Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Mój H. setispisnus też pochodzi z marketu- kupiłam go w 2009 roku i zakwitł pierwszy raz dopiero 2 lata temu, więc z tym kwitnieniem może być różnie... teraz siedzi z Rebutiami w temp. ok 5 stopni i na razie nic mu nie jest, ale całe lato siedział pod chmurką, aż do przymrozków, więc się zahartował :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Oczywiście Marianie się zgodzę, zmiana warunków różnie służy i oczywiście nie dotyczy to tylko marketowców. Jak już kiedyś wspominałem, kilka razy kupowałem medio od Niemiaszków. Tam chyba wszyscy pędzą rośliny, bo od trzech czy czterech sprzedających zawsze dostawałem niezłe ogóry. Przez rok, albo dwa, to one się kurczyły niźli rosły (no ale kwitły) ;)
Natomiast z marketowcami to różnie bywa. Holenderskie to niestety są pędzone zazwyczaj niemiłosiernie. Natomiast do roślin pochodzenia hiszpańskiego (m.in. Kanary) nie można mieć zastrzeżeń - zazwyczaj wyglądają ładnie i zdrowo - tzn. teoretycznie ładniej wyglądają holenderskie, zieleniutkie, napompowane kaktusiki, no ale wiadomo o co chodzi. A jeszcze inna sprawa, że różnie rośliny lubią kwitnąć. Mam jakiegoś marketowego G. baldianum i też od razu kwitł. Miałem marketowego N. uebelmannianus i piernik ze cztery lata u mnie nie dał kwiatu (więc poszedł w pierony ;) - po takim czasie to już raczej nie trudności przystosowawcze były powodem braku kwiatuchów, a zapewne co innego. Więc skoro dwa badylaki u mnie zachowały się podobnie, jak u Ciebie to mam nadzieję, że i Hamatocactus się zachowa podobnie ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Nie straszcie tym N ubelmannianus.... brałem go dla kwiatów. Mam jeszcze 2 inne notki które przesiedziały sobie w pełni słońca co ja wyraźnie ruszyło i jeśli w tym roku nie puszczą kwiatów będę zły.

Z tym pompowaniem to naprawdę idą ostro.... jak widzę pękatą mammillarie wys 10cm za 4,99 to ostro ją pchali.... ale przynajmniej kwitnie i co roku kwitnąć będzie. Gorzej właśnie z tymi rodzajami dającymi wielkie kwiaty im nie zawsze się chce.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

No dobra . Jak postąpicie tak jak Wam napiszę to powinniście mieć kwiaty. Ja metodą prób , błędów i z pomocą kolegów mam co roku kwiatki i to myślę że nawet dużo . Jeden jest starszy i tym samym większy a drugi chociaż młodszy to nie ma dużo mniej kwiatków. Ale oceńcie sami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A teraz na temat:
1. dużo wody przed kwitnieniemale w granicach rozsądku
2. zero przeciągów i chyba to jest tu najważniejsze
3. dużo ciepła
4. dużo słońca - wtedy jest więcej kwiatków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Też jestem w klubie :D ...w poprzednim sezonie kupiłam marketowego N ubelmannianus dla kwiatków :D
Miał pozostałości po kwiatkach ,czyli kwitł...zobaczymy czy u mnie pokarze kwiatki ...
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

ROBERTOBORO pisze:2. zero przeciągów i chyba to jest tu najważniejsze
3. dużo ciepła
I tu jest odpowiedź dlaczego mój kwitł(mniejszy był przecież :roll: ) na parapecie wewnętrznym a od dwóch lat nie chce na dworzu... podwórkowe wygwizdowo mu nie leży... no to mam kolejnego parapetowca od tego roku :wink:
Robercie ;:oj ale bukiety ;:173
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Z tymi przeciągami to zaskoczyliście. Jestem wstanie zapewnić 10h słońca ale to właśnie w skrzynce gdzie trochę mu powieje.... Mogę wstawić osłonę od deszczu która go trochę odsłoni od deszczu
Martada pisze:... no to mam kolejnego parapetowca od tego roku :wink:
Robercie ;:oj ale bukiety ;:173
Marta nie wiem czy akurat trzymanie w domu będzie mu lepiej służyć. Typ fotosyntezy CAM wymaga pewniej różnicy temperatur a w domu ciężko to zapewnic
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Robert,postaram się zapewnić im tak jak napisałeś,bo też kwiatków się jeszcze nie doczekałem,teraz mam już cztery sztuki,
może teraz mi zakwitną ,są duże,ale Twoje zakwitły bosko ;:224
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Akurat wszystkie a nie tylko ten notokaktusy najlepiej czują się, rosną i kwitną w szklarniach/szklarenkach. Też to mam, te na zewnątrz maja mało kwiatów. ;:108
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Phacops pisze:Marta nie wiem czy akurat trzymanie w domu będzie mu lepiej służyć. Typ fotosyntezy CAM wymaga pewniej różnicy temperatur a w domu ciężko to zapewnic
Się nie dowiem... jak nie spróbuję.
A co do fotosyntezy hmmm...podejrzewam, że część kaktusów szczególnie ta nieszkolona :wink: ... o tym nie wie ;:oj(trochę jak z tym trzmielem co to nie powinien latać bo przeczy prawom fizyki :wink: ) i dobrze ;:138 bo jak byłam kaktusiarzem- parapeciarzem to mi depresji zaoszczędziło... i daje nadzieję tym wszystkim co nie mogą z różnych powodów ze swoją pasją poza cztery ściany wyjść i tylko wewnętrzny parapet mają do dyspozycji.
W przypadku noto(ale nie tylko) myślę, że różnica temperatur dzień/ noc jakaś monstrualna potrzebna nie jest ;:185 skoro one świetnie sobie radzą w parnych szklarniach i foliakach, stagnacji letniej nie przechodzą i wszędzie piszą, że świetnie rosną i kwitną w wyższych temperaturach... to tak sobie myślę, że popróbować nie zawadzi.Poza tym to przecież nawet w domu na południowym parapecie w dzień mocno ciepło a nocą jednak temperatura spada(do jakich wartości dokładnie to nie wiem bo tabelki ze szczegółami nie prowadziłam) ale...ponieważ mam tam termometr to czasami zerkam ;:218 i 16-18 to dość często się zdarzało.
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Co to za chwastodyskusje mi się tu rozwinęły w wątku ;)

No piękne bukiety z tych badylaków powyżej. Cóż, parodiowate szeroko pojęte ciekawe rośliny, ale do samych noto nie mam jakoś ręki i już. Ten mój N. uebelmannianus to i na przeciągach i w szklarence stał i nic. Podobnie, jak N. leninghausii - mój pierwszy kaktus w ogóle w zbiorze. Słabo rośnie, nie kwitnie i już. Z sentymenu jednak nie pójdzie w piernik ;)
A noto wydawało mi się, że raczej nizinne kaktusy, więc chyba raczej niekoniecznie potrzebne różnice temperatur. Te bardziej górale lubują.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Masz rację. Nigdzie nie wyczytałem, nikt też nie mówił że notokatusy potrzebują różnic temperatury aby lepiej rosły i kwitły.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mediolobiwki i reszta chwastów - czarny

Post »

Tu jest ogólnie o tym bez rozróżniania i pisze o temperaturze
http://www.kaktusy-sukulenty.pl/artykul11.htm





Następną część wątku gospodarza znaleźć można :arrow: tutaj.
bab...
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”