryte - żebyście nie pomyśleli, że mi te 20 cm śniegu sypnęło na gołe kaktusy ;:173
Mimo wszystko mam nadzieję, że skoro rośliny jednak wyszły z tego bez szwanku, to ten "wypadek przy pracy" będzie mi wybaczony ;:131

Przed chwilą tłumaczyłam się na wątku doniczkowym, że doba ostatnio jest dla mnie za krótka, dlatego wybaczcie mi, że tak niewiele czasu ostatnio udało mi się spędzić na forum podziwiając kolejne kwitnienia kaktusów i innych cudów. Ale jak tylko znajdę wolną godzinkę, nadrobię i naoglądam się wszystkiego naraz :) Mnie samej kaktusy jeszcze nie rozpieszczają, rebucjowate opóźniają się i póki co wyprzedziła je jedna Mammillaria, której kwiaty, ze względu na barwę, czasem zdarza mi się przegapić. W tym roku szczęśliwie udało mi się ją przydybać:
Obrazek

Mam nadzieję, że już następnym razem będę mogła zaprezentować nieco więcej kwitnień. Tymczasem, trzymajcie się :wit
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Zbieranina Wiśni

Post »

Przegapić kwitnienie takiej piękności to niewybaczalne he he :D
Dobrze, że w tym roku udało Ci się ją przyłapać ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”