Storczyki, koty i ja

Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

No tak, poszłam porobić zdjęcia i zaginęłam ;:173
W międzyczasie zakwitł Phal. tetraspis vel. wstydzioszek. Wstydzioch dlatego, że dolne płatki nie są wyprostowane, a tak śmiesznie skulone do środka, a i cały kwiatek jest pochylony w dół. No wstydzi się chłopak swojej urody ;:306 Cieszy mnie ogromnie, że na każdym kwiatku udało się otrzymać plamki. Na jednym taką jedną mikro plamkę, ale to ten kwiat jest dla mnie naj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach widać różnicę w wybarwianiu się kwiatów - przez pierwsze dni po otwarciu są takie żółtawo-zielonkawe, dopiero później robią się czysto białe.

Z pozostałych wiadomości - kwitnie nadal (od stycznia) Phal. tunja. Przekwitnęły (przekwitły? :roll: ) dopiero trzy kwiaty, a dwa pędy wciąż się przedłużają. Obecnie jest jeszcze 11 pąków :D
Obrazek

Dzieciarnia została oddzielona od cyca. Blisko miesiąc rosną już samodzielnie. Mam nadzieję, że dadzą radę
Obrazek

Pączki u zdechlaka, któremu to nasypałam cynamona do serducha, nadal rosną.
Obrazek
Jest ich już 6, po 2 na każdym pędzie. Żeby nie było tak kolorowo to odpadł jednak najmłodszy liść i jestem już pewna, że jedynym ratunkiem dla tej rośliny jest basal keiki. Korzenie ma zdrowe, rosną 2 nowe, a i te w doniczce ładnie ruszyły
Obrazek

No i na koniec...of course Jennifer Palermo. Bo królowa jest tylko jedna! :D Uwielbiam tego kwiata. Kwitnie już na obu pędach, wciąż przedłużając ten pierwszy. Kwiaty są dużo bardziej nasycone kolorem niż te pierwsze.

Obrazek

Obrazek

:wit
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

ależ perełki u Ciebie :D Phal. tetraspis przepiękny! Czy keiki dendrobium posadzone są w butelce 1,5l czy większej? Bo jeśli 1,5l to są maleeeńkie! ;:oj Phal. bellina white x Pulchra alba - szkoda, że coś ją dopadło, ale faktycznie ma ładne korzonki, wiec trzymam kciuki, abyś została "babcią" :wink: Jennifer Palermo zjawiskowa :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Dufin, keiki posadzone są w plastikowym wiaderku po orzeszkach ziemnych :lol: Toto jest jakieś 2 razy szersze od butelki 1,5 l. A Phal. bellinę white x pulchra albę (hmmm, odmienia się nazwy storczyków??) dopadłam ja ;:306 Takie tam błędy początkującego :oops: Ale za punkt honoru postawiłam sobie wyhodowanie tego basalka...
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Asia, ja "dopadłam" dwa Phal., MM i ładną hybrydę. Basal keiki wypuściły po ok. pół roku od zalania stożka. Także masz ogromną szansę na basalka, czego oczywiście życzę.
Tunja, to moje marzenie. Ale póki nie mam, to robię tak ;:oj ;:oj ;:oj na wasze egzemplarze. U Ciebie wyjątkowo pięknie wybarwiona. Zresztą pozostałe storczyki również. Masz dużo światła pewnie...
Ja też oddzieliłam keiki Dendrobium Phal., bo roślina mateczna jakaś podejrzanie sucha jest i bałam się, że stracę wszystko. Posadziłam w korę. Nie wiem czy nie przedobrzyłam ;:131
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Cudne są te phalaenopsisy, gratuluję ślicznej kolekcji !
Isilmeiel
50p
50p
Posty: 51
Od: 9 lut 2014, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Witaj! Przejrzałam wątek i padłam - Jennifer Palermo jest niesamowita, no i ten Tetraspis... Oczywiście gratuluję kolekcji i deklaruję się zaglądać :wink:
Na imię mi Ada :wit Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
anetka12
100p
100p
Posty: 135
Od: 4 kwie 2013, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

witaj :wit wpadłam wkońcu z rewizytą :)

masz bardzo fajną kolekcję i moje chciejstwo - tetraspis cudny ;:167
no i wisząca szklana kula jeszcze takiej nie widziałam, świetnie się prezentuje ;:138
of course you should be afraid of the dark, you know what's out there...
moje storczyki
pozdrawiam, Aneta
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Przepraszam Was mocno, że z takim poślizgiem czasowym odpisuję :oops: Dużo się dzieje ostatnio, niestety mało pozytywnego.

gianna, no właśnie z tym światłem to nie za dobrze. Wszystkie storczyki mam przy oknie północno-wschodnim. Światło jest do ok. 11, później to już jest...widno. Po prostu w miarę widno 8-)
I ja moje keiki oddzieliłam, bo matuchna jakaś niemrawa była i dzieciaki przestały rosnąć. Teraz po oddzieleniu rosną niektórym nowe korzonki, a całe roślinki nie wiem czemu rosną tylko wszerz, nie w górę ;:153
Elfica, dziękuję, miło :oops:
1grazyna46, również dziękuję ;:196
Isilmeiel, no nieśmiało stwierdzam, że i mnie oba kwiatuchy się podobają bardzo bardzo ;:306
Ja początkujący storczykomaniak jestem, ba, nawet i początkujący w dziedzinie kwiatów w ogóle. Obawiałam się botaników i hybryd pierwszo i drugorzędowych, ale uległam ich urokowi. I okazuje się, że nie taki diabeł straszny :D
anetka12, ;:196 Tetraspisa polecam :wink: Śliczny jest, taki delikatny, a jak pachnie!

Niestety z braku czasu kwiatki moje zaniedbane, niedopieszczone, podlewane głównie w nocy, z czego ubolewam ;:145 A one jakby tym się nie przejmowały. I wypuszczają pędziki, korzonki, listki, odgałęzienia pędzików. A ja gadam do nich, że przepraszam, że muszą jakoś wytrzymać ;:306 Bosze, jakby to jakiś lekarz przeczytał ;:173
Kwitnie Phal. lobbii i "zdechlaczek" Phal. bellina white x pulchra alba, Jenny i tunja wciąż przedłużają pędy, tetraspis i krzyżówka tetraspisa z pulchra alba niestety już blakną, ale ten drugi wypuścił nowego pędzika, który rośnie jak szalony. Tak samo jest z pędem Phal. speciosy x violacea dark red wu, tu pierwszy pąk otworzy się lada dzień :D Szczęście dla mnie ogromne, bo tak bardzo chciałam jej kwiatki porównać z Jenny. Mało tego rośnie jej także i drugi pęd. No radość w najczystszej postaci :D Odbicie z pędu zaserwowała mi również żółta hybrydka Phal. o ogromnych kwiatach, pędziszcza są też u Phal. amboinensis flavida x violacea dark red wu oraz Phal. violacea coerulea/alba (no przy przesadzaniu pomerdały mi się fiszki i nie dam sobie głowy ni nawet włosa uciąć czy prawidłowo je wsadziłam). No i szczęście przeogromne - pędzik i dość spory już pąk jest na niebieściaku, moim wymarzonym ;:167
Temu, kto przebrnął przez opis szczere gratulacje! ;:63
Zdjęcia postaram się, postaram...
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Asiu zaglądnęłam do Ciebie a tu tyle piękności :roll: , P. Jennifer Palermo i Tunja sa przesliczne, ;:167 tetraspis tez niczego sobie, choć zdecydowanie bardziej podobają mi się kolorowe kwiaty niż białe
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Witaj Kasiu w moim wątku ;:7 Jak to dobrze, że każdemu podoba się co innego, inny kolor kwiatków. Inaczej byłoby strasznie nudno na tym świecie. Ja właśnie kocham białe najmocniej. Zaraz potem fioletowe, czerwone. I niebieskie. Tak, niebieskie Phalki zawróciły mi w głowie totalnie, choć na żywo nie widziałam póki co.

Wczoraj w końcu złapałam za aparat, bo kilka okazji jest :)

"Zdechlaczek" otworzył dwa kwiatki, pozostałe trzy pąki nie otworzyły się. Dziwna sprawa - lekko się pomarszczyły, ten "ogonek" od pączka do pędu wydłużył się normalnie. I tak sobie wiszą. Roślinka ich nie ususza dalej. Dziwne, choć i tak ogromnie się cieszę że w ogóle zakwitła. Pachnie obłędnie!
Obrazek

Obrazek

Kosmita z wąsami, po wyjęciu z podłoża i usadowieniu na podkładce wyraźnie odżył. Wypuścił masę nowych korzeni, teraz idzie nowy listek i drugi pęd. Co dziwne z miejsca poniżej niż obecny i poprzedni pęd ;:218 Niby wszystko pięknie ładnie, ale dobija mnie już to ciągłe zraszanie podłoża. 2-3 razy dziennie teraz. I trochę mam już dość :roll: Może jak będę na emeryturze, żyjąc w częstych rozjazdach to tak niebardzo...

Obrazek

Obrazek

Nowość - prezent na urodzinki. Miniatura miniaturki, kwiatki mają "aż" 1.5 cm
Obrazek

Niezmordowana tunja. Ładna, tak, ale to taki nie mój kolor ;:224 Chyba poszukam dla niej nowego domku
Obrazek

Hybrydka o gigantycznych kwiatach. Chyba dołączy do tunji na eksport
Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Yohjia
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 gru 2013, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

A teraz główny powód sięgnięcia po aparat - krzyżówka Phal. speciosa z violacea dark red wu otworzyła wczoraj swojego pierwszego kwiatka :tan :tan

Obrazek

Kolor inny niż w poprzednim kwitnieniu - wtedy był bardziej fioletowy, teraz taki ciemnoczerwono-bordowy ze wspaniałym fioletoym środkiem i uroczymi mikro plamkami na płatkach. Kształt płatków też inny troszku, dla porównania poprzednie kwitnienie jest na 1. stronie wątku :)

Moje wymarzone porównanie z Jennifer Palermo...
Obrazek

...i ze zdechlaczkiem...
Obrazek

...no i wielka trójka razem
Obrazek

:wit Miłęj niedzieli!
Pozdrowienia! Asia

Moich podopiecznych znajdziecie w tym wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=73508
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Ale ciekawostki pokazujesz, warto było zajrzeć -kosmita w pełni zasługuje na to miano, bo jest odjazdowy po prostu, tunja powala na kolana, hybrydka ma bardzo ładny kolorek płatków, a mini mam takie samo - i to chyba najmniej kłopotliwy storczyk jakiego posiadam, cały czas ładnie rośnie, ma jędrne liście, kwiaty układają się jak kiść winogron, a jeszcze "podójnie mu odbija" i długo utrzymuje kwiaty.
Wilka trójka -boska po prostu.
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki, koty i ja

Post »

Pięknie wyglądają te trzy kwiatki obok siebie, bardzo szlachetnie! Cudne phalaenopsis, doskonałe fotki ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”