zielone parapety :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

zielone parapety :)

Post »

Witam serdecznie :wit
Długo się zastanawiałam czy pokazywać swoje paskudy, oglądając galerie na tym forum z pięknymi kwitnącymi i zdrowymi storczykami, troszkę mi głupio że moje są takie skromne :oops:
Trzy lata temu dostałam pierwszego storczyka potem następnego, potem sama sobie kupiłam bo miał ładne kwiaty, ale dopiero jak przestały kwitnąć i zaczęły przewracać się w doniczkach postanowiłam dowiedzieć się o nich czegoś więcej i znalazłam to forum w którym dowiedziałam się od Was naprawdę ciekawych rzeczy i tak zaczęło się moje storczykowe szaleństwo :twisted:
Prawie wszystkie storczyki które pokażę kwitną u mnie raz w roku i utrzymują się kwitnące 3-6 miesięcy, niektóre mam od niedawna, a jeden uparciuch już 4 lata tylko w liście rośnie, ale to wszystko opiszę przy zdjęciach :wink:
Mój pierwszy storczyk, półtora roku temu reanimowany, przekwitł w grudniu zeszłego roku:
Obrazek
Te były kupione trzy lata temu, kwitną raz w roku i utrzymują pełne pędy kwiatowe 3-4 miesiące:
Obrazek
Obrazek
oncidium:
Obrazek
Obrazek
ten również dawno kupiony i jak mu przemarzły kwiaty i opadły tak do tej pory już nie zakwitł:
cymbidium:
Obrazek
Kupione dwa lata temu również już kwitły teraz odpoczywają:
Obrazek
Obrazek
dendrobium phalaenopsis:
Obrazek
d.phal. cały czas puszcza keiki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cambria:
Obrazek
Obrazek
Z zeszłego roku:
cambria:
Obrazek
dendrobium nobile:
Obrazek
Obrazek
king arthur, gdy go kupiłam miał 2 listki teraz rośnie nowa rozeta:
Obrazek
Obrazek
Kupione w tym roku:
coś mu nie podpasiła zmiana miejsca i pogubił pączki, albo go przewiało przy wnoszeniu do domu:
Obrazek
miltonia, miała problem z pleśniejącym podłożem:
Obrazek
mini mini (nie pamiętam nazw :oops: )
Obrazek
Obrazek
cambria:
Obrazek
Ostatni, którego dostałam (był już zaniedbany) i jest z nim coraz gorzej, pomimo tego że puścił kilka nowych korzonków z dnia na dzień traci liście, nie potrafię się nim zająć :cry:
Dracula gigas "zimnokrwista":
Obrazek

Czekam na Wasze opinie i porady :wink:

Pozdrawiam cieplutko :wink:
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: zielone parapety :)

Post »

Witam imienniczkę :wit
Ależ masz tego storczykowego towarzystwa! ;:oj Ja mam 7 szt, które owszem kwitną, ale mało obficie- mają po 2-3 kwiatki. Ale co się dziwić, skoro są świeżo po przeprowadzce [2,5h w ogrzewanym aucie, potem spacer po mrozie i nowy parapet].
Jaką technikę podlewania stosujesz? Moczysz, przelewasz, zraszasz? Bo różne szkoły słyszałam... A nawóz jaki polecasz?
Pozdrawiam!
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: zielone parapety :)

Post »

Witam witam :wit
Jak się cieszę że ktoś tutaj zajrzał ;:138

Spagusia to chyba ten typ co nie lubi zmian ;:131
Najważniejsze że przeżyły i kwitną :D

Podlewam wszystkie poprzez namaczanie, wlewam na podłoże aż osłonka się zapełni i tak zostawiam naokoło 40 min, wody nalewam do krawędzi doniczki w której jest posadzony storczyk. A draculę stawiam w wodzie około (2cm) i tak sobie naciąga.
Kwitnące dostają nawóz substral orchideen , nie kwitnące target płynny nawóz do orchidei; chorujące, przesadzone i odpoczywające traktuję tylko mgiełką po korzeniach zewnętrznych biopon spray bez innych nawozów.
Tak robię kiedy już od wiosny zaczynam nawożenie: 1 moczenie+nawóz, 2 moczenie + nawóz + mycie liści (wiadomo kurzą się), 3 moczenie +nawóz, 4 wyciągam z osłonek wstawiam do wanny zatykam korkiem i prysznicuję aż dojdzie woda do krawędzi doniczek i zostawiam na 40 min i te co czwarte moczenie z prysznicem jest bez nawozu.
Falki i inne sałaty przez zimę nie nawożę, no chyba że kwitnie to wtedy dostają nawóz co tydzień i co czwarte moczenie sama woda. Storczyki w korze namaczam co 10 dni, te w sphagnum również co 10 dni ale jeżeli widzę że za bardzo wyschły podlewam niewielką ilością wody.
Do podlewania używam deszczówki przez cały rok, dwa dni przed podlaniem nalewam sobie do baniek i zanoszę do kotłowni, jedynie przy prysznicu jest woda z kranu. Chociaż zdarza mi się zapomnieć o banieczkach i nabieram z kranu :oops: .
Przesadzam na wiosnę lub na jesień tylko te potrzebujące i nie mieszczące się, przeważnie są to egzemplarze po reanimacji wyłażące już z kubeczków. Zmieniam podłoże również tym nowo zakupionym z ciekawości co się kryje w środku :twisted: pod warunkiem że nie kwitną.

Może wystarczy żeby nie przynudzać ;:224

Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do komentowania moich paskud i porad :wit
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: zielone parapety :)

Post »

Ja swoje też namakam, tak jak Ty, a odżywiam nawozem z Planty co 2 podlanie. Moje sterczyki muszą być hardcorami ;:172 - poza przeprowadzką, mój M je parę razy katapultował z parapetu, bo ma długie łapki i zahaczył ;:224
Jeden bidok przeżył też saunę - był naszym prezentem ślubnym, świadkowie zapomnieli wyjąć go z auta i tak sobie tam siedział w zamknięciu 2 dni, w pięknym 30 stopniowym lipcowym upale ;:223 Ale podratowałam gościa mikoryzą i teraz mi puszcza 2 pędy kwiatowe ;:138

Cambrii zazdroszę, bo pięknie pachną!
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: zielone parapety :)

Post »

Już go sobie wyobrażam po tej saunie ;:213

U mnie kocisko broi ;:219, jak nie popcha bo musi się wyłożyć na parapecie to podgryzie tu i tam. Gorzej się dzieje jak owad wpadnie ;:214
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Skrzacik3
100p
100p
Posty: 154
Od: 7 mar 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: zielone parapety :)

Post »

Jeeej, dużo tego masz! I faktycznie zielono :D
Żółty mi się podoba ostatnio. Chciałam dzisiaj kupić w podobnej kolorystyce, ale nie udało mi się. Wchodzę do Ciebie i jak na przekór - żółtego widzę! :D

'Banieczki' zanosisz do kotłowni - na przechowywanie ich, czy tam masz storczyki? :D
Pytam, bo w mojej kotłowni -na podłodze strasznie jest zimno. Przez co woda jest lodowata. A deszczu mało, więc o deszczówce nie ma mowy.
Parapetów musisz mieć dużo by i kotek się w nich mieścił :D
Pozdrawiam serdecznie
Skrzacik3 - storczyki
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: zielone parapety :)

Post »

Cześć. :wit
Mam to samo ze swoimi kotkami. :wink: Choć tu moja M. najbardziej broi. Dzisiaj pozbyła się młodego pędu kwiatowego. :?
Także i mi podoba się Twój żółty. Ma naprawdę śliczny kolorek, różowemu też nic nie brakuje. :wink:
Uzbierałaś nie złą ilość roślinek. Więc koleją rzeczy, czekam aż Ci zakwitną i wstawisz ich zdjęcia. :D
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: zielone parapety :)

Post »

Dziękuję za odwiedziny :wit

Mam 6 parapetów i ciągle miejsca opór ;:306

Skrzacik3, bańki trzymam w kotłowni bo mam na prawdę tam ciepło, w sumie temp jak w mieszkaniu.
Żółty jest super i podoba mi się najbardziej chociaż wszystkie uwielbiam ;:167

Emila707 mówisz i masz:
Obrazek
Obrazek
przepraszam za złą jakość zdjęć :oops:
Jak rozwinie się więcej postaram się zrobić lepsze foto. Kwiatki są drobne, może dlatego że ma dwa pędy a jeden nawet podwójny :tan
Pierwszy raz testuję drabinki i już wypadek :? troszkę uszkodziłam mały pęd ten podwójny ;:145 może nic mu nie będzie ;:218
W zeszłym roku również zakwitł na wiosnę ale miał jeden pęd i po 3 miesiącach zaczął oblatywać, zobaczymy jak będzie tym razem ;:224

Pozdrawiam
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: zielone parapety :)

Post »

Hej Aga_orchid :wit Wpadam z rewizytą ;:204
Fajny ten pomysł z drabinką! No tego na forum jeszcze nie było ;:333 Może się sprawdzić przy większych okazach, bo wydaje się stabilne :wink:
A co do storczyków... no ten żółty, zacny ;:209
Mam nadzieję, że dołączysz do KlubuMiłośnikówŻółtków i jeszcze jakimś nas uraczysz :wink:
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: zielone parapety :)

Post »

I ja się witam ;:7
Żółty rzeczywiście fajny, ale ja mam już inną gwiazdę tego wątku :D co cudny nochal ma ;:167
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: zielone parapety :)

Post »

Piękne cambrie.
Witam, na forum, gwarantuję że w ciągu roku Twoja kolekcja zwiększy się kilkukrotnie;)
Awatar użytkownika
luna1202
100p
100p
Posty: 102
Od: 21 mar 2014, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z okolic Krakowa

Re: zielone parapety :)

Post »

Witaj!
O jakich paskudach Ty mówisz?? Masz piękne, zdrowe storczyki tylko pozazdrościć! Ja swoimi zaczęłam się zajmować od niedawna w związku z czym mam tylko dwa ładne okazy - jeden zeszłoroczny, który właśnie wypuszcza pęd i drugi tegoroczny, który pięknie kwitnie od marca (albo i wcześniej, ale w marcu był kupiony już z kwiatami). Trzy inne próbuję reanimować. Podzielam zdanie innych, żółty jest faktycznie cudny, ale ten fioletowy z taką ilością pąków też super ;:108
Pozdrawiam :wit
Anna
Mój wątek --> U Ani
Awatar użytkownika
Aga_orchid
100p
100p
Posty: 122
Od: 1 kwie 2014, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: zielone parapety :)

Post »

Dziękuję za miłe słowa ;:196

Oj zacny żółtek cieszy mnie niesamowicie pewnie dlatego że jest rodzynkiem w mojej kolekcji :D myślę że długo nie będzie sam ;:173
Drabinki stabilne, bałam się troszkę że drabinka+rozwinięty pęd przeważy doniczkę ale jest spoko ;:7
A nowy nabytek w.w zgubił pąki ale nie poddaje się :twisted: z każdego badylka coś jeszcze się kluje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dostojnik również nie próżnuje:
Obrazek

ŻYCZĘ WAM KOCHANI WESOŁYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT !!! :wink:
Pozdrawiam Aga :)
Moje storczyki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=75178" onclick="window.open(this.href);return false;
kupię, sprzedam, zamienię: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=76040" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”