Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Storczyki na poddaszu

Post »

Witam wszystkich storczykomaniakow:) Moja przygoda ze storczykami zaczela sie w czerwcu zeszlego roku kiedy kupilam sobie mojego pierwszego ciemnorozowego storczyka. Kwitl mi pieknie przez 3 miesiace. Potem jak to zwykle u poczatkujacych storczykarzy bywa popelnilam kilka bledow i o malo nie wyslalam go na tamten swiat. Ale z wasza pomoca odzyl biedaczek i nie dosc ze przedluza 2 pedziki teraz na ktorych pojawily sie juz pierwsze malutkie paczki to jeszcze uraczyl mnie basalkiem. Zdjecie tego wariata dodam pozniej... A poniewaz musialam na to czekac dluuuugie miesiace postanowilam sie pocieszyc trzema kolejnymi strorczykami , ktore przedstawiam Wam ponizej. Kolekcja moze nie jest okazala i duza ale na pewno na tych egzemplarzach nie poprzestane :)

Ponizej pierwszy ktory kupilam juz jakies 2 miesiace temu. Nadal przedluza pedzik i pojawiaja sie nowe paczki.. Niestety nie wiem za bardzo jak go wyprostowac. Nie sadzilam ze bedzie ciagle sie rozrastal i szural po parapecie:)

Obrazek Obrazek

Kolejny to ponoc Mahattan. Tak ma przynajmniej napisane na etykiecie

ObrazekObrazek

I trzeci moj laciatek. Chetni sie dowiem jaka nosi nazwe jeśli ktos z Was wie:

ObrazekObrazek

Za jakis czas obfotografuje mojego pierworodnego..
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witaj Olcia!
Wiosną, kiedy większość storczyków budzi się z zimowego snu, budzą się też ich opiekunowie, zakładając wątki na forach. Mnie osobiście bardzo ten fakt cieszy, bo wraz z nowymi użytkownikami forum pojawia się kolejna możliwość podziwiania kolekcji ;:215 Sama też założyłam wątek wiosną ;:306
olcia84 pisze:Kolekcja moze nie jest okazala i duza ale na pewno na tych egzemplarzach nie poprzestane :)
Tego możesz być więcej niż pewna. Jeśli masz sporo miejsca i czasu, a finanse nie ograniczają, to nie widzę przeszkód by kolekcja się rozrastała. Ponadto producenci wykorzystują naszego fioła, produkując coraz to nowe, interesujące "wzornictwo" hybryd, a dochodzi też mnogość storczyków botanicznych. I jak tu się potem oprzeć?

Manhatana zazdroszczę, mój niestety po miesiącu od zakupu odszedł (chyba w kwiaciarni nieźle go wychłodzono). Jeśli go spotkam, zapewne nie ominę...

Wyprostowanie białaska raczej byłoby ryzykowne, proponuję podłożyć stabilną podstawkę pod osłonkę, lub pomyśleć o koszyczku i podwieszeniu roślinki. Mam też takiego, chętnie kwitnie i tak jak piszesz, chętnie przedłuża pędy. Teraz jak już wiesz jak ten egzemplarz się zachowuje, od razu będziesz pewnie podpinać nowe pędy, prawda?

Olcia, życzę wielu przyjaciół na forum i wielu pięknych kwitnień Twoich podopiecznych.
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witam :wit
Skromna ale zarazem bogata kolekcja ;:3
Jak już dołączyłaś do nas to na pewno będzie ścisk na parapetach i nie tylko ;:306 nie ma mowy żeby było inaczej :;230
Wszystkie są urocze ;:167
Nie kuszę ;:204 ale z niecierpliwością czekam na nowe nabytki ;:108
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Witaj! Też dopiero założyłam wątek :uszy Miałam wcześniej takiego biało-różowego, jak Twój, ale stał się ślicznym prezentem dla przyszłej teściowej, jak go zobaczę znowu, zdam raport, jak u niej rośnie :wink: Gratuluję ślicznych storczyków!
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Piękna kolekcja, a także zdjęcia.
Będę śledził Twój temat :)
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Piękny początek Twojego wątku!! :D Za sprawą forum na pewno przybędzie Ci sporo nowych okazów na parapecie :D Czekam na zdjęcia pierworodnego ;:65
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Pierwszy jest bardzo fajny i super wyglądają te pędy ;:215 Bardzo ładnie zapowiadająca sie kolekcja czekam na następne okazy bo na pewno będą ;:108
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

a oto mój pierworodny i kilka zbliżeń na basalka. Jak widać ostatnio baaardzo podrósł. Jego 1 liść już prawie jest tak duży jak polowa pozostałych :)) Będzie kwitł na ciemno różowo. Chciałabym podziękować przy okazji wszystkim którzy pomogli mi w doprowadzeniu go do takiego stanu w jakim jest dziś. Bo jak już wspomniałam wcześniej - prawie wysłałam go na tamten świat. To będzie moje pierwsze własne kwitnienie. Pączki są już spore

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Noi to było do przewidzenia... Pod moim dachem zamieszkały kolejne 4 egzemplarze. Od razu dodam ze wiem tylko ze to phalaenopsisy. Nie znam nazw poszczególnych z nich. Po prostu kupuje to co mi się podoba. Ale jeśli ktoś zna nazwy moich cudaków to bardzo proszę o oświecenie mnie..

Pierwszy pomarańczowo, biało, żółto różowy :) Cudo :)

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Kolejny to białasek z żółtą warżką. Ma bardzo duże kwiaty i zapowiada się piękne kwitnienie. 2-pędowy.
ObrazekObrazek

3ci i jeden z moich ulubionych jest jasno różowy/jasno fioletowy. Nigdy wcześniej nie spotkałam takiego z białą warżką. Uznałam że muszę go mieć:)


ObrazekObrazek Obrazek


I ostatnie moje znalezisko. Jakaż była moja radość gdy zobaczyłam dwie rośliny w 1 doniczce :):):)Zapłaciłam za 1 pędowego :D Uznałam że nie mogę przepuścić takiej okazji. Poza tym kolorki ma bardzo delikatne...


Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek




Każdy pozostawiony ślad w moim wątku sprawi mi ogromną radość.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Olcia, ale poszalałaś zakupowo. Piękne okazy ;:108 Pomarańczowy i różowy z białą warżką prześliczne, ten różowy właśnie marzy mi się od dawna, a pomarańczowego też brałabym bez zastanowienia. Klasyczny biały zawsze budzi respekt. Tęcza na płatkach ostatniego wprawiła mnie również w zachwyt.
Podsumowując - dokonałaś dobrego wyboru ;:63 ;:63 ;:63 Robi się bardzo kolorowo w Twoim wątku.

PS.Olu, zajrzyj jeszcze do wątku o keiki, coś tam jeszcze podpowiedziałam.
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Ależ pomarańczek cudny! Ja po przeprowadzce do mojego miasteczka już tak nie poszaleję z wyborem sterczyków, bo porządnych ogrodniczych brak, a i marketu z działem ogr. nie uświadczysz ;:145
Dlatego zazdraszczam strasznie i będę choć cudeńka podglądać u Ciebie :) Pozdrawiam!
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

olcia84 pisze: ObrazekObrazek Obrazek
Ten nazywa się Phal. Hilo Lip lub Phal. Malibu Madonna :D Gratuluję :wink:
Śliczne nowości ;:63 Wpadłaś po uszy :;230
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Dziękuję Callante!!!!!!!!!!!
tak coś czułam że udało mi się upolować jakiegoś konkreta! :D Już lecę obkleić go odpowiednią etykietą. Widzę że wykluwa mu się nowe rozgałęzienie z dotychczasowego pędzika wiec nie mogę się doczekać wysypu różowości :)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poczatki mojej skromnej kolekcji

Post »

Fantastyczny jest ten z białą warżką, gdzie udało Ci się go upolować?! ;:oj
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”