Storczyki- improwizacja.... Fleur 78

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Karuniu, bardzo dziękuję za miłe słowa! Miałam trudności ze znalezieniem Twojego storczykowego wątku, ale to dlatego, że gapa jestem :oops: i z uporem maniaka szukałam tylko na pierwszej stronie... Duuuuzo się muszę jeszcze o storczykach nauczyć, żeby dorównać nawet tym najmniej wiedzącym z Was... ale liczę na to, że powoli wszystko przyjdzie... Już samo zwiedzanie waszych wątków pozwoliło mi dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Ewelinko, dziękuję za wizytę! O chorobie storczykowej to może jeszcze za wcześnie mówić, w moim wypadku... ale storczykowego wiruska złapałam, dobrze się miewa i ma tendencje rozwojowe... ! :wink: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Alutka, wirus, wirusem, ale odezwij się do nas!
Ja się jakoś pozbierałam do kupy i wróciłam, a Ciebie nadal nie słychać!
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Ala pisała, że ma wirusa storczykowego.Może więc pojechała się leczyć w ich naturalne środowisko i przytacha jakiegoś storczyka wraz z całym drzewem na którym rósł?
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Spacerując po forum wpadłam na sekundkę do mojego storczykowa, żeby Was z dumą poinformować, że wykiełkowały mi już 4 nasionka kwiata- nietoperza! (Tacca) :D ;:215
Spójrzcie tylko!

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Alu,

gratuluję Ci takiego wyczynu. Musiałaś mieć naprawdę dobre nasionka, z pewnego źródła, bo niestety te, które często tutaj można dostać są kiepskiej jakości i przeważnie nic z nich nie wyrasta. Powiedz mi, ile nasionek wsadziłaś, aby 4 wykiełkowały?

Cieszę się, że już jesteś z nami ;:1
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Lucynko, zasadziłam 16 nasionek. Jednak na opakowaniu było napisane, że na wzejście trzeba czekać od 1 miesiąca do 9 miesięcy, więc może jeszcze coś wykiełkuje... ? (chociaż wątpię, bo te 4 wzeszły prawie równocześnie.... )
A kupiłam je normalnie w sklepie. Fakt, że zrobiłam wszystko, dokładnie "według przepisu" i zaleceń Jovanki: zapewniłam nasionkom zalecaną temperaturę itp. ale z pewnością jakość nasionek nie jest bez znaczenia. Teraz tylko boje się, czy uda mi się utrzymać roślinki przy życiu, szczególnie, że wkrótce trzeba je będzie rozsadzić... no cóż, zobaczymy co z tego wyniknie... :wink: :D Nie zakwitną pewnie szybko ( o ile w ogóle zakwitną... :lol: :!: :?: ), ale jeśli chociaż jeden przeżyje i zakwitnie :roll: , będę pewnie z niego bardzo dumna! ;:208 :lol: :lol: :lol: ;:26

A czy Ty sadziłaś już kiedyś "nietoperza"?

Mnie zeszłego lata nie wzeszła mina. A właściwie wzeszło jedno nasionko, ale potem "zdechło". Ale może to była moja wina... :?: :cry: :wink: bo niezbyt często podlewałam... :oops: :?
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Alutka, a co nowego u storczyków? Udało się coś uratować?
Trzymam kciuki za ' nietoperza', jestem pod wrażeniem, masz rękę do kwiatów!
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Guciaczku, te dwa "truposzczaki", to już chyba nie ożyją... :? ale jeszcze nie miałam sumienia ich wyrzucać... więc stoją.... Ten, który zakwitł w listopadzie jednym kwiatkiem, nadal kwitnie.... Te trzy nowe, które kupiłam kwitnące, już przekwitły. Mam nadzieję, że wszystko będzie O.K. , bo jak na razie podlewam moje storczyki tak trochę na oko... Jakoś nie bardzo potrafię je wyczuć... :? :?:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Alu gratuluję "nietoperka" ;:215 ja w ub roku kupiłam nasionka od gadar, były tylko dwa i mimo moich usilnych starań nawet nie wykiełkowały ;:145
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Mam takie skromne pytanko, co to jest ten "nietoperek" :?: :roll:
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Monisiu,

"nietoperek" to Tacca - kwiat nietoperz. Poczytaj troszkę tutaj, a zauroczysz sie tym kwiatem ;) http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... cca#147959
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Lucynko masz racje-niesamowity, pierwszy raz coś takiego widziałam, jak spotkam nasionka to na pewno spróbuje.Jak udało mi sie wychodować kaktusa od nasionka to może i z nietoperkiem sie uda :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”