Storczyki Owczy

ODPOWIEDZ
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Owczy

Post »

Witam :wit Postanowiłam założyć swój wątek aby mieć wszystko w jednym miejscu i moooże trochę się pochwalić chociaż jeszcze nie mam zbytnio czym :wink:
Na wstępie nawet nie pochwalę się swoimi storczami tylko pytam z grubej rury co za dziadostwo przyniosłam dzisiaj do domu :(
W sklepie nowa dostawa storczyków, wszystkie ładne i piękne to się skusiłam. Kwiatek wyglądał na zdrowego, lecz gdy w domu wyciągnęłam go z worka okazało się, że ma dziury w liściach. Jak zawsze od razu storczyka wyjęłam z doniczki aby zmienić mu podłoże i zobaczyłam malusiego pajączka (pajęczynki nie było) i co mnie zmartwiło najbardziej - maleńkie, przezroczyste (?) coś :? Co to jest i jak to wytępić? Storczyk leży z korzeniami na wierzchu, bo zrobiłam w nich porządek i sobie odpoczywa, ale nie wiem po jaki środek (i na co) jechać do sklepu :? Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Storczyki Owczy

Post »

To wygląda na mechaniczne uszkodzenie, według mnie nie ma co się martwić, nie znajdziesz storczyka z idealnymi liściami. A jeden pajączek - często się trafiają. Nie ma co pakować chemii w zdrową roślinkę.

Takie kwitnące, nowe rośliny od razu wyciągasz z doniczek?
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Owczy

Post »

Tak :D. każdy storczyk od razu przesadzam do nowego podloza. Z doswiadczenia wiem, ze w kazdej doniczce w korzeniach jest gabka. Mam 8 storczykow i każdy mial miedzy korzeniami gabke i te korzenie najczesciej sa zgnile... Jak na razie zaden storczyk nie ucierpial z tego powodu :D (cambrie dzisiaj doszczetnie usmiercilam poprzez przypadkowe wyrwanie liscia a potem pseudobulwy ;:223

A teraz pochwalę się tym co mam. Na razie skromnie, ale liczę że powolutku się to zmieni :lol:
Dzisiejszy nabytek
Obrazek
Jedyna mini
Obrazek
Mój ulubiony biały wąsacz :lol:
Obrazek
Obrazek
Limonka z rumieńcami :lol:
Obrazek
Dwupędowy w kiepskim ujęciu (aktualnie przekwita, więc lepszego zdjęcia nie będzie)
Obrazek
I ostatni kwitnący
Obrazek
Do tego dochodzą 2 sałaty, jedna normalnej wielkości a druga maleńka :D wiem, że jeden jest różowy a drugi biały, ale który jest który nie mam pojęcia :lol:



Hmmm, leżące storczyki :;230 same się obróciły :lol:
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Storczyki Owczy

Post »

Ja jeszcze nigdy nie trafiłam na gąbkę w podłożu, a roślin mam sporo i to z różnych źródeł...

A tak w ogóle to pięknie ci się zapowiada kolekcja ;:138 Nawet nie zauważysz kiedy i będziesz narzekać na brak miejsca w domu, jak wszyscy tutaj na forum:)
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Owczy

Post »

anetka12 a ja zawsze mam pociętą gąbkę :roll: chyba takie moje szczęście :wink:
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczyki Owczy

Post »

Witaj ;:7 .
Bardzo podobają mi się Twoje storczyki a zwłaszcza najnowsza zdobycz, mini i ten z ostatniego zdjęcia.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Owczy

Post »

Witaj! Piękny początek kolekcji:) będę tu zaglądać :wink:
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Owczy

Post »

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :D

Wrzucę dzisiaj jeszcze zdjęcia nowego nabytku i cytrynka w świetle dziennym bo trochę kolory przekłamane ;:224
Mąż stwierdził, że nowy jest ładny ale woli białe. Odczytuję to jako pozwolenie na kolejnego :lol: a marzy mi się biały z ciemną warżką ;:131


Przejrzałam internet i to małe, przezroczyste "coś" co chodziło po nowym storczyku to albo dobroczynek albo skoczogonek, bardziej z naciskiem na to drugie. Jako że był tylko 1 (ewentualnie 2 jak pająk tez się liczy) i nic więcej nie widziałam, a ponoć w małej ilości groźne nie są, zostawiam roślinę taką jaka jest. Została odizolowana od innych, zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Storczyki Owczy

Post »

Witaj wśród zarażonych :wit , ładne masz kwiatuszki ;:333
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
Awatar użytkownika
Olinek12
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 cze 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Storczyki Owczy

Post »

Witam
Piękne storczyki, zwłaszcza limonkowy z rumieńcami i biały. Jeszcze nie tak dawno białe mi się nie podobały,ale zaczęłam doceniać ich urodę. Mam jednego z tygrysią ważką , chciałabym jeszcze z bordową.Mam też mini i ma taki sam kolor kwiatków.
Pozdrawiam Ola
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Owczy

Post »

Olinek12 oj tak, biały z bordową warżką mi się marzy ;:131

Niestety kolory cytrynka nie wychodzą takie jakie są w rzeczywistości, więc zdjęcia nie będzie, ale wczorajszy nabytek jest :D
Obrazek

I miła niespodzianka na cytrynku
Obrazek

I teraz pytanie, czy zawsze mały liść na dole oznacza nową roślinkę? Biały też ma małe liście na dole, ale wychodzą z trzonu rośliny...
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Storczyki Owczy

Post »

Ładniutkie storczyki. Ten pastelowy mi się marzy ;:oj
Chyba mam takiego samego filetowego z małymi kwiatkami :)
Awatar użytkownika
Olinek12
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 cze 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Storczyki Owczy

Post »

Piękne zdjęcie tego nowego,cudny kolor. Pytania nie rozumiem, mówiąc o nowej roślince masz na myśli keiki czy pęd kwiatowy?
Pozdrawiam Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”