Storczykowa pasja Andzi !

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Witam
Moja miłość do storczyków zaczęła się kilka lat temu od najzwyklejszej różowej hybrydki. Chyba dostałam ją na imieniny. Od tego czasu moja fascynacja tymi cudnymi roślinami przechodziła różne etapy. W międzyczasie, konkurencją dla Orchidei stały się Kohlerie, które też uwielbiam ale z całą stanowczością stwierdzam, że storczyki zajmują w moim sercu miejsce szczególne...
Widziałam tu na Forum niezwykłe egzemplarze, wspaniałe kolekcje hobbystów. Przysłowiowej Ameryki w tym temacie na pewno nie odkryję ale miło mi będzie pokazać Wam kawałek tego mojego świata, który tak kocham i który daje mi tyle radości.
Moja skromna kolekcja to w większości hybrydy Phalaenopsis ale mam też kilka rzadszych gatunków, o czym będzie później.
Bardzo lubię też Brassie oraz Cattleye (tę ostatnią mam niestety jedną z braku miejsca).
Oto kilka egzemplarzy, które 'rozpędziły' moją fascynację:
Cytrynek z pokarbowanymi płatkami, kupiony w zeszłym roku na targach ogrodniczych Gardenia

Obrazek

Bordowy, który obecnie tworzy kompozycję w kokosowym koszu :

Obrazek

Cattleya. Niestety, nie wiedziałam, że do zakwitnięcia potrzebuje pobytu na powietrzu. W tym sezonie naprawię błąd. Uwielbiam jej kremowe kwiatki :

Obrazek

Cambria, której już niestety nie mam. Nie wytrzymała mojej opieki. Nie miałam jeszcze doświadczenia z cambriowatymi, kiedy ją kupiłam :

Obrazek

Krówka, złamałam jej pędzik podczas podpinania ;:98

Obrazek

Kokosowy kosz, o którym wspomniałam ze storczykowa kompozycją:

Obrazek

I na koniec dzisiejszego wieczoru, Dendr. phalaenopsis, które mam już chyba ze trzy lata i kwitnie pięknie każdego roku, bez szczególnych zabiegów:

Obrazek

Obrazek

Ponieważ jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", ciąg dalszy nastąpi później. Zapraszam :wit
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Andzia masz super kolekcje storczyków...Bardzo mi się podoba żółty z pokarbowanymi płatkami.Reszta też super...Życzę powodzenia w uprawie.

Pozdrawiam
Mariusz3357
Pozdrawiam Mariusz3357
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Witam pierwszego Gościa w moim storczykowym wątku. Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :wit .
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Śliczne storczyki.
Bardzo spodobała mi się cattleyka ;:108
Mam podobne dendrobium, tylko kolor amarantowy.
Co takiego robisz, że kwitnie co roku?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Witaj Aniu.No nareszcie masz wątek storczykowy.Z tego co widzę to...oj będzie się działo i niektórym(mi) wątroba spadnie na podłogę :D Kwitnienia cudne.catleyka śliczna.To moje chciejstwo.Dendrobium na prawdę zdrowe i okazałe.Czekamy na dalsze fotki z utęsknieniem ;:196
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Dziękuję Aldonko. Postaram się coś wstawić w wolnej chwili, trochę tego jest :D . Co do Cattleyi to wydaje mi się, że niełatwo doprowadzić ja do ponownego kwitnienia ale nie ustaję w staraniach. Mi marzy się teraz różowa lub fioletowa. Dendrobium Phal. to jeden z moich pierwszych storczyków, Mąż z Córka mi je kupili. Mąż teraz mówi, że gdyby wiedział, że to spowoduje taki tłok na parapetach dzisiaj to by mi bombonierkę kupił zamiast storczyka :;230 .

KwiAnna, dziękuję. Własnie nie robię nic szczególnego a kwitnie. Za to go lubię. Powiem Ci, że lubią lekkie przesuszenie po okresie kwitnienia.
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Pokażę kilka obecnych kwitnień, na początek znany już cytrynek z pokarbowanymi płatkami. Moje kwitnienie :D

Obrazek

Tu po części moje kwitnienie - u mnie wypuścił rozgałęzienia pędów, na których obecnie kwitnie :

Obrazek

Reanimek z wyprzedaży :

Obrazek

A to równiez moje kwitnienie :

Obrazek

Kolejne etapy rozkwitania Miltonii :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jeden reanimek kupiony praktycznie bez korzeni. Obecnie zaszczycił mnie jednym kwiatkiem, którego utrzymuje już miesiąc :lol: :

Obrazek

I na zakończenie dzisiejszych prezentacji, jeden z moich ulubieńców. Wygląd płatków i kształt wskazują na jakieś pokrewieństwo z Equestrisem. Uwielbiam go :

Obrazek

Na dzisiaj to tyle. Kolejne fotki jak pogoda znów zrobi się słoneczna, ponieważ zdjęcia robione w pochmurne dni nie pokazaują całej urody kwiatków.
Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Przepraszam, z tym ostatnim zdjęciem coś mi nie wyszło. Oto on :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Mariusz3357
1000p
1000p
Posty: 1240
Od: 10 paź 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Super masz kwitnienia...Gratuluje
Pozdrawiam Mariusz3357
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

piękne storczyki ;:138 Ja też choruje na te kwiatki i lubię kupować takie zdechlaczki z przeceny :D
Też mam takie dendrobium jak Ty, ma już 7 lat i kwitnie 2 razy w roku, zrobiłam już z niego 7 następnych i porozdawałam :D
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

:wit
ten ostatni prześliczny, taki delikatny, wiosenny ;:128
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Witam,Andziu
Pokazałaś urocze kwitnienia :) Bardzo podoba mi się cytrynek z karbowanymi płatkami i krówka.Mam podobną,którą ja nazywam dalmatyńczykiem.Ma bardzo trwałe kwiaty,utrzymują się wiele tygodni.
Czekam na następne zdjęcia i pozdrawiam :)
Martika
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post »

Bardzo Wam dziękuję za odwiedzinki ;:196 .

Na Święta rozkwitł mi reanimek z Obi - niespodzianka :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”