Kaktusy i sukulenty Rafala85

ODPOWIEDZ
sajano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 lut 2013, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty Rafala85

Post »

Witam, mam takiego samego kaktusa, tylko po paru tyg. ta zielona łodyga stała się żółta, pomarszczona i straciła swoją twardość. Podlewam go co 2 tyg dość obficie. Stoi on w temp pokojowej i nie wiem co się z nim dzieje.... proszę o pomoc

-- 8 lut 2013, o 22:47 --
Rafal85 pisze:a tam z tyłu ten żółty szczepiony to Chamaecereus silvestrii fma. aurea (zwany też Ch. silvestrii 'Variegata')
oto i on:
Obrazek
w dolnej części mu coś tam wyrosło, to wypuszcza kolejny pęd czy może coś go zaatakowało? Takiego go już dostałem i nie wiem co to może być.[/quote]

Witam, mam takiego samego kaktusa, tylko po paru tyg. ta zielona łodyga stała się żółta, pomarszczona i straciła swoją twardość. Podlewam go co 2 tyg dość obficie. Stoi on w temp pokojowej i nie wiem co się z nim dzieje.... proszę o pomo
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Kaktusy i sukulenty Rafala85

Post »

Według mnie podkładka zaczęła gnić z powodu nadmiaru wody w okresie spoczynku, kaktusy szczepione mówi się że należy troszkę podlać w okresie zimowym ale co 2 tygodnie obfite podlanie to z pewnością za dużo.
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaktusy i sukulenty Rafala85

Post »

nie podlegaj w ogóle, podlewasz troszkę kiedy widzisz że podkładka zaczyna się marszczyć, ta podkładka akurat dobrze zimuje w domu.
Awatar użytkownika
Rafal85
50p
50p
Posty: 81
Od: 16 sty 2011, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska Południowa

Re: Kaktusy i sukulenty Rafala85

Post »

Witam po mojej bardzo długiej nieobecności :wink:
Powie (albo raczej napisze :wink: ) mi ktoś jak przygotować agawy do wystawienia na dwór po zimowaniu w piwnicy?A drugie pytanie dotyczy tego wilczomlecza (właścicielka mówiła,że ma ok.19 lat) jak się "opiekować" nim. Przez te wszystkie lata rósł w zwykłej ziemi przesadziłem go do innego substratu. Mam nadzieję, że się zaadoptuje do moich warunków :D

Obrazek

a tu drugi okaz który też dostałem, ale już nie taki wiekowy :)

Obrazek
Moja kolekcja: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=40402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy i sukulenty Rafala85

Post »

Agawy lubią słońce i ciepło,więc mogą być wystawione na zewnątrz.
Jeżeli w piwnicy stały w zupełnej ciemności,to lepiej na początku postawić je w miejscu lekko zacienionym,
by przyzwyczaiły się do palącego słońca.
Na obu zdjęciach to wilczomlecze.
Pierwszy to Euphorbia trigona,a drugi Euphorbia mili.
Postępować,jak z każdym sukulentem,czyli przepuszczalne podłoże,podlewanie,gdy ziemia przeschnie i dużo słonka.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”