Sanatorium storczyków

halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Witaj! Bardzo ładne storczyki aż miło się je ogląda ;:3
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Iwona dokładnie, z miłością! Chociaż TŻ zawsze trochę dziwnie się na mnie patrzy jak mówię do swoich storczyków :lol:
Halinkab witaj! Bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podobało! Przed nami kolejne kwitnięcie, więc niedługo znowu zapraszam w moje skromne progi :wink:
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Żółty wygląda uroczo ;:131 ;:167
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Piękny żółtek!! Uwielbiam żółty kolor kwiatów u storczyków ;:oj Świetny wątek będę tu zaglądać :wink:
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Dziękuję za odwiedziny madelain i natka_211, miło Was gościć! Ja też mam dziwną słabość go żółtków, już nie raz powtarzam to dziewczyną w ich wątkach, teraz widzę, że nie jestem sama ;:7

Dużo się u mnie nie dzieje, ale pokażę Wam zapowiedź dwóch kwitnięć; jedno u mojego, pokazywanego już wcześniej, fioletowego reanimka, który zrzucił wszystkie kwiaty, ale przedłużył swoje pędy, wypuścił ich aż trzy! Zobaczymy co z tego będzie. I pytanie do Was: myślicie żeby obciąć pęd zaraz nad przedłużeniem, czy zostawić wszystko w spokoju jak jest?

Obrazek

A następny jest kolejny reanimek, który całkowicie się wykurował, tak długo mi nie kwitł, że nie pamiętam jaki ma kolor, czyli zapowiada się niespodzianka.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Sanatorium storczyków

Post »

miss_patrycja pisze:obciąć pęd zaraz nad przedłużeniem, czy zostawić wszystko w spokoju jak jest?
To tylko moje subiektywne zdanie, ale więcej pożytku możesz mieć, gdy zostawisz pędy w spokoju.
Mi właśnie (co prawda na wciąż kwitnącym Phalaenopsisie) na samych końcach pędów pojawiają się nowe pąki. A tak możesz się jednym cięciem pozbyć takiej możliwości.
Roślina ponoć sama zadecyduje, gdy pęd nie będzie jej już potrzebny ;) i zacznie go suszyć.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Dzięki Sandersk! Tak też właśnie myślałam ;:136 Może i mi się pojawią tak pąki!
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Gratuluję odratowania storczyków. Widzę, że też uzywasz osłonek jako doniczek? Kiedyś przesadziłam parę moich do takich osłonek i wypalałam im dziury nagrzanym drutem. :D

Czy podłoże składa się z samej kory, czy jeszcze coś dodajesz?
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Dziękuję Nymph! Tak, osłonki jakoś mi się sprawdzają, z dwojga złego jak nie powinno się mieć doniczek, a te zwykłe plastikowe nie mogą utrzymać dużego storczyka, więc poszłam na taki kompromis :D A podłoże to sama kora, kiedyś mieszałam z keramztem czy coś, ale sama kora najbardziej moim odpowiada.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Cześć! Dawno nic u mnie się nie działo, ale dzielnie i cierpliwie czekam na moje, zamierzające kwitnąć, storczyki :D

Ale dziś będąc w IKEA natknęłam się na tę cudowność, za całe 13, 99 :O Przygarnęłam!
Ostatnio tu na forum zachwycałam się u kogoś tym okazem i nareszcie jest u mnie.

Obrazek

Obrazek

A tu starzy bywalcy, dwa żółtki, które dzielnie walczą:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Zastanawiałam się co się u Ciebie dzieje. :) Świetna zdobycz. :) Nigdy nie kupowałam kwiatów w Ikei. Jak wygląda podłoże - czy jest to sama kora czy są tez inne dodatki?
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Polecam IKEA, duży wybór, w dobrym stanie, można też polować na przeceny, ale przeceniają dopiero prawie martwe storczyki, więc troszkę za późno, a co do podłoża, to niestety nie jest to sama kora (coraz trudniej mi znaleźć nawet w sklepach taką), na pewno ma jeszcze włókno kokosowe w sobie i nie pamiętam co jeszcze.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sanatorium storczyków

Post »

Samą korę można kupić w orchidsklepiku, ale moim zdaniem do niektórych storczyków pasuje mieszanka kory i innych dodatków. Wszystko zalezy od warunków uprawy. U niektórych kora przesycha szybciej, u innych wolniej. Ja na przykład mam dendrobia w torfie bez kory i dzięki temu mam spokój, bo dopiero co dwa tygodnie je podlewam. :) Często ostatnio widzę falki w korze i chipsach - skoro tak przychodzą z hodowli to może jest to dla nich dobre. Jedną cambrię posadziłam właśnie w takiej mieszance, ponieważ w samej korze za szybko przesychała. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”