Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Dzisiaj w Warszawie prawie przez cały dzień świeciło ładne ;:3
Rebucje powinny już się rozszaleć ;:224
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

To ty Przemku w jakimś innym miejscu Warszawy mieszkasz - ja naliczyłam dziś 4 ulewy. Co prawda między nimi wychodziło nieśmiało słoneczko (szczególnie pod wieczór), ale to było jak musztarda po obiedzie.
Pąków na Gymnolach to naliczyłam ponad 30 (w większości na Baldianum, ale i inne też są, choć nie tak obficie), a i zawiązków, z których widać, że będą pąki prawie drugie tyle. Echino zatrzymały się i pewnie czekają na więcej ;:3 , ale one tradycyjnie dopiero w lipcu szaleją. Myślę, że w tym roku zakwitną Notocactusy magnificus - bardzo je lubię i gdy padł mój ulubiony, to kupiłam 4 maluszki - chyba już dorosły do kwitnienia, ale mój poprzedni zaczynał pod koniec czerwca więc chyba jeszcze miesiąc poczekam. Notocactus submamulosus jest już spory, ale w ubiegłym roku nie kwitł, maluszek którego nabyłam wiosną sprawia wrażenie, że jedna biała watka powiększy się w pąk, ale ten mój starszy ma takich sporych białych puchatków całe mnóstwo, ale nie zamieniają się one w pąki.
x-K-B
---
Posty: 561
Od: 4 gru 2012, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Nie myślałaś żeby zrobić daszek nad roślinami z plexi. Jest sztywna, dobrze przepuszcza słoneczko, raczej trwała. Cztery lata temu eksperymentalnie wymieniłam kilka szyb w szklarni na plexi i spisuje się znakomicie. Może sprawdź też poliwęglan komorowy tylko nie wiem czy nie sprzedają go tylko w dużych płytach ale za to jest wmarketach budowlanych.
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Ładne nowości. Mammilarie obsypane w pakach - wspaniałe.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Pleksi to już nawet miałam, jak to się mówi, w koszyku, ale zrezygnowałam przy kasie, bo jednak ten polipropylen komórkowy ma dla mnie zbyt wiele zalet, by zastąpić pomysł czymś innym. Moje parapety mają tylko 30 cm głębokości i 150 cm długości, kartonplast jest leciutki, łatwy w obróbce, a do tego nie będzie wymagał żadnych opraw. Wystarczy, że metrowy pasem zagnę w połowie i oprę jedną ścianką o barierki (mają 30cm wysokości, w drugą część oprę o framugę - przy ścianie wystarczy jakieś trwalsze zahaczenie, a po środku na framudze jakieś oparcie - i po krzyku.
Ja potrzebuję tego tylko na takie deszczowe wiosny (pewnie i osłonę przed pierwszym słońcem też lepiej spełni niż firanki -w naturalnym kolorze jest lekko przezroczysty. Najbardziej przyda się też jesienią, by osłonić przed zamoczeniem przed zasypianiem - Chamaecereusa w tym roku wstawiłam do domu z mokrymi nóżkami do ciepłego domu i dopiero zaczął się wyciągać, wcale nie w głowie mu było zasypianie - efekt taki, że nie zakwitł, wyciągnięte czubki musiałam mu poucinać i teraz ma śmieszne rozwidlenia na czubkach. ;:14 - - nie jemu, tylko sobie muszę wybić z głowy takie długie jesienne moczenie nóżek.
Na lato w zasadzie nie potrzebuję daszków, a w każdym razie tylko na jakieś ekstremalne ulewy, muszę mieć to łatwe do montowania i poręczne do przechowywania. Zaparłam się jak oślica, w poniedziałek ruszę na upartą realizację mojego pomysłu i nic mnie nie powstrzyma - jak trzeba będzie to nawet na ten Śląsk pojadę po ten kartonplast - biorę byka za rogi i nie popuszczę. ;:134
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Pięknie Ci zapączkowały roślinki ;:215 a Mammillarie będą miały śliczne wianuszki ;:138
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Dziś trochę słonka uraczyło nasze szczęścia - Rabutia pokazała trochę więcej kwiecia:
Obrazek Obrazek

Ja cieszyłam się z nich jak dziecko, ale dopiero jak zajrzałam do wątku Roberta, to stwierdziłam, że moim do obfitości jeszcze bardzo bardzo daleko. U Roberta to dopiero są plony.
Deszcze zapowiadają na cały tydzień, ale przynajmniej trochę cieplej i słoneczniej między ulewami, więc pąki gymnoli trochę ruszyły do przodu:
Obrazek Obrazek

I jeszcze widok na niemal całe gymnolowe królestwo oraz na echino-misia:
Obrazek Obrazek
AleksandraBdg

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Ale masz Gymno-las!!
Jak pąki się otworzą widok będzie nieziemski! Super!
Kiciuś piękny!
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Pięknie ;:138 Strasznie podoba mi się twój Gymnolkowy ogród. Będzie co oglądać, jak wszystkie zakwitną.
Rebucja również urocza.
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Ale będziesz mieć łąkę kolorową :tan Już się nie mogę doczekać zdjęć ;:65
A echino-miś śmieszny :lol: Za to ile pączusiów ma ;:215
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

DAK pisze:
Obrazek


Ten widok mnie powalił :shock: Jak Ty to robisz, że masz taki las pąków? Życzę Ci ogromu słońca, bo jak to wszystko zakwitnie to będzie nieziemski widok. I wierzę, że my też będziemy mogli wirtualnie go podziwiać.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

Piękny lasek pączków na gumolkach,jak zakwitną będzie cacy ;:215
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moja parapetowa kaktusiarnia - DAK

Post »

DAK pisze: [/url] Obrazek
hm co on tak poszedł w kolumienkę? czyżby był w ścisku? Ciekawie to wygląda.... Czy ja dobrze widzę idzie w same pąki ?
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”