Moja kolekcja storczyków

Zablokowany
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jagoda witaj! ;:196 Nie ma czym być zawstydzonym :wink: czekam z niecierpliwością na twój wątek na pewno tam zajrzę:wink:

cześć Agnieszka :wit no w końcu udało mi się kupić szklarenkę przy okazji kupna łóżka w ikei :wink: wymknęłam się na ogrodniczy i jak agent CIA dorzuciłam paczkę ze szklarenką do koszyka ;:306
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Więc korzystając z okazji i pozwolenia Natki pokażę jeden widoczek z lata, kiedy cieszyłam się sporą ilością własnych kwitnień. To tylko część kolekcji. Aktualnie kwitnień jest kilka, ale za to cała masa pędów kwiatowych w fazie wzrostu ;)

Obrazek

A jeśli chodzi o akcję ze szklarenką w IKEI również sama taką planuję przy następnej wizycie w sklepie ... :D
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

No i to jest towar godny podziwu. Kiedy zakladasz slep? Będę pierwszą klientem:) akcja ze szklarnią była udana, orient złapany dopiero przy kasie, więc jak widać udany zakup był ;:306
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Piękne, obfite kwiecie ;:138 ;:138
Namawiam do założenia wątku bo jak widać jest co pokazywać :wink: Więc czekam ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Zastanawiałam się wielokrotnie nad założeniem własnego wątku, ale zauważyłam, że większość wątków indywidualnych niestety po jakimś czasie umiera śmiercią naturalną (brak czasu, coraz mniej odwiedzin, spadek zaangażowania twórcy itd), więc wolę się nie podejmować, aby później nie mieć wyrzutów sumienia że mój wątek odszedł w zapomnienie :)

Jeśli chodzi o kwitnienia jak już wielokrotnie pisałam na forum, nie specjalnie zajmuje się moimi phalaenopsisami (bo tylko takie posiadam) i chyba to jest klucz do sukcesu :D
Natomiast szczerze podziwiam osoby próbujące swych sił w odmianach botanicznych, różnych innych "dziwnych" odmianach storczyków, a także osoby prowadzące tzw. "przedszkola" gdzie hodują własne roślinki od małych szczepek. Nerwów bym do tego nie miała :D

Dziękuje za możliwość wklejenia fotki, to pierwszy raz kiedy moje storczyki trafiły w przestrzeń publiczną hahahaha :D
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe nie ma za co ;:196 . Ja również czekam na twój wątek ;:224 Tak jak piszesz o swoich falenopsisach tak samo ja mam z moim przedszkolem. Nic za specjalnie nie robię tylko podlewam i od czasu do czasu nawożę :wink: Może z czasem będziesz i ty miała chęć na jakieś botaniczne odmiany lub inne gatunki niż falenopsis :wink: Twój parapecik przecudny. Receptę masz dobrą, bo po przeprowadzce nie mam zbytnio czasu zajmować się moimi storczykami i czas od czasu tylko zajrzę przy podlaniu i pierwsze efekty już są, bo wiele moich storczyków wypuszcza pędy :wink:
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Jakiś czas temu miałam straszny film na sukulenty i cytrusy. Nakupiłam tego od groma, zastawiłam każdy cm parapetów - z myślą o tym aby rosły na potrzeby przyszłej oranżerii. Zamawiałam przeróżne odmiany jednych i drugich, począwszy od małych sadzonek po wielkie krzaki (których w istocie nie miałam na razie gdzie trzymać :D) Niestety finał tego był tragiczny. Wystarczyło kilka dni wyjazdu (a taki niestety prowadzę tryb życia) aby cała "kolekcja" zaczęła marnieć. Część z przesuszenia nie mogła się odbić. Część specjalnie przelana przed wyjazdem zaczęła gnić. AMBA FATIMA !!!! W pewnym momencie zrobiło się takie zamieszanie z tymi roślinami, zwłaszcza małymi że po prostu przestałam to ogarniać przy natłoku innych własnych spraw i pozostawiłam sobie tylko phalaenpsisy :) Są wdzięczne, urocze, potrafią być cyniczne ;P kiedy nie chcą zakwitnąć prawidłowo pielęgnowane :P

Im mniej przy nich robię tym mniej je po prostu niszczę. Im mniej oczekuję na nowe liście i pędy tym bardziej zachwycają nowe oznaki ich rozrostu :) oczywiście mój wachlarz pielęgnacji sprowadza się do podlewania co ok. 8-10 dni, nawożenia od czasu do czasu i zapewnieniu odpowiedniego nasłonecznienia.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe czyli zapewniasz im wszystko czego potrzebują. Zgodzę się z tobą, że są cyniczne, to trafne określenie, bo teraz jak mam mniej dla nich czasu to widzę, że prawie wszystkie ruszyły nawet jedno z moich liodoro, które nie tak dawno temu skończyło kwitnienie zabiera się z powrotem do roboty. Zauważyłam dzisiaj dwa malutkie nowe pędy ;:138
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Gratuluję pędów ;:333 Liodoro jest piękny, przypomina mi nieco bardziej nasyconą barwami wersję "optimistic fantasy" którego już posiadam :) zresztą ta popularna hybryda nie tylko wygląda na taką cukierkowo-landrynkową, ale też pięknie delikatnie pachnie w słonecznie dni ! ;:167

---------------
A teraz ciekawostka: posiadam już 4 lata storczyka białego nieustająco kwitnącego na biało z typową fioletowa warżką. Popularny kolor. Przez 4 lata jak go mam zawsze miał czysto białe płatki, a jedynie fioletowy środeczek. W tym sezonie zaczęłam po raz pierwszy stosować nawóz "Florovit na kwitnienie" który podobno także ma wpływać na lepsze wybarwienie kwiatów ... i tu szok ... storczyk którego znam od tylu lat nagle zaczął produkować kwiaty zalatujące na mocno różowawy kolor !! Wygląda teraz jakby był uszminkowany, czysto białe płatki są całe pomuskane różem ...
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Super wieści. ;:215 Za pewne dostał tyle nawozu i wyprodukował tyle barwnika, że stąd to muśnięcie. Gratuluje ;:138 i koniecznie mi go pokaż. Wstawiaj fotkę śmiało ze zbliżeniem na kwiatuszka :wink:
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Tak więc prezentuję zdjęcie storczyka, którego od kilku miesięcy zasilam nawozem Florovit "na kwitnienie". Storczyka tego posiadam od około 4 lat, dotychczas jego kwiaty były czysto białe - z jedynie fioletową warżką. Wyglądał dokładnie tak samo jak "zwykły białasek" jakiego prezentujesz na 3 stronie swojego wątku Natko. Aktualnie moje kwitnienie prezentuje się w sposób następujący ...

Obrazek
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Sahe śliczne kwiatki! Gratuluję! Jakby umieścili twoje zdjęcie na butelce nawozu to z pewnością sprzedawał by się jak świeże bułki :wink: aż oczu nie można oderwać od tego zdjęcia.
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Dzięki za komplement ;) na marginesie dodam, że to storczyk za 5 zł, kupiony po przekwitnięciu w kwiaciarni jako niespodzianka. Kwitnie niemalże nieustannie, jednocześnie wypuszcza pędy, liście, keiki, przedłuża pędy itd.

Czekam na kolejne kwitnienia po Florovicie, ciekawi mnie czy odświeżonymi kolorami zaskoczą mnie kolejne phalaenopsisy :D Może ktoś jeszcze tu opisze swoje doświadczenia z wybarwieniem kwiatów po użyciu nawozów ... ?
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”