Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
aknit13
 Tytuł: Re: Storczyki na poddaszu
PostNapisane: 14 gru 2016, o 05:47 
50p
50p

---
Kolekcja cudowna. Okna dachowe coś idealnego dla storczyków. Aż mi się zachciało takiej różnorodności ale jak na razie poprzestałam na 8 phalenopsisach i 2 cambriach. :D powiem szczerze że zazdroszczę podejścia do tematu. Ja nie mogłabym się przełamać do pozbycia się moich storczyków. Ogólnie bardzo przywiązuję się do moich kwiatów (a mam ich około 60 chociaż dawno nie aktualizowałam ich liczby a po szaleństwie zakupów na działach ogrodniczych może być więcej) :wink: No cóż taki nałóg... A szczególną słabość mam do słabeuszy, które mają trafić do kosza (na 10 storczyków, które posiadam 4 zostały uratowane przed wyrzuceniem i u mnie odżyły) o innych gatunkach nie wspomnę.
Podsumowując przepiękna kolekcja. A co do Manchattana widziałam to cudo na dziale ogrodniczym w Delikatesach Centrum za 23 złote i nie kupiłam a był identyczny jak Twój. Do teraz żałuję że przepuściłam taką okazję. :( w dodatku była to trzypędówka

Zobacz profil Wyślij e-mail      

olcia84
PostNapisane: 1 sty 2017, o 19:55 
100p
100p

1 szt.
Póki co u mnie większość phalaenopsisów kwitnie lub puszcza pędy.. Nie wiem jak u Was ale zimowe kwitnienia są u mnie zawsze mniejsze niż te letnie. Ale mimo to zaczynam zauważać że kwiatów jest więcej niż w zeszłą zimę.. Teraz kwitną mi tylko hybrydy. Liodoro dopiero co puścił pęd więc na kwiaty trochę poczekam.. Ale szału się nie spodziewam raczej bo z przedłużenia. Dostałam od męża wymarzoną Stuartianę. Kupiona niekwitnąca więc zobaczymy jak się przyjmie... Tak jak wspomniałam we wcześniejszych postach pozbyłam się oncidiów. Trochę było ciężko ale jestem zadowolona.. Ponownie moje hobby jest przyjemnością a nie ciągłą walką.. Będę się też pozbywać niektórych phalaenopsisów ale nie mogę się zdecydować których. Te które najbardziej mi się podobają nie kwitną zbyt obficie a te które chętnie kwitną są takie raczej zwyczajne i trochę mi się już opatrzyły.. A chcę się pozbyć kilku żeby zostawić te które mnie najbardziej cieszą i zrobić trochę miejsca dla kilku botaników lub hybryd pierwszorzędowych które mam na oku.. A póki co:

Białasek a'la Sogo Yukidian jak zawsze cieszy oko. Uwielbiam jego długie wąsy :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Malibu Madonna

Kocham go i nienawidzę ;) 2 lata się aklimatyzował w moim domu. Chciałam go sprzedać bo już doprowadzał mnie tym do szału. Pięknie puszczał za to korzenie w nowym podłożu i tylko dlatego go zostawiłam. Poza tym strasznie mi się podobał. Noi zakwitł wreszcie i znowu się wkurzyłam bo puścił tylko 5 kwiatów które zrzucił po 3 tygodniach.. Myślę sobie : " To na to czekałam 2 lata???!!!!". Dałam już nawet ogłoszenie że go sprzedam i jak na zawołanie zaczął wtedy puszczać pąki z tego samego pędu. Ma teraz 10 kwiatów. Może się jednak zaprzyjaźnimy ? ;:224 ;:224

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ta mała dama świetnie się zapowiadała. Ma w sobie coś z equestrisa. Początkowo mało mi się podobała. Ale eksperymentuję z nią jeśli chodzi o podłoże. Posadziłam ją w seramisie i chyba jej dobrze. Rozgałęziła się z każdego oczka. Ale jakąś połowę pąków zasuszyła ;:145 Ale 20 kwiatów to chyba też nieźle..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zeszłoroczny prezent od męża chętnie kwitnie chociaż niezbyt obficie. Ale jest u mnie dopiero rok a kwitnie 3 raz więc dam mu jeszcze szanse..

Obrazek
Obrazek

Tylko tyle zdążyłam dziś sfotografować ale niedługo wrzucę resztę

Beata1990
PostNapisane: 2 sty 2017, o 18:12 
50p
50p

---
Pięknie musi być na tych Twoich parapetach ;:63 U mnie pędziki cały czas idą w górę i chwilowo kwitnie tylko jeden falek. Czekam jeszcze na kwitnienie howeary bo ona też dwa pędy puszcza. Zyguś też zaczął puszczać nowy przyrost, a to oznacza, że wkrótce powinnam spodziewać się pędu. Obawiam się tylko, że wszystkie moje kwitnienia zejdą się w parze z przeprowadzką i pewnie się nimi za długo nie pocieszę, bo przemarzną i raczej szybko i łatwo się pewnie nie zaklimatyzują w nowym miejscu ;:145

olcia84
PostNapisane: 5 sty 2017, o 21:01 
100p
100p

1 szt.
Jak co roku obficie zakwitło mi Dendrobium Phalaenopsis. 4 pędy . W sumie 30 kwiatów ;:215 ;:215 ;:215

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Noi często kwitnąca Kleopatra. Szczerze mówiąc trochę jestem zawiedziona.. Czy Wasze Kleopatry też nie chcą obficie kwitnąć? :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Beata1990
PostNapisane: 6 sty 2017, o 10:31 
50p
50p

---
Piękny kolor ma Twoje Dendrobium! A co do Kleopatry to jest śliczna, może tylko 5 kwiatów ze względu na brak słoneczka?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 145 ]  Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości