Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lexie30
100p
100p
Posty: 108
Od: 1 lut 2015, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Zachwycam się katlejką ;:oj ;:167 nie mam takiego w swoich zbiorach i zapragnęłam całym sercem :D
A na tego białego i żółtego nie mogę się napatrzeć :D
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Przepiękna kaskada kwiatów u Sogo Yukidiana! ;:oj ;:oj żółty NN jest śliczny ;:167
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

a co my tu mamy? ;:oj

Obrazek

Monte Elegante sie pośpieszyła ;:138 ;:138 ;:138

W tym roku 7 kwiatów. Nie mogę się doczekać. Niestety w przyszły weekend wyjeżdzam na 2 tygodnie.. Mam nadzieję że zdążę zobaczyć kwiaty.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Monte Elegante - czekam. Na foto. Mam nadzieję jak Ty że je zobaczę- 7 pąków - super ;:138
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Ledwo zdążyłam ją sfotografować. Wielka szkoda że przez większość jej kwitnienia byłam poza domem. Ale zapach który rozsiewa w sypialni to rekompensuje :)

Obrazek
ObrazekObrazek

Biała dama znowu będzie kwitła niedługo. Poza tym u mnie okres puszczania pędów. Niedługo będzie zagadka ;:oj ;:oj

Wiem że może dziwne pytanie zadam teraz.. ale jak zniechęcić phalaenopsis do kwitnienia? :roll: :roll: :roll: Mój Manhattan ciągle kwitnie. Na okrągło od 3 lat. Opitoliłam mu wszystkie pędy mając nadzieje na to że pójdzie w korzenie wreszcie. To puścił dwa kolejne pędy ;:14 ;:14 Trochę się już zaczynam martwić bo stan jego korzeni jest po prostu zatrważający. Nie mam go przez to jak przesadzić. Boję się że mi padnie niedługo. Wiem że mogę te pędy znowu obciąć, tyle że to nie sprawi że zacznie iść w korzenie.. chyba?
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Rozumiem że to Monte Elegante prezentujesz. Piękne ubarwienie kwiatów i jeszcze pachnie- cudo.

Odnośnie zniechęcenia Manhattana to ciężka sprawa. Może zacznij go karmić nawozem Peters Prof. Plant Starter. Ma dużo fosfor wg producenta stymuluje ukorzenianie się roślin jak i wspomaga kwitnienie. Może pomoże. Ja go stosowałam dolistnie w reanimacji storczyków. Korzenie ładne się pojawiły. Czy za jego zasługą to nie wiem...
Może zmienić podłoże, może to go zastymuluje?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Zazwyczaj ludzie boją sie przesadzać kwitnące storczyki bo..... mogą zgubić kwiaty, ale skoro Tobie nie zależy na kwiatach to jak najbardziej możesz go przesadzić.
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Sam przesadzałem kwitnącego Phalaenopsisa oraz kwitnące Dendrobium i nic się nie stało. Żaden kwiatek z rośliny nie spadł :wink:
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

o kwiaty się zupełnie nie boję. Chętnie za nimi zatęsknię.. Bardziej chodzi mi tu o tak jakby te 3 cykle wzrostu rośliny.. Kwiaty - Korzenie - Liście.. Mój Manhattan pomija całkowicie cykl nr 2 ;:223 Zaraz po przekwitnięciu , puszcza liść, po liściu pęd a korzenie mu nie rosną wcale. Stosuję Peters Professional Grow Mix i reszta moich falków puszcza korzenie jak porąbana. Boję się że jak go przesadzę do nowego podłoża to się nie przyjmie po prostu bo nic nie będzie puszczać.. Zrobię chyba tak jak mówicie.. Trzeba go przesadzić do nowego podłoża. Mam nadzieję że dotrwa do wiosny
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Musisz chyba faktycznie przesadzić. Jak w Twojej opinii kiepska przyszłość go czeka to nic nie ryzykujesz a możesz dużo zyskać. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Żółty phalaenopsis skromnie, ale kolor rekompensuje. Te woskowe tak lubią przedłużać pęd i kwitnąć po 2-4 kwiatki. Przynajmniej moje tak miały. Katleje ;:167
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

*Kasia , zabkamarta, RichardK, kasia74 - dziekuje za odwiedziny.

A teraz zapowiedziana zagadka. Co ma nakrapiane liście i będzie u mnie kwitło po raz pierwszy ? :) SO EXCITED !!! :tan :tan :tan

Obrazek Obrazek

i jeszcze ciekawostka odnośnie Liodoro. Po powrocie z wakacji zauważyłam coś takiego.. Początkowo byłam przekonana że to nowy pęd, ale teraz wygląda mi to na basal keiki :shock: Co jest dość dziwne bo nie przypominam sobie żeby ta roślina przechodziła jakieś stresy.. Odkąd jest u mnie to żyje sobie bardzo dobrze.. Widocznie taka jego natura.. Chętnie poznam wasze doświadczenia z tym egzemplarzem.

Obrazek
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olu, mój Liodoro ma to samo - będą maluszki ;:138

Czyżby PHILADELPHIA? - ma podobne liście- kiedyś taką miałam.
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”