Storczyki, koty i ja

Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Callanthe, dziękuję za pełną nazwę krzyżówki Phal tetraspis C1 x violacea indigo blue. Od razu dostała ksywkę: Jenny from the Block :lol:

Emila707, witam serdecznie w moim wątku!

Frodo1, również witam serdecznie. Nad dendrobiami czarów specjalnych nie odprawiam. Ot, czasami koty z nimi gadają i kudłami swoimi się ocierają (pewnie to zamiast tego palenia kotów na stosie :;230 ). Zobaczymy czy w tym roku nowe przyrosty na yamamoto zakwitną, powoli szykuję się też do oddzielenia keiki na pocket lover właśnie. Nigdy jeszcze tego nie robiłam i łapy mnie się już trzęsą na samą myśl...

Ale do rzeczy...Blisko 2 tyg. nie było mnie w domu i wszystkie storcze zdane były na swoje i tylko swoje moce. Najintensywniej myślałam o Jenny from the Block czy nie zasuszy pączka. Nie zasuszyła ;:138 Oto ona:

Obrazek

Zdjęcie nie oddaje zupełnie jej urody. W Poznaniu dzisiaj ciemnica straszna, grad, deszcz i te sprawy, co uniemożliwiło zrobienie sensownego zdjęcia. Jenny jest trochę bardziej różowo-fioletowa - tego delikatnego różu na zdjęciu nie widać zupełnie. Jak tylko słonko wyjdzie zrobię prawdziwą sesyję, na którą niewątpliwie zasługuje. Zdziwiło mnie (na plus) wybarwienie płatków - nie są one wybarwione jednolicie, końce są biało-srebrne, a ta biel/srebro jakby skupiała w sobie mikroskopijne biało-srebrne punkciki:

Obrazek

Obrazek

Wygląda to bajecznie ;:167
W drodze są jeszcze 3 pączki i drugi pęd kontynuuje też dosyć błyskawicznie wzrost :)
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

:wit
Ale Ci niespodziankę sprawiła Jennifer Palermo- jest PIĘKNY! ;:167
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Śliczny ;:167 ;:167 ;:167 Super, że jesteś z Poznania ;:oj Ja też ;:204
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Ładny kolor kwiatów ;:215 Pięknie CI rozkwitł a tu w drodze następne
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Dzięki, kotów co prawda nie mam, ale mam nadzieję, że poket lover będzie
dla mnie łaskawe i pokaże swoje kwiatuchy jak podrośnie :)
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Śliczny jest!!! ;:167 ;:167 ;:167
Czekam na kolejne fotki kwiatuszków. :wink:
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

przepiękny i jak zawsze cudne fotki :D czekam z niecierpliwością na kolejne fotki ;:65
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Krychna, Callanthe, Karnova, Emila707, Dufin - miło czytać, że i Wam Jenny się podoba. Ja nieskromnie powiem, że nie mogę przestać się w nią wpatrywać. Na dodatek dziś rano odkryłam, że pachnie. Delikatnie, bo trzeba nochal do niej przyłożyć, żeby poczuć zapach, ale ja lubię takie nianamolne roślinki. Tak samo jak z kwitnieniem - wolę mniej niż więcej, multiflorki to nie moja bajka (dziwak jestem? :roll: ).
Nowych zdjęć Jennifer Palermo niestety jeszcze nie ma - wciąż szaro, buro i ponuro. Kolejne żdjęcia pewnie będą już bardziej na bogato, bo 2 pączki już się rumienią i pewnie za tydzień otworzą ;:167 Pewnie w tym samym czasie otworzą się pączki na Phal. tetraspis x pulchra alba - na razie jest ich 5, na niektórych już wybarwiają się kreseczki :)

Aha i jeszcze coś - chyba jestem czarownicą :;230 Kilka dni temu patrząc na Jenny zastanawiałam się czy zasługuje ona na pierwsze podium na mojej prywatnej liście ulubionych storczy, ktore do tej pory zajmowała Phal speciosa x violacea dark red wu. Doszłam do wniosku, że raczej tak. I rozmarzylam się, że gdyby tak móc zobaczyć oba te kwiaty jednocześnie... Ale krzyżówka speciosy kwitła dopiero co, w październiku/listopadzie. Now więc d..a. Ale wiecie co? Wczoraj wypatrzyłam pędzik :tan ;:138 :heja
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Pędziszcze na Phal. speciosa x violacea dark red wu :tan tak urosło przez tydzień od narodzin (w końcu nie potrzeba lupy, żeby coś tam spomiędzy liści było widać):

Obrazek
Mało tego: rośnie jej nowy korzonek, nowy listek i stary pęd się przedłuża. Wiosna! :D

I moja jedna z największych (jeśli nie największa) radości związanych ze storczami. Jakiś czas temu pisałam Wam, że u wszystkich moich storczyków, za wyjątkiem jednej, coś tam rośnie, listek, korzonek czy pędzik. Ta jedna jedyna (Phal. bellina white x pulchra alba, której losy opisałam na 1. stronie), nomen omen przecież z mojej winy, stała w miejscu. Czas przyznać, że spisałam ją na straty, po cichu gdzieś tam liczyłam na basalka, ale raczej w to nie wierzyłam. Czekałam raczej, że listki zaczną jej lada dzień gnić i będzie po roślince. Ale ona dzielnie się trzymała (czyt. nie gniła) kilka miesięcy. Jakiś miesiąc temu zajrzałam jej do korzonków i przy okazji przesadziłam do nowego podłoża - mieszanka drobnej kory, czipsów kokosowych, keramzytu i seramisu (podłoże to doskonale sprawdziło się przy hybrydce Phal., którą to postawiło do pionu). O dziwo korzenie były ok, tylko jeden podgnity, który obcięłam. Dodatkowo doniczkę wsadziłam do przezroczystej osłonki większej o kilka cm, na dno której wsypałam keramzyt, ten na wysokość ok. 3-4 cm zalałam wodą. Po ok. miesiącu od przesadzenia:

Obrazek
Jest też i drugi nowy korzonek, na razie ledwo widoczny :D Ale to nie wszystko. Stary pęd wyglądał przedwczoraj tak:

Obrazek

Się przedłuża i widać, naprawdę widać, zalążek pączka. Jesssu, jak się cieszę :tan Czy to możliwe, żeby tak skatowana roślinka nadal miała siły na nowe korzonki i kwiatka? Liście dalej mega sflaczałe i najmłodszy liść od trzonu taki biały...
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Aaaaa, i jeszcze coś :lol:
Tajemnicze coś na Dendrobium trantuanii to już na bank keiki:

Obrazek

W sumie to dobrze. Będę mogła teraz prawidłowo zaopiekować się tą nową roślinką, znając błędy, które popełniałam przy "matce". Phal. tetraspis x pulchra alba jeszcze nie otworzyła pączków, cały czas wybarwia kreseczki. Ale pewnie lada moment :lol: Pąków na razie jest 5, to te na przedłużeniach pędów. Rośną też odgałęzienia, ale tym to ślamazarnie idzie ;:306

Obrazek

No i muszę, naprawdę muszę :D Raz jeszcze Phal. Jennifer Palermo. Uwielbiam ją. Drugi kwiat na razie się jeszcze nie otworzył, wciąż rośnie i nabiera kolorów. I mały uptade - pąków na tym pędzie jest już 4, nie 3. I póki co 2 na drugim pędzie :)

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Znam to uczucie, kiedy pojawia się nowy korzonek na storczyku, z którym w myślach się już pożegnałaś :) Doświadczyłam tego na Phalaenopsis I-Hsin Salmon 'Copper Star' gdy odkryłam 4 świeżutkie korzonki ;:333 a co do keiki, mam zawsze podobne myśli gdy znajdę naowy przyrost na którejś katlejce.. myślę wtedy "uff.. mam drugą szansę by tym razem zająć się storczykiem jak trzeba" :D

Z niecierpliwością czekam u Ciebie na kwiaty Phal. tetraspis x pulchra alba bo mam tą samą roślinę ale jeszcze malutką :roll: Łudzę się, że gdy zobaczę jej kwiaty u Ciebie to siła podświadomości sprawię, że moja szybciej urośnie ;:306
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Piękne kwiaty ;:oj Ale pięknie Ci się wybarwia Phal. tetraspis x pulchra alba jak tygrys :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Fantastyczna i dość spora jest Twoja kolekcja storczyków-Jennifer Palermo rewelka ;:215
Pozdrówka :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”