Kolejna galeria storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Chyba najwyższa pora na coś bardziej cieszącego oko.
Phal. w typie Sorrento, aka Piko Fantasy w pełnym rozkwicie (kwitnienie sklepowe):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękny ;:3
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Jaki śliczny! MAsz rację, zdecydowanie cieszy oko i duszę ;:oj
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

marta_N pisze:Piękny ;:3
Dzięki! Zawdzięczam go Tobie, Marta_N.
miss_patrycja pisze:Jaki śliczny! MAsz rację, zdecydowanie cieszy oko i duszę ;:oj
Bardzo trafnie to ujęłaś.
Widzę, że też biegają po nim te pajęczaki z poprzednich stron postu, ale póki co- tylko kilka sztuk. Żadnych uszkodzeń na roślinie nie widzę. Ale w razie czego profilaktycznie dostał dzisiaj mocniejszego drinka 8-)
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Kolejna roślina w pełni rozkwitu: Dendrobium Phalaenopsis w typie Anna Green. Po mocnych przejściach niestety zasuszyło dwa pąki na środkowym pędzie, pozostałe na tym samym- rozwinęły się, ale są wiotkie i oklapnięte. Mimo wszystko pachnie niesamowicie intensywnie. (Kwitnienie sklepowe)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Właściwie nie wiem co myśleć, ostatnio pokazały się jasno zielone, świeże "przyrosty", czyżby nowe psb? Będę obserwować w nadziei, że nie uschną ani nie zgniją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Ja też mam Piko Fantasy i jestem nim zachwycona ;:167

Gdy byłam u mojej siostry w odwiedzinach to właśnie ta hybrydka, która stała wśród wielu innych storczy, zwróciła moją uwagę. Wtedy zapragnęłam go mieć. Kilka miesięcy później go upolowałam :tan
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Ależ ta Anna ma pędzików ;:167 pięknie to wygląda, i ten kolorek ;:167
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Iwona 0103, dziękuję! Mnie on również zauroczył. W ogóle nie był w planach, ale jak to mówią, była to "miłość od pierwszego wejrzenia", a właściwie od pierwszego kroku na progu biedronki. Poza kolorystyką i intensywnie wybarwioną warżką bardzo podoba mi się trochę "gwiazdkowaty" kształt kwiatów, z jednej strony ostatnio całkiem popularny, dla mnie wciąż mocno oryginalny.

marta_N, wszędzie czytam, że dendrobia phal. wypuszczają pędy zwykle na samym końcu psb, rzadko kiedy z boku, widocznie mam jakiś ewenement albo silnie pędzony egzemplarz. Przeszedł swoje ale cieszy oko i nos. Szczerze polecam jeśli ktoś zastanawia się nad pachnącym storczykiem.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Ostatni nabytek godny pozazdroszczenia! Wygląda niesamowicie okazale i bujnie! A jeśli dodatkowo pachnie to jestem całkiem zazdrosna :lol:
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

miss_patrycja pisze:Wygląda niesamowicie okazale i bujnie!
Gdy tak patrzę, na uschnięte kikutki przy łuskach dochodzę do wniosku, że poza dwoma pąkami, które zasuszył już u mnie, zgubił jeszcze 4-5 po drodze do sklepu. Dopiero wtedy mogłoby być bujnie.

Tymczasem: ktoś dał cynk o świeżej dostawie hybryd phal w Tesco (oferta ważna od 19.05), dzięki! Mogę sobie go odhaczyć z wishlisty.

Phalaenopsis w typie Golden Beauty:

Obrazek

Wybór był trudny, tym bardziej, że obok stał jeden jedyny egzemplarz, kropka w kropkę identyczny z hybrydą Sun Passat. Ah te limitowane parapety...
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

:D cieszę się Twoim szczęściem ;:196
Zaraziłaś mnie kobieto Dendrobium Phalenopsis i teraz latam jak oszalała i szukam...i mężowi wiercę dziurę w brzuchu...i słyszę...mało masz jeszcze tego zielska na parapetach :(
Tak na marginesie gdybym to ja była w tym sklepie, to bym pewnie 2 kupiła :;230 albo jutro od rana leciałabym po tego drugiego.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

marta_N pisze:mało masz jeszcze tego zielska na parapetach
Z wielu możliwych opcji to jest nie tylko "nieszkodliwe" hobby, ale wręcz zdrowe.
Rośliny w najbliższym otoczeniu poprawiają samopoczucie. Proces prawdopodobnie identyczny z podnoszeniem się poziomu hormonu szczęścia przy np. głaskaniu psa. Także nie przejmuj się, do zbieractwa Ci jeszcze daleko :roll: Poza tym nie każda kolekcja potrafi tak cieszyć oczy.

Co do dendrobium..u mnie w Tesco zachowały się jeszcze pojedyncze egzemplarze, wciąż kwitnące i już na przecenie, po 13,99 zł. Wątpię jednak czy w większych miastach cokolwiek z poprzedniej dostawy się zachowało.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

UWAGA!
Informacja dla wszystkich zainteresowanych obecną dostawą hybryd Phal. z tesco.
Problem z nimi polega na tym, że owinięte są folią, która prawie do połowy zadrukowana jest nieprzeźroczystym wzorem, także stan korzeni ocenić można po powietrznych, jeśli wystają ponad nadruk. Dziś, w świetle dziennym w moim nowym GB zmoderowano... larwy! Najprawdopodobniej ziemiórek.
Ręce mi opadły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”