Moje storczyki - Laurelin

ODPOWIEDZ
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

OOOOOOOOOOOOOOOOOO cieszę sie i przeczuwałam,ze ze storczykami nie nic złego
nie dzieje się /poza zwyczajowymi problemikami :D /.
Widzimy Twoją kolekcje ,kwitnie to i to....inne rośnie.
Oczywiste ,ze praca ma pierwszeństwo .
W końcu storczyki to jakby dodatek piękny do życia.

Dopisałeś zasadę ,wiem ,ze to by regulowało ale też wiem ,ze nie będzie.
No cóż, bedziemy dalej myśleć .
W sprawie wydzielenia tej części wątku , jako osobny temat, skontaktujemy się na pw.

Pozdrawiam J :P VANKA

LAURELINIE !!!!
18-20 kwietnia w Sosnowcu jest wystawa - może uda się nam spotkać :P ,pewno myślałeś i przyjedziesz z małżonką.
Zapraszam :heja
Miło będzie poznać się w realu.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Laurelinie, cieszę się niezmiernie, że Twoje Paphiopedilum i Oncidium "wracają do żywych" :) :) :) !
Jest mi bardzo miło, że mam w tym maleńki udział, choć tak naprawdę, sama korzystam tutaj z porad
osób mądrzejszych ode mnie. Dzielę się natomiast tylko tymi doświadczeniami, które wypraktykowałam
"na własnej skórze" (czyt. na własnych storczykach :P ).

Zainteresowała mnie historia Twojej B. Nelly Isler - co mogło spowodować, że padł jej system korzeniowy?
Czy opisujesz tego storczyka, który tak pięknie kwitł ? (co uwidoczniłeś na wcześniejszych zdjęciach...)
Pytam o to, bo zauważyłam jakąś dziwną prawidłowość - często storczyki PO KWITNIENIU właśnie, łatwo łapią
jakieś choróbska, lub coś niedobrego zaczyna sie dziać z korzeniami... Może kwitnienie powoduje wyczerpanie rośliny
i trzeba na ten okres zwrócić szczególną uwagę :?: Wiem, że okres spoczynku trzeba przeprowadzać z rozwagą,
ale jak szczególnie dbać o te, które NIE potrzebują okresu spoczynku? ;:24
Masz Laurelinie jakieś przypuszczenia co do Twojej "Nelci"? :?:

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Laurelin
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2007, o 13:23
Lokalizacja: Zabrze

Wystawa w Sosnowcu

Post »

Art!
Co do przupuszczeń na temat zachorowania Nely Isler, mogę tylko spekulować. Być może podłoże w którym przywędrowała do mnie nie było przeznaczone do nawadniania moim sposobem (moczenie przez jakiś czas od 15 do 45minut), może już w momencie zakupu cos ją "męczyło" od dołu (kupiona na przecenie w obi - kto wie jak i czym była podlewana przez chyba dość długi czas pobytu na "stanie" sklepu).
Obecnie wyznaję zasadę, że nowo zakupione pupilki będą przechodzić gruntowną inspekcję! ;:112 (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Mimo, że może to być dla nich stresujące wydarzenie wolę wiedzieć na czym stoję.

Jovanko!
Oczywiście, że byliśmy na wystawie! Była cudowna! Nie mogliśmy nacieszyć oczu widokiem. Całe szczęście aparat był pod ręką i na zapas mamy kilka fotek do przeglądania!
Organizatorom należą się wielkie wyrazy uznania. ;:180 ;:58 ;:180
Podziękowania mogłyby trwać w nieskończoność....
:heja :tan :heja :tan :heja
Nie dość, że było co podziwiać, to jeszcze przy zakupie w czym wybierać! (nie tylko sztandarowe hybrydy, ale także wiele okazów botaniczno - gatunkowych dla szczególnie zaawansowanych).
WYSTAWA PRZEPIĘKNA!!!
P.S. Niestety nie udało nam się osobiście spotkać, ale myślę, że to nic straconego, i nie do nadrobienia. Jeszcze niejedna okazja przed nami. Zwłaszcza że jeszcze w czerwcu prezentować storczyki będzie Chorzów. Do zobaczenia!!!

Tymczasem moje grono storczyków po wystawie w Egzotarium się powiększyło. Przybyły dwa Phalaenopsisy i Dendrobium nobile Yamamoto:
Obrazek Obrazek

Ten będzie PREZENTEM dla kogoś, kto także zaraził się Storczykową chorobą ;:112
Obrazek
Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ale urocza biała piękność. Cudowny prezent, ale pozostałe też nie grzeszą urodą :) Pozdrawiam
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Laurelin Dendrobium nobile Jamamoto wspaniałe i bardzo ciekawe kolorystycznie. Także w nalbliższym czasie wybieram sie na wystawę, a jak tam takie wspaniałości będą, to nie wiem, czy będę umiała się zdecydować.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Laurelin, jest mi bardzo miło ,że mogłam pooglądać Twoje poczynania w próbie ratowania storczyków, jestem bardzo ciekawa co u nich słychać, może jak znajdziesz czas to nam opowiesz co u nich słychać.

Pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”