Kolejna galeria storczyków

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

kubasia, masz rację. Każdy z nas popełnia jakieś błędy, zwłaszcza na początku. Grunt w tym, by umieć z tych błędów wyciągnąć wnioski. Również dlatego cenię sobie fora, żadne publikacje nie zastąpią wiedzy płynącej z doświadczenia. Najważniejsze, by rośliny na tym zbytnio nie ucierpiały.

Dendrobium Phal. w typie Anna Green na poprzednich stronach tego wątku pokazało młody przyrost. Dzisiaj wygląda tak, a w między czasie wyrosło takich kilka. Roślina kończy powoli kwitnienie, a taki widok pozwala mi nabrać nadziei, że chyba w końcu jakoś się dogadamy.
Obrazek



Pytanie do hodujących storczyki na północnym oknie: owszem, okno oknu nie równe, ale może ktoś z Was mógłby podzielić się dobrymi rezultatami w uprawie innych roślin od północy? Najbardziej interesują mnie te storczyki, które udało się doprowadzić do powtórnego kwitnienia. Z góry dziękuję.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Mój phal żółty zakwitł ponownie właśnie mając północną wystawę ale może to być również kwestia przypadku, zmiany warunków itp bo po drodze była przeprowadzka.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Przeprowadzka i zmiana warunków brzmią jak dodatkowy stres, więc tym więcej radości z tego, że zakwitł.
Mam nadzieję, że moim w przyszłości takie okno wystarczy. Właściwie tylko takie mają do dyspozycji :wink:
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Jedna z dwóch nowości- Phalaenopsis Evia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dzisiejsza dostawa w tesco pełna była Phalaenopsisów 3 i 4-ro pędowych w cenie mniejszej, niż 20 zł za sztukę. Dodatkowo większość z nich była opisanych, jak widać na zdjęciu.
Evia, taki zwykły, biały storczyk. Bardzo spodobała mi się warżka i delikatny wzór na dolnych płatkach kwiatów, myślę, że za taką cenę warto było zainwestować w klasyczną ale ponadczasową biel.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Bardzo fajne ;:138 Nie kuś tymi zakupami, bo miejsca na kapusty (falenopsisy) to ja nie mam. :wink: Wczoraj byłam w LM i wołał jeden jegomość z półki, ale byłam twarda. ;:306
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Mało miejsca? Spokojnie! Były także miniaturki :D
Też staram się kupować tylko to, co oscyluje w granicach zaplanowanej wcześniej 'wishlisty'. Nie zawsze się udaje :roll: W końcu skusił mnie też Wild Peach- akurat padł mi aparat, także zdjęcia wkrótce. Kubasia, masz rękę do 'niecodziennych', właściwie niespotykanych storczyków, reszta śmiertelników takich jak ja musi zadowolić się phalaenopsisami :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piękna nowość ;:oj i rzeczywiście kusisz zwykłego słabego śmiertelnika o następne zakupy(a ja mówię sobie już dość masz sałatki ;:14 ). Dopiero co pozbyłam się nadwyżki rozmnożonych maluchów.. ;:224 ( i ciężko mi z tym)
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

natka_211 mówisz, że maluchy poszły w świat? W takim razie przybyło trochę wolnego miejsca na coś nowego ;:108
No to pokuszę jeszcze trochę.
Zdjęcia dalekie od doskonałości, wiem. Ostatnio bywa pochmurnie, trudno mi w takim oświetleniu sfotografować kwiaty w przyzwoity sposób. Śpieszę się, bo nowe rośliny lubią u mnie zasuszać pąki niedługo po przyniesieniu do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Uwielbiam ten środkowy 'dynks' pomiędzy wąsami warżki ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Kusisz, kusisz ... dobrze, że nie mam Tesco ;)
Zakupy śliczne. U mnie przestój, od kwietnia nic nowego nie zawitało do mnie ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Piegusek ma swój urok ;:215
Sandersk pisze:Kubasia, masz rękę do 'niecodziennych', właściwie niespotykanych storczyków, reszta śmiertelników takich jak ja musi zadowolić się phalaenopsisami :wink:
Ło matko! ale mi się dostało :;230, że aż muszę sprostować. 80% mojej kolekcji było kupione wysyłkowo, więc każdy zwykły śmiertelnik z dostępem do internetu może bez ograniczeń pozyskać nowego lokatora. Druga opcja to zakupy na wystawach, do których mam ułatwiony dostęp ze względu na miejsce zamieszkania, choć bywało, że jechałam kilkaset kilometrów z roślinami w bagażniku.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Kasiu masz racje, co do tych niespotykanych storczyków, tez mam wiekszość kolekcji z zakupów robionych w sklepach wysyłkowych albo z wystaw. Uwazam tez że przy minimum wysiłku można zgromadzi całkiem ciekawą kolekcję, jedynym czynnikiem hamującym zakupy moze być kasa, a raczej jej brak :roll:
Zaciekawiło mnie też skąd Ty swoje wiozłaś, ze zrobiły kilkaset kilometrów w bagażniku???
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Witajcie duju i kasia74!
Duju, dziękuję za miły komentarz. U mnie zagospodarowanie powierzchni parapetu wzrasta niebezpiecznie od marca (tj. pierwszego storczyka), zostanie mi niedługo podziwianie nowych nabytków u pozostałych użytkowników. Takie mimowolne zderzenie silnej woli z rzeczywistością.

kubasia, to sprostowanie sprawiło, że podziwiam Twoją wytrwałość jeszcze bardziej. Zakupy internetowe niewątpliwie wymagają odwagi, a z tą 'ręką do roślin' rozchodziło mi się bardziej o sprostanie wymaganiom i doprowadzenie ich do ponownego kwitnienia, niż wyłącznie o formę zdobycia. Chociaż, nie powiem, sama myśl o wycieczkach w bagażniku przyprawia mnie o dreszcze. ;:202 I dziękuję w imieniu 'pieguska'. Zaskakująco dobrze znosi aklimatyzację. Póki co.

kasia74 kurcze, fajnie macie z tymi wystawami!
Dziś, przy okazji kupowania nawozu przez internet wpadły mi w ręce opinie na temat paru popularnych sklepów oferujących storczyki- czasem włos się na głowie jeży na myśl w jakim stanie potrafią dotrzeć do odbiorcy. To na prawdę jak kupowanie kota w worku, nadzieja jeszcze w tych sprzedawcach, którzy na wielką skalę nie działają i może dlatego jeszcze się 'nie popsuli'.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolejna galeria storczyków

Post »

Przez ciebie planuję zakupy w LM, tesco ;:224 W sobotę będzie okazja, bo będę przejeżdżać koło dużych miejscowości z tymi marketami ;:224 Tylko czy aktualnie mają coś fajnego.
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”