Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Zielonkawy?
Jaki ciekawy zbieg okoliczności, toć to mój ulubiony kolor ;)
A rodzinny spacer po nowe prezenty też brzmi miło i bardzo integrująco!
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

hej :wit No i dziś to już sama nie wiem jaki kolor ma ten storczuch...zielonkawy...czy raczej w żółć cytrynową wpada. Wszystko zależy jak pada na niego światło.

tu jest bardziej w lekki seledyn
Obrazek

tu wychodzi cytrynowo
Obrazek

tu w towarzystwie żółtego w prążki
Obrazek

a tu mój ;:167 parapet ;:167
Obrazek

-- 22 kwi 2016, o 09:40 --

przepraszam za marne fotki, tłuczkiem do mięsa robione :;230
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

;:oj ;:oj taki kameleon z niego!
Po pierwsze ile dałabym za taki parapet, ile się tam tego mieści, a po drugie robi wrażenie! Bajecznie to wygląda.
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Gratuluję zatem kolejnej zdobyczy!
Pięknie kwitnie! Wiem, że brak merytoryki w tym stwierdzeniu, ale nie ma przecież brzydkich storczyków.
Nuta zieleni widoczna jest na każdym zdjęciu, mniej czy bardziej, ale jest.
Taki parapet jak Twój mi się marzy, różnorodny :)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Dziewczyny dziękuję za miłe słowa :) nieskromnie powiem, że sama jestem dumna ze swojego parapetu :wink: Stoi tu 15 storczyków, pozostałe 15 zamieszkuje inne parapety :) nawet nie wiem kiedy dobiłam do 30... ;:oj
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto cudownie kolorowy ten Twój parapet!
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witaj Asiu, sąsiadko :wit ja też z kujawsko-pomorskiego :)
Dziś pokażę mojego staruszka, mam go już jakieś 3 lata, przeszedł atak wełnowców, chwile zapomnienia przez ciąże i opiekę nad dziećmi, a jednak dzielnie się trzyma i choć nie puścił przez te lata listka, korzonki jakieś pojedyncze, a tak pięknie mi zakwitł :heja
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

HEJ :wit najgorsze co może spotkać storczykomaniaka...wizja zakupu storczyka i brak storczyków w mieście ;:222 jakieś tam były, ale takie jakie już mam, albo wręcz przeciwnie tylko mizerne i nieprzecenione :? Ale nic to! Poczekam na jakiś towar gdzieś... ;:65 Matko i córko, jestem uzależniona na maksa ;:14

Dziś przedstawię koleje staruszki, które postanowiły dać mi radość z kwitnienia :heja
Ten ma tylko kilka korzeni, przesadziłam go obcięłam nieładne korzonki i po 3 tygodniach taki efekt!!! (a miał iść do wyrzucenia bo nie dawałam mu zbyt wielkiej szansy)
Obrazek

Ten urodą liści i korzonków również nie grzeszy...ale kwitnie regularnie i chętnie. Białaski tak już chyba mają :D
Obrazek
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto_N, wiesz jak podnieść ciśnienie. Najgorsze co może spotkać "storczykomaniaka" brzmiało jak wstęp do problemów z kolekcją.
Korzenie Twojego białego egzemplarza, prawda, nie wyglądają spektakularnie, ale wciąż spełniają swoją rolę. Wszędzie czytam, że te wystające ponad podłoże mają prawo mieć inny kolor, jednak te proszą się o obserwację.
Mam takie pytanie... długo zajmuje hybrydom Phalaenopsis wyhodowanie pędu kwiatowego? Pytam, bo u mojej półminiaturki zdecydowanie coś kiełkuje, ale od 2 tygodni nie widzę żadnej różnicy.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witaj :wit pędzik na zdjęciu jest dwutygodniowy. Korzenie chyba się takie zrobiły od wody, w spadkowej formie mamy storczykowej lałam kranówą i mam za swoje. Ogarnę je po przekwitnięciu, w pierwszej kolejności usunęłam te z doniczki które były przegniłe, te pozostawiłam żeby roślinka miała oparcie, nie spodziewałam się pędzika. A co tego najgorszego co może spotkać storczykomaniaka...dziś było podlewanie...i na dwóch kwiatuchach zauważyłam te przeokropne wełnowce ;:223 jak sobie pomyślę, że to dziadostwo może ponownie wyniszczyć moją kolekcję to aż mi się chce wyć ;:145 te dzisiejsze usunęłam wacikiem namoczonym w wodzie z płynem do naczyń, ale musze kupić pałeczki owadobójczo-nawozowe. Tylko nie wiem czy ładować je do wszystkich doniczek tak profilaktycznie czy tylko do tych 2 gdzie były robale. Ktoś, coś mi doradzi...plisss, a może ktoś jakoś inaczej z nimi walczył ;:134
Pozdrawiam Marta
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Mnie wełnowce pojawiają się co jakiś czas na kaktusach, a i na storczykach były przez pewien czas. Zwalczam metodą mechaniczno-chemiczną: dorosłe, widoczne osobniki ścieram ręcznie (jeżeli dużo wełnowców jest na pędach kwiatowych to ścinam pędy) i wykonuję oprysk liści. Ostatnio używam środka Fastac, używałam też Polysect - co prawda to średnio rekomendowane środki, ale u mnie działają. Przez miesiąc robiłam oprysk co ok 7-10 dni, a potem już pozostała stała czujność i regularne kontrole. Pozostałe storczyki też spryskałam wtedy dwa razy, profilaktycznie. Najważniejsze to szybko je zauważyć i zdusić ewentualny atak w zarodku :wink:

Uszy do góry, bez nerwów i do dzieła! Trzymam kciuki ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witam. Dziękuję za poradę i dobre słowo. Tylko czy te środki do oprysku są bezpieczne dla otoczenia? Chodzi o to, że mam małe dzieci, i storczyki są w salonie gdzie przebywamy najczęściej. Ja ostatnio używałam pałeczek owadobójczo - nawozowych firmy Bayer. Pomogły wtedy nie dość, że zwalczyć robale to storczyki bardzo ładnie rosły i kwitły. I mechanicznie też likwidowałam.
Pozdrawiam Marta
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Te środki to chemia, więc takie całkiem bezpieczne nie są (i trochę śmierdzą). Ja takie opryski na wszelki wypadek wykonuję na balkonie.
Ale jeżeli te pałeczki Ci zadziałały, to dlaczego ich nie użyć? Ja po prostu wolę używać płynnych nawozów/środków owadobójczych. Tylko w tym przypadku też mam wątpliwości, czy każdej roślinie taką pałeczkę podać, czy tylko tym z objawami. Może wbij tylko tym zainfekowanym, a pozostałe bacznie obserwuj, by w razie czego móc szybko zareagować.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”