Storczyki magiczne kwiaty

ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Zauważyłam Iwonko dużo masz pięknych ciapulków :D Moja kolekcja jest malutka w porównaniu do Twojej. Masz piękne okazy ;:167
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

halinkab pisze:Moja kolekcja jest malutka w porównaniu do Twojej.
Nie mam z nowu tak dużo, ale możesz mnie przebić :;230 , wystarczy tylko trochę dobrej woli :wink:

PS. dzisiaj dostałam podobnego ciapulka :D
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Gratuluję Iwonko super niech się dobrze chowa :D Co do kolekcji to ograniczeniem jest u mnie brak miejsca. Poza tym lubię jeszcze fiołki, skrętniki i wiele innych. Fiołków mam kilka, ale przez ostatni nalot owadów rosną marnie muszą trochę więcej odpocząć. Zobaczymy pewnie jeszcze dojdą jakieś okazy :wink:
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Halinko, piękny początek :wit :wit :wit
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Izo - NIKA 2011 :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko :wit bardzo pogobają mi się Twoje storczyki.
Cytrynowy i motylek są szczególnie zachwycające. ;:215
Czy pokażesz, jakieś inne Twoje rośliny ?
;:197
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Ewo - maadro! Jasne, że pokaże teraz ostatnio mam trochę pracy z przetworami, w domu też ciągle coś, ale niedługo pokaże coś więcej :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Halinko :D
Bardzo lubię zaglądać do nowych wątków i poznawać nowych członków forum. Co prawda storczyki to nie moja pasja ale od czasu do czasu zmieniam kolekcje"parapetowe" więc może i na nie przyjdzie czas . Póki co będę cieszyć oczy Twoimi kwiatami i kibicować każdemu nowemu kwitnieniu.
Z czego robisz przetwory , ja już mam za sobą przerobione truskawki z własnej działki .
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Witaj Krysiu! Przepraszam, że dawno się nie odzywałam, ale miałam malowanie w domku. W chwili gdy Ty pisałaś przerabiałam również truskawki. Wczoraj wiśnie na dżem, a niedawno jeszcze czarne porzeczki. Cieszę się, że później dzieci mają coś dobrego na zimę i nie tylko. Tak ogólnie to przerabiam wszystko co wpadnie mi w rączki ;:306
A wracając do storczyków to czekają jeszcze na portrety, ale mi coś zdjęcia nie wychodzą :oops: Chciałabym Wam również pokazać ludisię discolor. Niedawno go przesadziłam do nowej ziemi, poszłam z nim na kompromis wcześniej rósł w uniwersalnej teraz z domieszką ziemi do storczyków. Chyba mu pasuje, bo współpracuje i wypuścił nowe listki ;:333 Jak tylko mi się uda zrobić lepsze zdjęcia zaraz wstawię obiecuję.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

No w końcu udało mi się zrobić jako takie zdjęcie. Nie wiem czy ten mój aparat do niczego czy ja nie potrafię zrobić zdjęć ;:306 . Ten storczyk to prezent od mojej mamy kwitł prawie 2 lata to mój rekordzista. Teraz znowu kwitnie, ale pewnie nie będzie tak długo jak ostatnio. Wiecie byłam zmuszona przyciąć korzenie wszystkim storczykom również kwitnącym i to niestety trochę je osłabiło, ale jestem dobrej myśli :D
Obrazek

-- 16 lip 2015, o 21:05 --

No widzę, że mi datę przestawiło w aparacie, ale to dzisiejsza fotka.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Halinko przychodzę z rewizytą do ciebie i widzę śliczne phalaenopsisy, to moja pierwsza miłość ;:167
Tych przetworów z własnych owoców to ci zazdroszczę ;:131 ja niby mieszkam na wsi, ale działkę mam malutką. Mam kilka krzewów owocowych ale ziemia taka licha że owoców z tego jest tyle co kot napłakał :(
P.S. Jak chcesz to mam wolną sadzonkę hoi Australis :wink:
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

dziękuję serdecznie Olu za sadzonkę w tej chwili nie skorzystam ze wzgledu na brak miejsca, ale w przyszłości chętnie się udam do Ciebie. Jakby co to się na pewno odezwę ;:196 Nie wiem jak się dogadam z nimi a czeka na mnie sadzonka jekiejś najzwyklejszej u mojej chrzestnej. Myślę, że niedługo ją odbiorę. Kiedyś przynisłam z pracy jedną dorosłą i po jakimś czasie mi padła. Wiesz mam jeszcze inne kwiatki głównie fiołki, ale dopiero się z nimi rozkręcam. Nieodmianowe miałam wcześniej, ale nie mam czym się chwalić, bo ten rok był dla nich trudny i mało kwitną. Odmianowe zaś są w fazie ukorzniania i listków. Myślę, że w przyszłym roku założe wątek. Co do owoców to ja też mam swoich mało. Dostaje od znajomych, rodziny itp. Swoje mam porzeczki, truskawki, agrest, wiśnie liche, jabłka no i borówki amerykańskie, ale te do jedzenia na bieżąco:D No i oczywiście warzywa, choć te nie są imponujące w tym roku.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki magiczne kwiaty

Post »

Raju przez dwa lata Ci kwitł ;:oj ! Szok. Ja póki co mam storcza, który przedłużając pędy kwitnie bez paru dni już rok. To moje kochane awatarkowe miłości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”