Moje śliczności ;)

Armijka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2015, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Moje śliczności ;)

Post »

Obrazek
Witam serdecznie :wit
Zaczynam od winowajcy przez którego zaraziłam się chorobą storczykową podobnie jak wszyscy tutaj zgromadzeni :lol:
Zdjęcie zrobione było już jako moje kwitnięcie, jak go dostałam był niebieski, wiadomo pewnie polewany barwnikiem albo atramentem nie wnikam, naturalnie i tak piękniejszy :wink: Zakwitł mi 2 razy jak pamiętam i cisza... chyba nie spodobała mu się przeprowadzka ze śląska do Szczecina :?: Bałam się go przesadzać ale w końcu jak powiększyła mi się kolekcja i całkowicie zapadłam na chorobę przesadziłam grupowo z całą resztą jaką udało mi się dorwać i chyba poskutkowało, bo mimo iż nie kwitnie puścił listek i bardzo dużo nowych korzonków :D
Teraz nie wyobrażam sobie powrotu z zakupów bez kolejnej zdobyczy :D Mam nadzieję,że czegoś się nauczę od was bo zielona jestem jeszcze :roll:
Dość gadaniny będę się teraz chwalić;)

1. Ten zaczyna już przekwitać, 3 pędy ale mało kwiatków, kwitnięcie 'sklepowe'
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Jeden z nowszych zdobyczy, pięknie pachnie ' sklepowe kwitnięcie' :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. Piękny kolor, bardzo głęboki 'sklepowe kwitnięcie'
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Różowo mi i moje kwitnięcie już :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Ten jest cudny, też moje kwitniecie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

6. Następna pięknisia :) 'moje kwitnięcie'
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7. Tego malucha dostałam na dzień matki od córci :) już przestaje kwitnąć ale widzę,że chyba kolejny pęd wypuszcza :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

8. I żółciutki chyba za 5 zł kupiony... więc jakbym go uratowała ;) 'kwitnienie sklepowe '
Obrazek
Obrazek
Obrazek

9. Moje wczorajsze zakupy nie mogłam nie kupić :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

10. Drugi mój wczorajszy zakup :roll: zakochałam się ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

11. Ten już przekwitł, mam nadzieję,że zakwitnie znów, moja krówka :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chyba wystarczy bo się zanudzicie :) Pozdrawiam cieplutko. Dobranoc :) ;:19
Storczykowy zawrót głowy
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Witaj na forum. ;:7
To prawda.. Uprawa storczyków jest zaraźliwa, ale jak nie patrzeć, to zdrowe uzależnienie. :wink: Nie sądzę by powodem braku kwitnienia była przeprowadzka. No chyba że zrzucenie kwiatów. A tu mam przykład; Storczyk(mamy, kupiony w ubiegłym roku) też obecnie nie kwitnie od ostatniego przekwitnięcia, a wypuszcza dwunastego liścia, a storczyk(brata, kupiony w tym roku) przekwitł i wypuszcza drugi pęd. Oba stoją na parapecie obok siebie. Więc jak widzisz nie koniecznie przeprowadzka musi być powodem. A na nowy pęd kwiatowy, na pewno przyjdzie czas. Bardzo masz ciekawą i ładną kolekcję, oraz GRATULUJĘ ;:215 udanych nowiutkich nabytków. :D
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Witaj :wit
Rewelacyjne robisz zdjęcia, naprawdę z wielką przyjemnością się je ogląda. Storczyki Masz śliczne a zwłaszcza te we wzorki ;:oj
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Witaj na forum :wit Piękny początek storczykowej przygody, naprawdę ładny widok, będę tu na pewno zaglądać :wink:
Armijka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2015, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Dziękuję za miłe słowa :)

Najgorsze jest to,ze w sumie mam tylko jeden parapet dla nich ;-( Pozostałe parapety są puste ze względu na moje koty, które pożerają każdą roślinkę jaką postawię:-( Może w kuchni mogłabym postawić ale nie wiem czy to dobra opcja przy gotowaniu i uchylaniu okna zimą. Może im zaszkodzić?
Storczykowy zawrót głowy
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Ja swoje storczyki, właśnie na takim parapecie trzymam.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Moje śliczności ;)

Post »

U mnie są dwa koty i wszystkie parapety zajmują jakieś rośliny. Storczyki są na każdym, nawet w kuchni. Te rośliny o liściach jak "trawa", stoją na specjalnym wysokim stojaku. Po za zasięgiem ich łapek. :wink: Mam jeszcze dwie trujące; hoję i szeflerę, których się nie czepiają, więc stoją na regale. Oczywiście innych trujących nie kupuję, a te były w moim domu na długo jeszcze przed kotami.
Może kup odkłaczacz, lub posiej trawę dla kotów. Sama aktualnie, obie opcje wykorzystuję. :D
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Armijka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2015, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Trawa im nie smakuje :-) Wolą np. fiołka albo kliwię obżerać;/ Nie wiem czy mogę stosować, bo kot alergik i cały czas tylko na karmie hills' zd low allergen, muszę skonsultować z weterynarzem ;)
Storczykowy zawrót głowy
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Moje śliczności ;)

Post »

To w takim razie zapytaj o jakieś witaminy, może czegoś im brakuje? U mnie fiołków na szczęście nie jedzą, ale miałam problem jak nasiona arbuzów i papryk wysiałam.. :roll:
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Armijka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2015, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Będę musiała. Póki co mąż mi obiecał, że zrobi mi wiszące półki w oknie :D Będzie miejsce na kolejne zakupy ;:224
I bardzo dobrze, bo niedługo mam urodziny więc kolekcja się powiększy :heja
Ma ktoś doświadczenia z wandą? Zastanawiam się nad tym, ale drogie jak cholera i boję się trochę, że mi zdechną:/
Storczykowy zawrót głowy
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Moje śliczności ;)

Post »

W tym roku miałam nadzieję na jednego od rodziców, ale otrzymałam trzy, w tym jednego od siostry. ;:oj
Byłam w szoku. :shock: Jeden ten z tuby, korzenie miał zasłonięte zielonym materiałem, ale mama nie zaglądała do środka. Jest podobny do tego ze zdjęcia, co pokazywałam jej - kolorystycznie.. Może nawet znacznie ładniejszy. Ma kwiaty koloru mocno bordowego z żółtymi brzegami, tak jakby włoskowe. Ślicznie wygląda jak kwitnie, choć był mocno przelany, no i te korzenie z tymi brązowymi plamami... Ale oddać już go nie chciałam. :D
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Armijka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 wrz 2015, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje śliczności ;)

Post »

A kto by chciał oddawać? :?: Ja się zastanawiam ostatnio czy jeździć w ogóle gdzieś na zakupy do marketów bo zawsze przyciąganie jakieś mam na dział z kwiatami i zawsze coś przywiozę.. ;:14

Dziś byłam po szafkę pod zlewozmywak w LM... no a że niedługo urodziny... to zdecydowałam,że zamiast wandy( której zresztą tam nie było ) 'zadowolę' się dwoma innymi.. ale, nie mogłam się zdecydować co kupić... czy pachnące, czy kwitnące, czy z pączkami, czy po przecenie, duże, czy małe.. kolorowe czy białe.... 'moja mężczyzna' zdecydował za mnie :heja

1. Był jeden bardziej kwitnący ale stwierdziłam,że dłużej będzie kwitł u mnie jak z pączkami przywiozę;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

2.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I uwaga zdecydowany mężczyzna nigdy nie przyzna, że się nie potrafi zdecydować.. i .... :;230 :;230

3. kupuje trzy ;:306

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Storczykowy zawrót głowy
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Moje śliczności ;)

Post »

Witam, wpadam z rewizytą i jestem pod ogromnym wrażeniem twoich strczyków. Ja już mam za sobą
etap kupowania wszyskiego co wpadnie w oko teraz kwiatek musi wyjątkowo mnie zauroczyć.
Chociaż czasami bardzo trudno się powstrzymać :;230
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”