Mój storczykowy kącik :) cz. III

natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu gratulacje!!! ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Malwina55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 sie 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Przepraszam Dufinko tak się zapatrzyłam na kwiaty że nie zobaczyłam że to inny kwiat :roll:

Prześlicznie kwitnie ;:138

Masz talent Dufinko do kwiatów ;:138 ;:138

Każdy kwiatek u Ciebie super się czuje
Awatar użytkownika
Malwina55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 sie 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Dufinko:)

Czy masz w swojej wspaniałej kolekcji Cambrię?
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Malwinko nie mam, nie dogadywałam się z cambrią :wink:

Nie mam jakoś ostatnio ani czasu ani motywacji by zaktualizować swój wątek.. Jednak sporo pączków pousychało, a niektóre kwiaty zaczęły już opadać, więc najwyższy czas by zdążyć popstrykać jakieś fotki :roll: niestety trochę pomogłam storczykom w przedwczesnym zrzucaniu kwiatów bo wysuszyłam je na wiór. Zdjęcia też pozostawiają wiele do życzenia, bo światła jak na lekarstwo a ja tez nie miałam czasu ustawiać kwiatków.. mam nadzieję, że przymkniecie na to oko :wink:

Nie wiem czy pamiętacie, ale storczyki trzymam po kilka w takich długich ażurkowych osłonkach a przez to tworzą dość ciekawe kompozycje, gdy zaczynają pojawiać się kwiaty :wink:

Obrazek

Phal. Magical kwitnie głównie na odbiciach ze starych pędów ale i wydał jeden nowy, choć ze względu na porę roku kwitnienie nie jest dość spektakularne.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek


Herbaciana hybryda w zasadzie już przekwita. Również nie poszalała z kwitnieniem, bo zapowiadało się ono na bardziej obfite - 2 nowe pędy + przedłużenie i odbicie na starym. No ale... cieszymy się tym co jest :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Miniaturka, na razie kwitnie tylko jednym kwiatuszkiem, ale jakieś pączuszki jeszcze trzyma na później :lol:

Obrazek

Ten storczyk to pokrój midi, jeszcze u mnie nie kwitł, ale nie zawiodłam się :wink: bardzo go lubię bo to typ multiflory z ciekawą żółtą obramówką.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Phal. Bremen też nie rozwinął jeszcze wielu odbić, które zaczął wypuszczać i w ogóle to kwitnienie jest jakies mizerne. Kwiaty wyglądają jakby miały już opadać, płatki są w tym kwitnieniu jakieś węższe, kolory bledsze..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Phal. Liodoro niestety będzie miec tylko dwa kwiaty. Jeden pączek już się zaczął otwierać. Bardzo wyczekiwałam kwitnienia tego storczyka, więc czuję lekki niedosyt, ale może na wiosnę mi to zrekompensuje :wink:

Obrazek


Phal. Copper Star też chyba powiedział "pas". Dwa kwiatki to trochę marny wynik, ale wybaczam mu, bo jego kondycja była taka słaba, że praktycznie żegnałam się już z rośliną.

Obrazek Obrazek


Druga osłonka prezentuje się mniej obficie, bo kwitną tylko dwa storczyki.

Obrazek


Pierwszy to "kaczucha" od Kasi (Kahim) Niestety i on zrzucił już jednego kwiatka, ale i tak cieszy moje oko, bo to pierwsze kwitnienie u mnie ;:173

Obrazek


Drugi to Phal. Black Pearl, który kwitnie nieprzerwanie już chyba ponad rok czasu... Ciągle wydłuża pędy albo wypuszcza nowe. Ciężko mu zrobić zdjęcie, kombinowałam i w efekcie, pierwsze zdjecie jest z lampą a drugie bez ale i tak żadne nie oddaj w pełni jego koloru :roll:

Obrazek Obrazek

Ostatni to taka mini/midi od męża :wink: również pierwsze kwitnienie u mnie. Na razie dwa kwiatuszki się otworzyły, ale storczyk ma jeszcze sporo pączków, więc dopinguję mu :lol:

Obrazek


Katlejka bardzo krótko trzymała u mnie kwiaty, opadły chyba po 2 tygodniach :roll: możliwe, że ją przesuszyłam.. Phal. Shanghai miał 4 pączki i wszystkie uschły. Reszta jakby zatrzymała się w miejscu w tym Phal. Kaiulanii Miki, na którego tak bardzo czekałam. Pęd jest króciutki i ani myśli się wydłużać, mam nadzieję, że wznowi wzrost na wiosnę. To samo z katlejkami, są jakieś pochewki ale malutkie i puste :wink: a jak Wasze storczyki reagują na warunki zimowe? :wink:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Frodo1
500p
500p
Posty: 526
Od: 31 lip 2013, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu mimo Twoich narzekań, jest na czym z podziwem oko zawiesić.
Ciekawe foteczki - zastanawiam się nad zakupem takich osłonek na parapet jakie prezentowałaś.
Bremen pięknie się prezentuje, moje chciejstwo więc chwalę osobno, ale oczywiście cała reszta równie ciekawa.

Pocieszajmy się, że już niedługo wiosna, a wraz z nią będzie dużo ;:3
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu nie masz na co narzekać, piękne kwitnienia! Liodoro potrzebuje trochę czasu by obficie zakwitną ć, jest super!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Jaka przystojna kaczucha ;:138 Bardzo mnie cieszy, że zechciała tak szybko u Ciebie zakwitnąć :D Ile dokładnie czekałaś od ostatniego kwitnienia?

Powiem Ci moja droga, że u Ciebie jest mega wypaśnie w porównaniu z tym co się dzieje u mnie :lol:

I podpisuję się pod słowami Iwony a propos Bremena :wink: Jak dobrze wiesz, i ja na niego poluję... I upolować nadal nie mogę :roll:
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Kaczucha i mi bardzo się podoba. Uwielbiam połączenie bordowego z żółtym. Magikal, Bremen i Black Pearl są w strefie moich marzeń. Na kwitnienie mojego Liodoro muszę poczekać bo odpoczywa po kwitnieniu więc z wielką przyjemnością pogapię się na Twój okaz ;:215 .
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aniu takimi pięknymi obfitymi kwitnieniami nas tu uraczyłaś, a Ty narzekasz ;:302 Magical ;:167
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Aneczko, te wszystkie storczyki teraz kwitną u Ciebie? O mateńko ;:oj Wielki szacun ;:180
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

O jejku, ale kwiecia ;:oj Piękne kolory :D Dobrze, że już po świętach to jest czas na kwiatki :wink:
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Witajcie!
Oglądam Wasze storczyki i jako prawdziwy laik mam pytanie.
Mam storczyka, którego po przekwitnięciu posadziłam w zwykłej :roll: , podlewałam jak doniczkowe i tyle. Tak rósł w dobrej kondycji rok.
Teraz widzę, ze nawet mu to nie zaszkodziło i zaczyna wypuszczać badylek do kwitnięcia. Mam go przesadzić do właściwego podłoża, czy zostawić w spokoju.
Marta
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój storczykowy kącik :) cz. III

Post »

Cześć Koty :D
To prywatny wątek Ani, więc takie pytania proponuję wstawić w dział ogólny- problematyczny.
Ale skoro pytasz, a mam nadzieję, że Ania nie ma nic przeciw, to Ci odpowiem :D
Wg mnie nie warto przesadzać rośliny która kwitnie, bądź dopiero zaczyna, tym bardziej, że rośnie już tak dosyć długo. Po przekwitnięciu posadź go jak należy w odpowiednie podłoże. Do tego czasu poczytaj co i jak, bo na forum powinnaś znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. Powodzenia :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”