Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Zablokowany
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Hybrydy Echinopsis , Parodie , Gymnocalycium wszystkie warte zainteresowania , tylko Epi do mnie nie przemawiają ;:218
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Farel napisał(a):
Kilka setek?! :shock: Nie wiem jak Ty to wszystko mieścisz na balkonie.
Póki co jakoś mieszczę bo jest to wciąż młoda kolekcja. Jednak w najbliższych latach będę musiał się mocno ograniczyć i zbyć podwójne egzemplarze, o mniej dekoracyjnym kwiecie lub po prostu zbyt szybko rosnące. Docelowo dużych roślin nie zmieszczę więcej niż ok. 250sztuk.
ejacek napisał(a):
Hybrydy Echinopsis , Parodie , Gymnocalycium wszystkie warte zainteresowania , tylko Epi do mnie nie przemawiają ;:218
To się cieszę bo mam ich wciąż dużo i ktoś na wątek będzie zaglądał jak je będę pokazywał. :D
Natomiast epies są wspaniałą ozdobą kolekcji (każdej kolekcji, o każdym profilu) ze względu na spektakularne kwiaty.
Ich wielkość i ekspansywność (roślin, nie kwiatów) sprawia jednak, że nie we wszystkich kolekcjach się mieszczą... Ja sam miałem ich kilkadziesiąt a teraz kiedy dorosły pozostało (tych większych) kilkanaście.
I z tymi jest problem, szczególnie zimą bo wymagają ciepła no i dużo miejsca... :roll:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Epi są piękne urzekają swymi kwiatami, ale to prawda z dużymi roślinkami to staja się problemy jak nie ma miejsca. Dobrze że ja mam działkę. Moje epi mają pąki nawet teraz i może coś z tego będzie. :heja
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Jestem z rewizytą, ale pędzisz z wątkami, gratuluję, mnie coś nie idzie.
Henryku robisz piękne portrety swoim podopiecznym i wszystkie podpisane, super. ;:138
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

hen_s pisze:

dużo miejsca... :roll:
To szczera prawda. Każdy musi rozważyć swoje warunki mieszkaniowe, ponieważ te rośliny są ekspansywne.
:wit
BOŻENA
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Chwilkę nie zaglądałam, bo czasu BRAK. Zdjęcia archiwalne są wspaniałe, sięgaj proszę do tego archiwum jak najczęściej. Jestem pewna, że tam pełno skarbów i cudów. :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Dziękuję. :)

Archiwum u mnie przepastne bo roślin sporo. Na pewno zdjęć nie zabraknie... :wink:

Dzisiaj kolejne dwa echinopsisy hybr. w nieco innych kolorach kwiatów.

Echinopsis hybr. Ganymedes
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Echinopsis hybr. Wessner 2004 13 (13-2004)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Echinopsis hybr. Ganymedes + Wessner 2004 13
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Henryku, u Ciebie jak zwykle można liczyć na dużą porcję wrażeń, kwiaty są przecudne i pięknie pokazane ;:oj . Aż się ;:167 raduje.
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Echinopsiski szałowe ;:138 Może wstawisz Heniu fotki całości (z każdej strony) bo nie mogę uwierzyć, że to wszystko mieści się na jednym balkonie :lol:
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Mieści się, mieści. Jeszcze... ;:204
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Rośliny niezbyt duże, zapewne to jeszcze młodzież, ale już pokazują na jakiej jakości kwiatów tej "młodzieży" zależy. Kolorystyka kwiatów w przyjemnych do oglądaniu odcieniach ;:138 .
emerald pisze:Może wstawisz Heniu fotki całości (z każdej strony) bo nie mogę uwierzyć, że to wszystko mieści się na jednym balkonie :lol:
- chętnie również zobaczę, jakiej wielkości balkony budowano Henryku w Twojej dzielnicy, bo ja mam balkon "niby duży" zbudowany kosztem pokoju, ale w niewielkim stopniu może być wykorzystany do prawidłowego wzrostu roślin. Parterowa lokalizacja mojego w znacznym stopniu ogranicza uprawę roślin lubiących bezpośrednie słońce, przez "dzikie" nasadzenia drzew, gatunkowo "jak popadnie", bez żadnego planu jak i gdzie coś posadzić oraz "ścisłą zagęszczoną" odległość między blokami. Przy ścianach bloku posadzone są drzewa szybko i wysoko rosnące, np czeremcha, jarząb, które w czasie gdy mają dojrzałe owoce, oblegane są przez stada szpaków, kwiczołów, wyjątkowo kłótliwych - rozwrzeszczanych ptaków, co jest "atrakcją" i możliwością zdobycia :( "dodatkowego ozdobnika" głowy, ubrania (zaznaczam nie jestem wrogiem ptactwa).
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Znów kolory zachodzącego słońca - cudownie, zwłaszcza w taki deszczowy dzień ;:173 ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 8

Post »

Dziękuję odwiedzającym i komentującym. ;:180
Akwelan_2009 napisał(a):
chętnie również zobaczę, jakiej wielkości balkony budowano Henryku w Twojej dzielnicy
Mój balkon to loggia na 4tym piętrze, przez całą szerokość mieszkania czyli ok. 6,5m. Szerokość to ok. 0,85m. Mniejsza część za szkłem z dużym regałem 3 poziomowym i mniejszym również 3 poziomy, pozostała wolna gdzie stoi regalik z trzema półkami oraz parapet... No i wzdłuż poręczy na wolnej części stoi rząd większych trichocerusów, bodaj 22sztuki. Tylko tyle i aż tyle. Musi wystarczyć... :roll:

Fotki przez lata pokazywałem, teraz nie robię chyba że fragmenty. Pewnie każdy to oglądał to po co raz jeszcze zanudzać. ;:204
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”