Storczyki magiczne kwiaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko, dlaczego przycinałaś korzenie storczykom?
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Halinko :wit.

Bardzo ładnie Ci kwitną phalenopsisy ;:333. I mi się spodobał najbardziej ten drugi pokazywany - motylek ;:167.

I również bym chciała wiedzieć, dlaczego trzeba było podciąć korzonki?
I jakbyś mogła napisz coś o Twoich sposobach reanimacji. Raz, że jestem ciekawa, a dwa, może się komuś przyda :D.

Udało Ci się pozbyć ziemiórek? U mnie też to tałatajstwo lata od czasu do czasu, ale jakoś na razie nie musiałam podejmować jakichś drastycznych kroków, żeby się tego pozbyć.

Pozdrawiam ;:196.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Marto - cza_rna7 u mnie! Janeczko i Marto przycinałam korzenie storczykom, ponieważ zaczęły im się marszczyć liście. Postanowiłam obejrzeć korzenie i zauważyłam, że większość korzeni jest zniszczona jakby miejscami chora być może to efekt żerowania ziemiórek nie wiem. W każdym razie usunęłam większość tych zniszczonych do zdrowego miejsca albo całkowicie, ponieważ i tak przez nie kwiaty nie pobierały wody. Niektóre już puszczają nowe korzonki, ale liście jeszcze dochodzą do siebie. aha korzenie zasypałam cynamonem i wsadziłam do nowej ziemi do storczyków starałam się, żeby było tam więcej kamyków, kory i to w zasadzie wszystko. No i trzeba poczekać z podlewaniem aż ranki przyschną przynajmniej tydzień. Ja czasami dostarczam im szczególnie w tym wody przez zraszanie liści a szczególnie spodniej strony, bo zdaje się, że tą najbardziej chłoną wodę. A ziemiórki jeszcze pojedyńcze spotykam :(
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko, muszki ziemiórek wyłapałam żółtymi tabliczkami. Mam póki co spokój. Jeśli masz ich niewiele, może warto spróbować tej metody?

Na zwiędnięte listki możesz stosować okłady ze zwilżonych np. płatków kosmetycznych. Tylko uważaj, aby przy okazji woda nie pociekła do stożka wzrostu.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Wiesz też je stosuje. Zauważyłam, że rumianek też je odstrasza, ale ostatnio nie miałam czasu na parzenie, ale myślę, że i tak ich mniej. Zauważyłam niestety, że przędziorki mi wróciły właśnie przed chwilą, ale w innym pomieszczeniu. A o płatkach czytałam może u Ciebie :D
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

W tym roku to chyba jakaś plaga z tymi robalami. Moje storczyki wolne na razie od nich, ale na kilku hippeastrach miałam wciornastki. Dziś drugi raz podlałam środkiem. Mam nadzieję, że pomoże.

Halinko, trzymam kciuki , walcz z intruzami ;:134
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Dzięki Janeczko ;:196 Ja też trzymam kciuki za Twoje walki!
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Faktycznie lata tego cholerstwa wszędzie pełno, jak nigdy. Ale za to jakoś mało komarów w tym roku...

Halinko, co to znaczy, że rumianek odstrasza ziemiórki? Podlewasz nim roślinki, czy co?

Ja próbowałam stosować płatki na liście, ale u mnie to kompletnie nie działa, bo one zaraz wysychają, a ja zapominam, żeby latać ciągle i moczyć od nowa ;:222.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Trzeba zaparzyć bardzo silny napar rumianku z 8 torebek na 1/2 litra wrzątku i jak wystygnie podlać rośliny, zabieg powtórzyć 2,3 razy w odstępach 10-14 dni. Ta hebatkę nie za bardzo lubią larwy ziemiórek a na dorosłe zółte lepy. Rumianek odkaża ziemie i wzmacnia rośliny jednocześnie. Polecam z czystym sumieniem. Ponoć do podlewania jest dobra woda utleniona w proporcji 1 część a 4 wody, ale jeszcze nie próbowałam.
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Ja się zabieram ostatnio do wypróbowania tej metody z wodą utlenioną, tylko na razie... kupiłam wodę ;:306.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

To całkiem jak ja ;:306
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Kochani.z ziemiórkami i ja miałam kłopoty.A to przez ziemię uniwersalną kupowaną w marketach.Trudno ich się pozbyć mając dużą ilość kwiatów.Bo to cholerstwo fruwa wszędzie.Też mam lepy żółte.Sporo na nich się nakleiło.Piszecie o miksturze z rumianku...Trzeba będzie wypróbować.Ja teraz przed posadzeniem prażę ziemię w mikrofali.Ale zrobię miksturę na inne doniczki.

Cza- rna7 powiesz jak ci poszło z tą wodą....Może warto spróbować.Zawsze to taniej niż Nomolt-cholernie drogi w centrach ogr.
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Irenko irlandia 3 - to Nomolt jeszcze sprzedają? Myślałam, że go wycofali. Moim zdaniem nie było nic lepszego od tego środka na ziemióry.

P.S. Ja wzięłam stary garnek i dobrze przylegającą pokrywkę i ,,gotuję,, ziemię przez niecałą godzinę na malutkim gazie. Jak jest wietrzny dzień i się pokrywki nie podnosi to prawie wcale nie śmierdzi. Nie polecam prażenia ziemi w piekarniku bo będzie po tym przez jakiś czas capił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”