Elfickie storczyki :)

Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Dziękuję Marto :)
Miałam mały problem z moim nowym nabytkiem. O ile nie przejmuję się już czarnymi kropkami na liściach, zaczęło mi coś wyłazić z ziemi i się przeraziłam, gdyż robactwa nienawidzę i brzydzę się go strasznie :? Jako, że u mnie czarna dziura w kwestii finansowej, wczoraj się zawzięłam i postanowiłam zrobić z tym porządek. Wysypałam całą ziemię do miski, umyłam korzonki roślince, a podłoże zalałam wrzątkiem... Nie wiem czy to humanitarne albo skuteczne, jednak całe robactwo na pewno się spiekło ;:223 Poprzebierałam podłoże osobiście i pojedynczo i mam nadzieję, że wszystko wytępiłam. Środki nie za ciekawe, ale mam nadzieje skuteczne :oops: Zobaczę co będzie dalej...
Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny :wit
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Hmm, mam nadzieję, że po tej operacji będzie ok, bo sabotek jest prześliczny... Zainspirowana Twoim nowym nabytkiem i sabotkami innej forumowej koleżanki, sama zamówiłam sobie dwa sabotki ;:138 W ten sposób rozpocznie się moja przygoda z tymi storczykami :D Mam nadzieję, że się uda i ich nie uśmiercę. Daj znać, jak się trzyma Twój paphio. i jak o niego dbasz :)
Aha, wypatrzyłam, że na doniczce sprezentowanego falka (nr 3) jest nazwa Phal. Pink Poten... Twój jest moim zdaniem identyczny :)
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Aj.. słyszałam że są łatwiejsze w utrzymaniu, od niektórych storczyków. :wink:
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Hej hej Elfica :wit
No kolejna okazała kolekcja na forum się szykuje ;:224
Ten okaz z castoramy ;:63 I fajnie że puszcza świeże pędy ;:333
I jeszcze wisienka na torcie - sabotek ;:333

Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Bardzo ładny i udany zakup ten sabotek gratuluje ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Marta25 sabotek jak na moje oko trzyma się nieźle, na końcach korzonków coś rośnie, jeszcze jestem mało doświadczona ale mam nadzieje, że to ich przedłużenie ;) Podłoże póki co wygląda ładnie i ogólnie nie chce chwalić ale chyba mu nie szkodzę. W mieszkaniu mam ok 21-24 stopnie więc myślę, że temp. ma dobrą. Stoi na komodzie koło wschodniego okna więc i światło ma rozproszone. Wilgotność na poziomie 60-64% więc tez myślę nie najgorzej ;) I w szklanej osłonce mam wodę nalaną- sabotek stoi na kapslach ;) Będę obserwować ten boczny listek, jak się rozwija, może to mi da jako taki wgląd do "jego uczuć" :D Jeżeli chodzi o ten "Phal. Pink Poten" to zaczyna pomalutku zrzucać stare dolne kwiatuszki, a otwierają się nowe górne pączusie :heja

Obrazek

Widoczna jest różnica w kolorze starego, a nowego kwiatuszka :)

Emila707 mam taką nadzieję, bo te robaki w podłożu mnie na razie wykończyły ;:185
furious witam i dziękuje za miłe słowa :) "Castoramowy olbrzym" ma już pęd ok 12cm, mam nadzieję, że stare kwiaty dotrzymają do czasu otwarcia nowych- ależ byłby to widok ;:167
Karnova Dziękuję :)

Otworzył się (pytanie: czy może to być storczyk woskowy? Bo o takowych ostatnio czytałam cosik) mój maluszek, a raczej kolejne pączusie :) Jeden jest jakiś przebarwiony

Obrazek

Mój biało- różowy phalaenopsis, po otrzymaniu dawki nawozu również zaczął otwierać pączki :)

Zdjęcie z wczoraj (sobota)
Obrazek

Zdjęcie z dzisiaj o poranku (niedziela)
Obrazek

I niedziela popołudniu
Obrazek

Uwielbiam to stadium rozwoju kwiatu :)

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ! :) ;:215
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Będzie miał czerwony środek :heja takie lubię najbardziej i nawet dzisiaj jednego takiego kupiłam. Są takie eleganckie. Piękne.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Ślicznie Ci wszystko rośnie... ;:oj Moje dwa sabotki są u mnie od czwartku i póki co chyba im dobrze (żaden z listków nie zżółknął). Mam tylko okna południowe, więc stoją w zacienionym miejscu, na podstawce mają keramzyt, dla zwiększenia wilgotności. W nocy otwieram okno, aby trochę obniżyć im temperaturę (moje paphio. należą do tych ciepło- i wapnolubnych). Pierwszy raz podlałam zaraz po otworzeniu paczki, kranówką (ponoć można) z odrobiną nawozu... Zastanawiam się, kiedy podlać nastepnym razem, niektórzy piszą, że podłoże ma dobrze przeschnąć, inni, żeby nie dopuścić, aby przeschnęło... :roll:
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

MirellaM dostałam takowego od męża na urodzinki w listopadzie i już zakwitnął drugi raz ;)
Marta25 ja muszę swojego wyczuć, podobno jest chłodolubny, ale może miejsce na szafce mu podpasuje :)

Zaledwie tydzień temu kupiłam sabotka, a już dzisiaj zauroczyła mnie Cambria 3 pędy ma- moja pierwsza, mam nadzieje, że będzie jej u mnie dobrze :uszy
Z Kauflandu za 26,99 :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podłoże ma czyste z dużą ilością korzonków, które widać się przedłużają. Ma długie 3 pędy z dużą ilością pączków- to mnie cieszy. Liście gdzieniegdzie mają "harmonijkę" ale czytałam, że od małej wilgotności. Na 3-5 są też kropki na liściach, ale będę spieszyć w poniedziałek po jakiś środek grzybobójczy i mam nadzieję będzie dobrze...
Chyba że macie jakieś inne rady co do tych kropek ;)
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Kasiu piękne kwitnienia. Mi przypadł do gustu ten na drugim zdjęciu. :)
Gratuluję zakupu ślicznej Cambri. ;:167 ;:138

Marto25, można podlewać kranówką, ale odstaną i tylko te które są naziemnymi storczykami. Epifity, storczyki jak i paprocie rosnące na drzewach dobrze jest podlewać, przygotowaną, odstaną minimum 12godz. wodą, nie zawierającą wapnia. ;:131
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Cześć :wit

Piękna kolekcja. Moim faworytem jest tez różowiutki w drobne kropeczki ;:167

Cambrię mam identyczną- mój nowy nabytek. To miltonidium bartley schwarz i podobno jest łatwa w uprawie... Ja już mam na sumieniu jedną cambrię, więc może tej się uda :lol:

I Tobie życzę, żeby ładnie rosła i często kwitła ;:333

I tak jak napisał Borg, te kropeczki u podstawy liścia paphio, to normalne umaszczenie :D

:wit
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Hej :wit kolekcja bardzo ciekawie się zapowiada :D Gratuluję nowego pięknego nabytku ;:215
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Elfickie storczyki :)

Post »

Callanthe, Emila707
kahim różowy w kropeczki otworzył ostatnie pączki i też go baardzo lubię ;:167 natomiast systematycznie opadają dolne kwiatki- mam nadzieję, że jeszcze z miesiąc wytrzymają ;)

Dzisiaj muszę się pochwalić pierwszym moim storczykiem, wiadomo już, że jest to phalaenopsis, do reanimacji :)
Storczyk został przesadzony do ziemi przez mojego dziadka, który nie wiedział jak się je uprawia. Zmizerniał, liście miał wiotkie i korzenie w opłakanym stanie. Poobcinałam wszystkie zniszczone korzenie i zostało, to co widać na zdjęciu. Nie jest źle, bo aktualnie liści zrobiły się twarde, a i korzenie widzę że wypuszcza.
Mam tylko pytanie, czy to wszystko są korzenie..? Bo jedne są zaokrąglone, a dwa wychodzą takie "ostre", niemożliwe żeby w takim stanie wypuszczał dwa pędy ;:124
Kolor kwiatów nieznany, z czasem się wyjaśni... ;:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz się pochwalę po raz drugi, gdyż patrząc na mojego maluszka buzia sama się śmieje :)
Na 2 pędach jest 13 kwiatów i 2 pąki są jeszcze zamknięte...

Obrazek

Obrazek

Podziwiam Wasze Phalaenopsisy Mini Mark i strasznie mnie kusi żeby sobie jakiegoś sprawić :)
Pozdrawiam Was i dziękuję za odwiedziny :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”