Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
shantiV
 Tytuł: Moja Mała Galeria
PostNapisane: 4 sie 2016, o 16:31 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam wszystkich :) chciałabym pokazać swoje storczyki. Dopiero zaczynam także moja kolekcja liczy cztery sztuki ale mam nadzieję, że wkrótce się powiekszy :wink: :) (już planuje komodę do sypialni, będzie duuużo miejsca ;:138 Na tą chwilę mam storczyka fioletowego - mój pierwszy storczyk ;:167 zakupiony w zeszłym roku. Pierwszy raz kwitnienie u mnie - jest w trakcie otwierania pączków. Postanowiłam go trochę podpiąć żeby zobaczyć jak będzie wyglądał kwitnąc na prosto :) Drugi storczyk - biały. Również pierwsze kwitnienie u mnie - aż trzy pędy ;:167 ;:215 jestem dumna :D Kwitnie już drugi miesiąc, dzisiaj zauważyłam pierwszy "smutny" kwiat :( więc chyba powoli czas jego kwitnienia mija :( Mój trzeci storczyk - w tej chwili dopiero puszcza pędy. Z nim była ciekawa historia bo to storczyk uratowany ze śmietnika :lol: ;:224 był już wtedy prawie przekwitnięty, opadała mu reszta kwiatów. W tej chwili będzie to jego pierwsze kwitnienie u mnie. Już nie mogę się doczekać :lol: zapowiada się bujnie. Natomiast ostatni na tą chwilę storczyk to Cambria Burrageare. Zakupiony wczoraj, pięknie pachnie i jeszcze lepiej prezentuje. Nie miałam jeszcze takiego rodzaju storczyka więc zobaczymy co to będzie :shock: :roll: Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do śledzenia, na bieżąco będę dodawała zdjęcia - zwłaszcza na tą chwile tego ze śmietnika :tan oby kwiatów było dużo :wink:

Wklejam link do albumu bo niestety zdjęcia dodają się "bokiem" i nie umiem tego zmienić ;:223 następne będą już robione tak ja trzeba.

http://www.fotosik.pl/u/shantiV/album/2352373

Zapraszam do oglądania, komentowania i doradzania ;:196

Kasia73
 Tytuł: Re: Moja Mała Galeria
PostNapisane: 18 sie 2016, o 23:05 
100p
100p

---
Cudowne orchidee ! Cudowne zdjęcia ! Piękności ! Kocham takie fotografie ! Mogłabym patrzeć i patrzeć !

Zobacz profil Wyślij e-mail      

shantiV
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 15:09 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Dziękuje bardzo! :) wrzucam kolejne zdjęcia bo trochę się pozmieniało ;) Fioletowy storczyk podpięty otwarł się do końca. Moim zdaniem wygląda cudnie ;:167 Biały storczyk już po kwitnieniu, został tylko jeden pęd pomiędzy liśćmi. Storczyk ze śmietnika ma się bardzo dobrze :heja pączków baaardzo dużo, jeden się otwarł ;:167 Cambria niestety poszkodowana, ostatnio mąż lub ktoś z gości ją potrącił i połamał pęd ;:145 Mówi się trudno... Ale martwi mnie bulwa. Dlaczego taka pomarszczona? Czytałam, że za mało wody ale podlewam ją regularnie. Może ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam! :uszy :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

shantiV
PostNapisane: 20 sty 2017, o 23:34 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam serdecznie! :D Dodaje zaległe zdjęcie otwarcia się mojego "śmietnikowego" storczyka ;:224 To było długie i piękne kwitnienie ;:167 :tan Co prawda nie "sesjowe" zdjęcie ale kwiaty bronią się same :oops: ;:209

Obrazek

shantiV
PostNapisane: 20 sty 2017, o 23:55 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
A teraz troszkę nowości :wink: Pewna Pani wyprowadzała się w grudniu i za symboliczną opłatą przekazała mi swoje storczyki :heja ;:138 aż trzy okazy :tan były w średnim stanie, zostały wymyte, przesadzone, ucięłam brzydkie korzenie. Nazwałam je G1, G2 i G3 (G od grudnia). Kolory są tajemnicą, czekam na kwitnienie - będzie niespodzianką :roll: Oto zdjęcia - wybaczcie za jakość, nie miały ujrzeć one światła dziennego ;:218 Będę na bieżąco robiła fotorelacje. Pozdrawiam gorąco! ;:196

shantiV
PostNapisane: 21 sty 2017, o 00:06 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
G1

Obrazek

Obrazek

-- 21 sty 2017, o 00:07 --

G2

Obrazek

Obrazek

-- 21 sty 2017, o 00:08 --

G3

Obrazek

Obrazek

Beata1990
PostNapisane: 22 sty 2017, o 15:13 
50p
50p

---
Ciekawa jestem, jakie bedą miały kolory. Ten śmietnikowy jest obłędny! Pięknie Ci się odwdzięczył za ratunek :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

shantiV
PostNapisane: 15 kwi 2017, o 13:48 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Nowości, nowości ;:138 cztery nowe storczyki. Historia podobna - szukały dobrego domu :heja :tan ;:215 biały, różowy, fioletowy i jedna niewiadoma. Pokazuje zdjęcia w jakim stanie do mnie trafiły. Zostały przesadzone, ogarnięte i rosną 8-)

-- 15 kwi 2017, o 13:51 --

Białasek - dostałam go pięknie kwitnącego :) S1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

shantiV
PostNapisane: 15 kwi 2017, o 13:58 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Różowy - na samym początku nie wiedziałam, że jest różowy :wink: jakiś czas później się okazało ;:173 S2

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

shantiV
PostNapisane: 15 kwi 2017, o 14:22 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Fioletek :wink: S3

Obrazek

-- 15 kwi 2017, o 14:25 --

No i jeden niewiadomy S4 ciekawe co z niego będzie :roll: :?:

Obrazek

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości