Storczyki magiczne kwiaty

ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Jasiu! Znam ten ból braku miejsca. Kiedyś zaintersowały mnie storczyki ze względu na długie kwitnienie i tak zostało, ale jak widzę na forum tyle pieknych okazów ;:oj to żal.
Irenko i Iwonko dziękuję za cenne uwagi ;:196
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko piękny okaz! Życzę równie długiego kwitnienia jak poprzednio!
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Halinko
nie dziwi mnie żę storczyk podobny do motylka jest Twoim ulubieńcem ,jest prześliczny oby kwitły jak najdłużej :wit
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Wpadam z rewizytą :wit
Piękne storczyki ;:3 Masz rękę do zielonych..
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

halinkab pisze:Teraz kolej na jednego z moich ulubieńców - motylka
Obrazek

O nie ;:oj weszłam i co? i już jestem trup ;:oj nie idę nawet na kolejną stronę, bo strach ;:oj skąd Ty taką piękność wyrwałaś???? ;:152
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witajcie dziewczyny Natalio,Ewo, Renatko, Agnieszko! dziękuję za miłe słowa. Motylek to jedyny kwitnący u mnie w tej chwili storczyk, kwitnie jeszcze biały, ale zasycha. Upały i przymusowe obcięcie korzeni je wstrzymało. Mówi sie trudno jak dojdą do siebie może się odwdzięczą :D Agnieszko ten storczyk jest prezentem od mojego męza wypatrzył go w jakimś zwykłym spożywczaku. Pozdrawiam Was gorąco i jeszcze raz dziękuję za odwiedziny ;:196
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Teraz obiecana już dawno ludisia. Przesadziłam ja kolejny raz do ziemi do storczyków. Poprzednia ziemia pomieszane podłoże do storczyków i uniwersalne nie przypadło jej do gustu. Zostawiłam same kikuty może się zagęści.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysia
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 824
Od: 3 lip 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko, ślicznie tu u Ciebie. Storczyki są moją miłością, sama już nie wiem pierwszą czy drugą ;:306
Ludisia na pewno się zagęści. Ona bardzo chętnie i szybko rośnie.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Krzysiu! Miło, że ktoś się odzywa jeszcze póki co nie mam co pokazywać w tym temacie, ale myślę, że będzie lepiej. ;:196
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

I ja odwiedziłam twój wątek.. Storczyki prześliczne. Ja również je kocham. jak na razie to jeden u mnie kwitnie ale nie zakwitł u mnie tylko taki już kupiłam. Masz ciekawe kolory. marzą mi się takie. moje pozostałe w reanimacji ale chyba nic z nich nie będzie. Jeden wypuszcza pęd kwiatowy ale liście marnieją w oczach i żółkną, poza tym ma wełnowca i nie wiem co mam z nim zrobić i czy doczekam się kwiatów zanim całkiem zdechnie. Może ty mi coś poradzisz. co robisz że są takie piękne. ja już kilka uśmierciłam
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Alicjo! Ja z wełnowcami jeszcze nie miałam styczności. Podobno dobry jest Actelic - jest to środek gazowy. Chorą roślinę należy umieścić w foliowym worku, reklamówce na kilka godzin i potem spłukac dokładnie prysznicem roślinę. Z naturalnych metod to polewanie całej rośliny roztworem Ludwika lub innego płynu i to powoduje uduszenie szkodnika. Oczywiście trzeba zostawić na kilka minut po czym dokładnie spłukać a po tym zabiedu najlepiej posadzić w nowe podłoże. Niektórzy pocierają liście roztworem denaturatu. Musisz popróbować i jeszcze poczytać obejrzyj też korznie czy nie są uszkodzone. Co do moich storczyków to też je reanimuje również miałam trochę pożólkłych liści. Spróbuj i walcz ;:134, bo czas działa na Twoją niekorzyść. Powodzenia!
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Z ludwikiem już próbowałam i wydaje mi się że po tej mojej ingerencji poczuł się gorzej i zostały już tylko 3 listki i ok. 10 cm pęd kwiatowy i o niego się boje że go zjedzą te wełnowce. tak mi go szkoda bo to mój jedyny :( ale cóż będę dobrej myśli.. a twoje podziwiam. pozdrawiam
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;)

Piękne storczyki. Ja nie mam do nich ręki i chociaż mi się bardzo podobają nie będę ryzykować po raz kolejny. ./

Życzę miłego wieczoru :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”