Moja kolekcja storczyków

Zablokowany
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Witam serdecznie!

Jestem nowa na forum aczkolwiek do tej pory (od 3 lat) samotnie zajmowałam się i cieszyłam moją kolekcją storczyków. Postanowiłam to zmienić i się pochwalić tym co mam (jeśli uda mi się zrobić fajne zdjęcia :D ).

a oto obiecane zdjęcia:

na zdjęciach: phal. biała hybryda, cambria nelly isler, nowy nabytek-cymbidium lowianum, paphiopedilum insigne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Nie wiem czy możesz odbierać już pw... zaryzykuję i napiszę tutaj.
Ja korzystam z photobucket przy wrzucaniu zdjęć. Imageshack jest chyba płatny po 30 dniach okresu próbnego...
Jak załadujesz zdjęcia musisz pobrać odpowiednie linki...

Obrazek

i po prostu wkleić je tutaj :)

tak jest w photobucket.com :wit
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

dalej: małe sadzonki phal. equestris wyciągnięte jakiś czas temu z agaru :D i phal. hybryda (nn):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dwa phalaenopsis'y liodoro jedno po przejściach (wełnowce) wypuszczające nowe pędy kwiatowe (dwa)i drugie kwitnące po raz pierwszy odkąd je mam (po roku) i wypuszcza też drugi pęd kwiatowy ;:138:
Obrazek Obrazek

cd. mała sadzonka wyciągnięta z agaru jakiś czas temu phal. pallens i kwitnący (pachnie! 8-) )- Phal. princess kaiulanii Miki :D (tablica lepowa wetknięta prewencyjnie gdyż te storczyki lubią mieć naprawdę mokro):
Obrazek Obrazek

dziękuje bardzo za pomoc! ;:138 dopiero poznaje możliwości tego forum. Jakoś idzie ładowanie zdjęć powoli...:P
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Phalaenopsis miniaturki jedna kwitnąca druga jeszcze niekwitnąca (miała żółte kwiatki z różowymi prążkami):
Obrazek Obrazek
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Masz piękne rośliny, ale tej PK 'Miki' chyba czas zmienić mech na świeży :wink:
Fajne maluszki wyciągnięte z agaru ;:167

Ładowanie może idzie długo, bo zdjęcia są duże :wink: Warto je poobracać, bo trochę cieżko się ogląda :)
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Na zdjęciach: zdechlaczek moja porażka phal. violacea X malaysia zakwitł w tamtym roku i z tej euforii niestety przenawoziłam ją ale ma oznaki życia są 2 korzonki wychodzi nowy listek, więc w przyszłym roku może zakwitnie-pachnie przepięknie (ten storczyk botaniczny jest b. b. wrażliwy na przenawożenie), tylna bulwa promeanea limelight X xanthina, którą próbuje ukorzenić (pod plastikowym kapturkiem, posadzona w sphagnum) i sama promeanea limelight X xanthina(nowy nabytek):
Obrazek Obrazek Obrazek

-- 18 lip 2014, o 23:47 --
Callanthe pisze:Masz piękne rośliny, ale tej PK 'Miki' chyba czas zmienić mech na świeży :wink:
Fajne maluszki wyciągnięte z agaru ;:167

Ładowanie może idzie długo, bo zdjęcia są duże :wink: Warto je poobracać, bo trochę cieżko się ogląda :)
Sphagnum u PK Miki było wymieniane zaraz po zakupie tzn w lutym tego roku. Ma dosyć sporo słońca i glony porosły osłonkę- sphagnum nie jest zbite i nie ma brzydkiego zapachu. Nie mam pomysłu jak się pozbyć glonów tak, żeby mój kwiatek nadal kwitł. Pachnie cudownie b. intensywnie polecam! Może masz jakiś sprawdzony sposób na glony (oprócz wymiany podłoża)?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

tzn nie osłonkę tylko doniczkę:)

callanthe dodając do sphagnum dodatków rozluźniasz podłoże ;:138 więcej powietrza=szybszy wzrost :wink:
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Phal. hybryda biała kwitnienie 2013 aż 4 pędy miała! Strasznie się wysiliła, a później przez atak przędziorków z którymi walczyłam naturalnymi metodami (i się udało ;:138 ) musiałam jej 2 pędy obciąć, bo uschły. Biedak miał dużo szczęścia. Obrazek

-- 19 lip 2014, o 12:55 --

A to Phal violacea var malaysia kwitnienie z 2013 (wiosna-lato), obecnie niestety zdechlak ale jak kwitł pachniał cudownie. :lol: Obrazek
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Ładna kolekcja, niezłe nabytki. :wit
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Dziękuje wam bardzo za słowa uznania :oops: , to naprawdę b. skromna kolekcja i staram się przynajmniej na razie nic już nie kupować(trudno się powstrzymać,bo ostatnio promenaea została kupiona jako sadzonka wraz z cymbidium lowianum :) ), bo będę się przeprowadzać i aż się boje pomyśleć co będzie przy tej przeprowadzce albo po grrr.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Najnowszy zakup z dziś tylko 9.99zł ;:163. Jeden kupiony w obi drugi w tesco. Wiem wiem nie ucinamy pędów falenopsisom ale stwierdziłam, że one są biedne i że i tak przekwitają (ten w ciapki prawie nie miał korzeni) więc postawiłam na chwilę obecną na samą roślinę, żeby szła w korzenie. Podłoże wymienione na keramzyt (chcę sprawdzić uprawę semi-hydro). Drugi o kolorze papieskim miał biedne kwiaty ale za to system korzeniowy piękny. Pędów z kwiatami nie wyrzucałam dobrze się komponują w wazonie z białą hortensją:) Jak tylko dojdą do siebie i wypuszczą nowe pędy kwiatowe to wstawię zdjęcia.
A tymczasem mój zakup: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 20 lip 2014, o 18:21 --

a tym ostatnim zdjęciu widać tego storczyka, który miał kwiaty w ciapki. Kwiaty były ładne ale system korzeniowy marny. Dlatego z dwóch stron wsparty jest podpórkami szczepionymi ze sobą na górze spinką. Taki mały trick by roślina się nie ruszała :wink:
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

Masz jeszcze bez czy mnie wzrok myli ;:202 Uważaj bo w bzie jest dużo kleszczy ;:185 ;:185
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Moja kolekcja storczyków

Post »

To nie bez tylko kwiatki białej hortensji :D . Zakupiłam tylko dwa storczyki. Ucięłam im pędy kwiatowe przy zmianie doniczek na nowe takiego samego rozmiaru i zmianie podłoża na keramzyt. Pędy kwiatowe wstawiłam do wazonu :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”