Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Też jestem w klubie :D ...w poprzednim sezonie kupiłam marketowego N ubelmannianus dla kwiatków :D
Miał pozostałości po kwiatkach ,czyli kwitł...zobaczymy czy u mnie pokarze kwiatki ...
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

ROBERTOBORO pisze:2. zero przeciągów i chyba to jest tu najważniejsze
3. dużo ciepła
I tu jest odpowiedź dlaczego mój kwitł(mniejszy był przecież :roll: ) na parapecie wewnętrznym a od dwóch lat nie chce na dworzu... podwórkowe wygwizdowo mu nie leży... no to mam kolejnego parapetowca od tego roku :wink:
Robercie ;:oj ale bukiety ;:173
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Z tymi przeciągami to zaskoczyliście. Jestem wstanie zapewnić 10h słońca ale to właśnie w skrzynce gdzie trochę mu powieje.... Mogę wstawić osłonę od deszczu która go trochę odsłoni od deszczu
Martada pisze:... no to mam kolejnego parapetowca od tego roku :wink:
Robercie ;:oj ale bukiety ;:173
Marta nie wiem czy akurat trzymanie w domu będzie mu lepiej służyć. Typ fotosyntezy CAM wymaga pewniej różnicy temperatur a w domu ciężko to zapewnic
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Robert,postaram się zapewnić im tak jak napisałeś,bo też kwiatków się jeszcze nie doczekałem,teraz mam już cztery sztuki,
może teraz mi zakwitną ,są duże,ale Twoje zakwitły bosko ;:224
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Akurat wszystkie a nie tylko ten notokaktusy najlepiej czują się, rosną i kwitną w szklarniach/szklarenkach. Też to mam, te na zewnątrz maja mało kwiatów. ;:108
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Phacops pisze:Marta nie wiem czy akurat trzymanie w domu będzie mu lepiej służyć. Typ fotosyntezy CAM wymaga pewniej różnicy temperatur a w domu ciężko to zapewnic
Się nie dowiem... jak nie spróbuję.
A co do fotosyntezy hmmm...podejrzewam, że część kaktusów szczególnie ta nieszkolona :wink: ... o tym nie wie ;:oj(trochę jak z tym trzmielem co to nie powinien latać bo przeczy prawom fizyki :wink: ) i dobrze ;:138 bo jak byłam kaktusiarzem- parapeciarzem to mi depresji zaoszczędziło... i daje nadzieję tym wszystkim co nie mogą z różnych powodów ze swoją pasją poza cztery ściany wyjść i tylko wewnętrzny parapet mają do dyspozycji.
W przypadku noto(ale nie tylko) myślę, że różnica temperatur dzień/ noc jakaś monstrualna potrzebna nie jest ;:185 skoro one świetnie sobie radzą w parnych szklarniach i foliakach, stagnacji letniej nie przechodzą i wszędzie piszą, że świetnie rosną i kwitną w wyższych temperaturach... to tak sobie myślę, że popróbować nie zawadzi.Poza tym to przecież nawet w domu na południowym parapecie w dzień mocno ciepło a nocą jednak temperatura spada(do jakich wartości dokładnie to nie wiem bo tabelki ze szczegółami nie prowadziłam) ale...ponieważ mam tam termometr to czasami zerkam ;:218 i 16-18 to dość często się zdarzało.
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Co to za chwastodyskusje mi się tu rozwinęły w wątku ;)

No piękne bukiety z tych badylaków powyżej. Cóż, parodiowate szeroko pojęte ciekawe rośliny, ale do samych noto nie mam jakoś ręki i już. Ten mój N. uebelmannianus to i na przeciągach i w szklarence stał i nic. Podobnie, jak N. leninghausii - mój pierwszy kaktus w ogóle w zbiorze. Słabo rośnie, nie kwitnie i już. Z sentymenu jednak nie pójdzie w piernik ;)
A noto wydawało mi się, że raczej nizinne kaktusy, więc chyba raczej niekoniecznie potrzebne różnice temperatur. Te bardziej górale lubują.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Masz rację. Nigdzie nie wyczytałem, nikt też nie mówił że notokatusy potrzebują różnic temperatury aby lepiej rosły i kwitły.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Tu jest ogólnie o tym bez rozróżniania i pisze o temperaturze
http://www.kaktusy-sukulenty.pl/artykul11.htm





Następną część wątku gospodarza znaleźć można :arrow: tutaj.
bab...
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”