Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Nie mam pewności, czy proces produkcji przebiega identycznie dla hybryd Phal. o każdym "rozmiarze", jednak przeszukując zagraniczne fora zdarzyło mi się widzieć sytuacje, w których właścicieli podczas przesadzania spotkał niemały szok. Na miejscu Twojego "korka" z mchu często zdarzały się plastikowe koszyczki, identyczne z doniczkami, w których kupić można rośliny akwariowe. To właśnie jedne z pamiątek po okresie wzrostu u producenta.
Mi przytrafiło się parę całkiem sporych kawałków gąbki w pierwszym Phalaenopsisie, nie był jeszcze przesadzany, więc nie wiem jakie czekają mnie w środku niespodzianki. Dendrobium zaś otulone jest kilkoma warstwami włókna kokosowego, w formie przypominające to co znalazłaś u siebie. Może w przyszłości wyciągnę, jednak denerwuje mnie to zdecydowanie mniej niż gąbka.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto piękne Masz storczyki ;:215 Naoglądałam się , powzdychałam i rozpłynęłam się ;:oj ;:167 Na pewno jeszcze nie raz do Ciebie wpadnę.
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Dziękuję bardzo i serdecznie zapraszam :D
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Twój piegusek mnie urzekł ;:oj Mam jakąś dziwną słabość do takich, chociaż marzy mi się duży, biały, "zwykły" storczyk, zawsze wracam z jakimś ciapkiem czy piegusem. :roll:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczusie Marty

Post »

Dawno mnie nie było. Ahhh te twoje parapety można by było siedzieć i oglądać cały czas. Piękne kwitnienia!
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczusie Marty

Post »

Na pewno będzie dobrze. Ja też znalazłam takie gąbki w mocih miltoniopsisach, cattlei, a nawet jeden falek to miał. Pozbyłam się tego i jest OK. Pozdrawiam. :)
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Witam :wit serdecznie dziękuję za miłe odwiedziny ;:167
Wczoraj zrobiłam sobie wcześniejszy dzień mamy :tan fryzjer...kosmetyczka...(3 godziny bez mamooo daj...mamooo pić/jeść...mamooo...mamooo...)wracając do domu przechodziłam obok sklepu ogrodniczego, a tam jeszcze ciepła dostawa storczyków :heja :heja :heja no i jakże ja mogłam nie uwieńczyć tego dnia cud miód malina roślinką :D bo przecież świeże, nieprzebrane i jak nie kupię go teraz i tu to już pewnie nigdy nigdzie takiego nie spotakam :;230 :;230 ;:306 też tak macie ???
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczusie Marty

Post »

Ojej storczyś w moich kolorach ;:167

Dobrze, że zadbałaś o siebie bo większość mam dba o innych domowników a o sobie zapomina ;:215
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto, widzę, że mamy całkiem podobne gusta co do kolorów Phalaenopsisów. Dbaj o nowy nabytek, bo kwitnie ładnie i wygląda zdrowo :)
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Jaka ślicznosc! Taki jest moim kolejnym celem, bardzo mu takiego brakuje na parapecie. I masz super oslonke na storczyka ;:138
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

:wit :wit :wit
Iwona ja jestem mamą typu:idę po rajstopy, a wracam z torbą ubrań dla dzieci...bez rajstop ;:306 więc całkiem dobrze mi z tym, że pozwoliłam sobie na taka odrobinę egoizmu 8-)
Sandersk ja w zasadzie wolę pastelki i delikatne róże, ale miałam zbyt mdłe parapety więc postanowiłam je ożywić i dodać trochę kolorku, ten herbaciano-miodowo-tęczowy skradł moje serce od razu i jak rzadko kiedy nie miałam problemu z wyborem :D
Patrycjo to nie jest osłonka tylko pepcowy wazon.
Mam mały problem z tym storczykiem, bo jest on w małej doniczce jak moje midi, kwiaty ma ciężkie i mógłby się przewrócić, dodatkowo jest w spangum i nie wiem czy go przesadzić do większej doniczki i storczykowego podłoża teraz czy poczekać aż przekwitnie :?:
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Albo masz dużo okien, albo jakieś zapasowe parapety w takim razie :P
Co do wymiany podłoża- wg mnie zostaw i ciesz się kwitnieniem, a przesadzanie odłóż na okres, gdy przekwitnie. Nie ma reguły, czasem roślina po takich zabiegach traci kwiaty, a czasem nie. Jeśli nie widzisz jakichś niepokojących objawów, radzę nie dokładać storczykowi dodatkowego stresu i pozwolić mu się zaaklimatyzować. Przynajmniej jest to zasada, której osobiście wolę się trzymać. Pamiętasz moje Dendrobium Phal. typu Anna Green? Zmieniło tylko doniczkę, trafiając do wcześniejszego podłoża, kwiatów co prawda nie straciło, ale dwa pąki uschły, a najniższe liście żółkną na potęgę. Przyczyn może być zbyt wiele, ale wydaję mi się, że zmiana doniczki mogła przelać przysłowiową czarę goryczy. Wyobraź sobie teraz dodatkowy szok związany z diametralną zmianą rodzaju podłoża u Twojego Phal.-zawsze jest ryzyko, że może to odchorować.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczusie Marty

Post »

Marto, piękny zakup. Ostatnio tak kupiłam białego, bo co wychodziłam to dla Małej wszystko. Nam tez się coś należy ;:138 Niech Ci zdrowo rośnie.
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”