Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

WOW, ale będzie się działo, będzie zabawa - jak to wszystko zacznie kwitnąć. Pozazdrościć, że aż tyle storczyków się obudzi i weźmie do pracy. A jakie dokładanie są to pałeczki nawozowe? I poza pałeczkami, żadnego innego nawozu nie stosujesz? Jakieś dopalacze im dałaś, że tak wszystkie wyskoczyły z pędami, korzeniami i liśćmi, super! :lol: ;:oj
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczyki Marty

Post »

Chyba mam te same pałeczki, o których mówisz. Ale na razie się wstrzymuję z ich stosowaniem-nie mam wystarczających informacji o tym, po jakim czasie od ich zastosowania wrócić do poprzedniego stylu nawożenia. Póki co z robactwem daję sobie radę metodami naturalnymi, a z nawozów stosuję organiczny biohumus, z przewagą azotu w składzie. Storczyki nim podlane zaczynają szaleć. Chociaż widok kwitnącego pierwszy raz storczyka na pewno wzbudza więcej emocji.
Bardzo zastanawia mnie jak zakwitnie ten odratowany za grosz- widzę fioletowe pąki, czyżby jednak coś w stylu Miss Cuba? :roll:

Po takich postach coraz częściej się zastanawiam, czy też jakiegoś przekwitniętego, przecenionego z kwiaciarni nie chwycić.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

:wit
miss_patrycja stosuję pałeczki firmy Bayer owadobójczo- nawozowe, podlewam wodą mineralną z biedry (5l butelka), listki przecieram wilgotnymi chusteczkami do pupek niemowlęcych, raz na 2-3 miesiące podlewam wodą z akwarium :wink: a dodatkowo stosuję terapie zwaną straszologia :twisted: jak mi nie kwitną to pokazuję kompostnik...a efekt terapii widać na GB i tym za 5 zeta z Casto.

Na opakowaniu jest napisane, że pałeczki działają przez 10 tygodni, a że ja wkładam pół pałeczki na doniczkę, czyli wg moich wyliczeń jest to 5 tygodni, w tym czasie jest na prawdę duży ruch w doniczkach, potem nie daję nic, bo przecież przez ten czas podłoże "napiło" się z tych rozpuszczających się pałeczek i efekty nadal się utrzymują, ogólnie rzecz biorąc to aplikuję pałeczkę raz na rok w okresie wiosennym żeby pomóc im wystartować.
Co do koloru "grosiczka" to też stawiam na coś w różu/fiolecie :)
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
lena 21
100p
100p
Posty: 119
Od: 17 maja 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

marta widać, że dobrze u ciebie mają wklej zdjęcia jak się rozwiną pączki z pewnością będzie na co popatrzeć :D
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Wooow widzę że wiosna sprzyja storczykom nie tylko u mnie :))) :heja będzie kolorowo ;:4
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marty

Post »

oj dzieje się u Ciebie, wkrótce będziemy podziwiać kwiaty ;:138
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Tak spacerowałam i spacerowałam z tymi dziećmi moimi i tak szliśmy, aż doszliśmy do pewnego marketu budowlanego... ;:224
I tadammm :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Marta
madelain
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 26 lut 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

;:oj Co za umaszczenie, przepiękny widok :)))
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Hej. Taka mnie dziś spotkała niespodzianka parapetowa, że muszę się wam pochwalić...pamiętacie ciemnofioletowego z białą obwódką??? Myślałam, że z nim koniec, bo marniał w oczach, a tu dziś nowy maluni listeczek :D
Pozdrawiam Marta
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marty

Post »

Piękniś! Głębia kolorów niesamowita, a na żywo pewnie jeszcze lepiej wygląda ;:oj gratuluje zakupu!
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczyki Marty

Post »

Gratuluję Marto_N!
Bez wątpienia masz rękę do storczyków.
Fioletowemu teraz przyda się dokarmienie nawozem z przewagą azotu. Oby sukcesywnie wracał do formy.
Awatar użytkownika
alessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 cze 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Witaj, marta_N masz piękne storczyki ostatni nabytek cudny, a twój magic art ;:167
to jest jedno z moich chciejstw mam nadzieję że uda mi się go gdzieś zdobyć :) Pozdrawiam i na pewno będę obserwować Twój wątek:)
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Marty

Post »

Witaj, piękne storczyki.
Optimistic Fantasy to mój ulubieniec. Mam ich 3 sztuki, każdy z Tesco. Najstarszy ma 4 lata, wypuszcza wszystko co może jak szalony. Kwitnie już chyba ponad rok albo i dużo dłużej burzą kwiatów. Aktualnie z egzemplarza 2 pędowego zrobił się 5 pędowy, gdyż na starych pędach w nieskończoność przedłuża kwitnienie, a między czasie zdążył wypuścić kolejne odnogi. Przyznaję, że drugiego takiego nie mam, chociaż większość storczyków u mnie trafiła na wspaniałe warunki i kwitnie obficie i pięknie i regularnie.

Kolejne egzemplarze optimistic fantasy, chociaż dużo młodsze starają się nie pozostawać w tyle :) aktualnie, to moja ulubiona hybryda, oczywiście także ze względu na bardzo delikatny i przyjemny zapach jaki wydzielają kwiaty w mocno słoneczne dni :) także ich kolor jest tak uroczy i wdzięczny, że można wpatrywac się godzinami. Ja nazywam go "landrynkowym", gdyż kwiaty niejako mienią się odcieniami różu i pomarańczy w zależności od fazy kwitnienia.

Pozdrawiam !
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”