Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Melduje się Danusiu w kolejnej odsłonie :wit
Tak jak napisali przedmówcy, jestem pod olbrzymim wrażeniem kondycji Twoich podopiecznych - takie ładne, jakby już napite i w pełni sezonu :-) Już ostatnio mnie zmobilizowałaś do wprowadzenie porządku w dokumentacji... teraz dodatkowo postanowiłam uporządkować również moje kaktusy rodzajami na tackach... zobaczymy co z tego wyjdzie.... No i postanowiłam przenieść wszystko do szklarni!! skoro Ty masz od tygodnia swoje na parapecie, to w szklarni im na pewno też nie zaszkodzi.... choć tam jest większa wilgotność... od dwóch dni wiosna, to czas zacząć sezon!! Łąki kwiatów życzę ;:196
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Jak na kaktusy po zimie to nieźle napompowane :wink:, moje pomarszczone i zapadnięte.
Mnóstwa kwitnień w nowym sezonie!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Parapety DAK

Post »

Jak zwykle piekne ;:138
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Obrazek
- to jest "szklarenka na zewnętrznym parapecie ? Ja mam obudowany - oszklony balkon, ale w dni bardzo słoneczne, muszę w tym roku wymyślić jakiś sposób na cieniowanie moich Adenium, temperatura niebezpiecznie wzrasta, mimo pootwieranych czterech okien. Obawiam się, że rośliny - kaudexy mogą ulec poparzeniu. Czy cieniowanie włókniną da pozytywny efekt ? Użyta przez ciebie "pleksa" - co to jest ?
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Mieczysławie, to tylko płyta z poliwęglanu - osłania z przodu i od góry, a z boku są prześwity. Nigdy mi nic nie poparzyło. Od kiedy mam je (czwarty sezon) to nie używam żadnych zabezpieczeń przed poparzeniem i nigdy nic mi się nie przypaliło (co przedtem zdarzało się pomimo przykrywania). Zdejmuję te płyty w drugiej połowie maja i zakładam we wrześniu w zależności od aury, jeśli nie pada to do końca września są bez osłon. Latem są więc na południowej patelni bez osłon i jakoś jeszcze mi się nie zagotowały, choć z sulkami pod tym względem mam trochę problemów - nie pasują im te warunki.
Niektóre gymnole mają naturalne tendencje do brązowienia lub pomarańczowienia zanim przyzwyczają się do większej dawki słońca, ale to ich naturalna ochrona i potem w czerwcu zielenieją (G. euryplerum, mihanovichii, pseudomalanocarpus - już ciemnieją).
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Chciałam się z wami podzielić nowym dla mnie doświadczeniem z odmładzaniem kolumnowca i ukorzenianiem odrostu Cleistocactus brookei. Starałam się zrobić wszystko tak jak podglądałam tu u bardziej doświadczonych. Miał potem stać pionowo, to zobaczcie jak stoją. ;:173

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak pojawią się korzonki, to będę was na bieżąco informować.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Pomysłowość hodowców i miłośników roślin nie ma granic... Na pewno się uda! ;:173
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Co prawda to prawda, kreatywność na poziomie ekspert ! ;:138 swoją drogą - czemu ciełaś ? :)
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Parapety DAK

Post »

Bardzo fajowy pomysł, ;:138 Danuś.
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Cięłam z dwóch różnych powodów:
Ten niższy to odrost Cleistocactus brookei. Matka zaatakowana jest jakimś grzybem. Ma 120cm wzrostu i w zeszłym sezonie prawie na czubku powstało coś co wyglądało jak podpalenie, ale kaktus ładnie sobie radził i rósł dalej. Teraz po zimie zobaczyłam, że ma niżej wiele podobnych mniejszych plamek. Spryskałam wczoraj miedzianem (bo tylko to miałam pod ręką), ale postanowiłam na wszelki wypadek uratować odrost, gdyby jednak nie udało mi się uratować matecznego kaktusa. Okazało się po odcięciu, że nie podobał mi się ten "dzieciak" u nasady i wolałam podejrzane 2cm ściąć do zdrowego.
To zaatakowane miejsce na matecznym kaktusie i "dzidziuś, gdy jeszcze był jesienią przy matce.
Obrazek Obrazek

Drugi kolumnowiec ciachnięty w połowie, bo to odziedziczony paskud, który był pewnie zalewany i miał do połowy wysokości fatalnie wyglądający korek - kostropaty, pękający - miałam wrażenie, że to genialne miejsce na hodowlę różnych chorób grzybowych.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

To najpiękniejszy czas, gdy można codziennie odkrywać nowe pąki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Właśnie to są widoki z tych najlepsiejszych! ;:138
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:To najpiękniejszy czas, gdy można codziennie odkrywać nowe pąki:
- tak, ale ja już czekam na możliwość obejrzenia tych samych pąków, ale w formie rozkwitniętego kwiatu. Widok paków bardzo ciekawy, jednak kolorowe kwiaty, różne w budowie oddają piękno, które wyrosło z tak małych "zapowiedzi" ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”