Moje upragnione storczyki

Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Wczoraj dokładnie przyjrzałam się swoim storczykom i stwierdziłam, że:
mój pierwszy- storczyk cytrynowo- różowy nadal kwitnie, widzę dużo zielonych korzeni w korze i nawet zawiązał sie nowy pączek(na końcu pędu kwiatowego), nie widzę nic niepokojącego, chyba jest mu dobrze
mój drugi - różowo- biskupi już przekwitł, dużo korzeni zgniło(chyba w sklepie był przelany), trochę podwiędł, ale teraz nabrał już sił w listki, są znowu sztywne, zaczęły pojawiać się nowe zielone korzenie w korze i wypuszcza nowego liścia. Czy powinnam go przesadzić w nową korę?
mój trzeci- biały nadal kwitnie, dużo zielonych korzeni
czwarty- cambria przekwitła dość szybko, ale teraz wypuszcza młode listki, wygląda zdrowo, największa bulwa(chyba fachowo inaczej to się nazywa) jest troszkę pomarszczona.Czy to normalne?
piąty- dendrobium nobile, przekwita(ma jeszcze pięć kwiatków) i wypuszcza młody pęd.Czy już teraz zrobić mu odpoczynek?
Chyba nie powinnam na razie się niepokoić o swoich wychowanków? Wiem już, że na pewno w moim domu jest za mała wilgotność powietrza, bo widzę to po korzeniach napowietrznych. Muszę coś z tym zrobić. Jak ocenicie moje pierwsze próby opieki nad storczykami?.Proszę o uwagi. Ewa
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ewo i w końcu sie dowiedziałaś kim dokładnie jest Twój storczyk? Mam "chyba" podobnego i tyle sie naczytałam że zgłupiałam :roll:
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Przestałam się zastanawiać "kim "on jest . Może kiedyś samo się wyjaśni.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Kupiłam podłoże do storczyków. Czy mogę przesadzić do niego moje phalenopsisy i cambrię. Pytam, bo moje falki rosną w takiej korze, a to podłoże jest trochę inne. Kto mi pomoże? Obrazek
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ewo!
Nie wiem jak do cambrii ale do falenopsisa jak najgrubsze.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

A zrobisz zdjęcie zawartości?. :)
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Mam kolejne storczyki. Dwa się powtórzyły (to prezenty), ale się nie zmartwiłam tym. Jeden jest cambrią lub miltonią. Już teraz nie wiem. Czekam na opinie Was- ekspertów od storczyków. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ewo, na moje niedoświadczone :oops: oko to miltonia, bardzo piękna zresztą :wink:
Falenopsisy też cudeńka, ile one mają kwiatów :shock:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
iwaszam
100p
100p
Posty: 138
Od: 24 cze 2008, o 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja również optuję za miltonią-ależ piękne kwiaty ;:13
gdzie zdobyłaś takie cudo?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - IWA
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ewciu spóźnione, ale bardzo szczere życzenia urodzinowe Obrazek
Nic odkrywczego nie napiszę - piękne prezenty. Domniemana cambria to miltoniopsis (nie miltonia) Już kiedyś o tym gdzieś było. Niezła kapryśnica - przynajmniej dla mnie. Życzę więc samych sukcesów w uprawie tego gatunku.
Mój miltoniopsis nadal na "OIOM-ie" i cienko to widzę...:cry:
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję. W takim razie muszę muszę mieć na nią oko. Na razie kwitnie bez problemów, a co będzie dalej, to zobaczymy.
Moja cambria, którą już pokazywałam wcześniej, wypuszcza właśnie nowy pęd kwiatowy. Bardzo mnie tym zaskoczyła. Miałam z nią problemy, bo wypuszczała takie połamane liście. Wiem, że to oznacza jakieś złe warunki. Zaczęłam ją trochę więcej podlewać i zmieniłam jej miejsce. Właśnie niedawno zauważyłam ten pęd. Sądzę więc, że te warunki chyba już jej odpowiadają. Martwią mnie tylko te jej liście takie pofałdowane. Może teraz już będą rosły prosto.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ewciu te pomarszczone liście to efekt złej gospodarki wodnej (zbyt dużej lub zbyt małej) Już zostaną te ślady.
Co do miltoniopsis sprawdziłaś w czym siedzi? Ja nie sprawdziłam, a okazało sie, że był w gąbkach florystycznych :? I przez to cały ambaras powstał...
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dzięki za radę, zaraz sprawdzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”